فروختن محصول پارسال به قیمت امسال تخلف است/ کارخانه‌ها مقصر نیستند

دبیرکل کانون انجمن‌های صنایع غذایی ایران اعلام کرد که فروختن محصول تولید شده در سال گذشته به قیمت امسال تخلف است و ناظران باید با گران‌فروشی و تخلفاتی از این دست برخورد جدی کنند تا یک یا چند صنعت زیر سوال نرود.مطالب مرتبط

افزایش 60 درصدی تولید محصول در تنها کارخانه مالت سازی صنعتی کشور

امسال تاکنون تولید محصول در تنها کارخانه مالت سازی صنعتی کشور60 درصد افزایش یافته است.

تولیدافزون بر17میلیون مترمربع محصول دربزرگترین کارخانه موکت غرب آسیا

افزون بر 17میلیون مترمربع محصول در بزرگترین کارخانه موکت وکف پوش غرب آسیا تولیدوروانه بازار مصرف شده است.

پارسال منفی؛ امسال ۱۸۰ درجه مثبت

۴۲ روز ابتدایی سال گذشته و امسال در بورس تهران شرایط متفاوتی تجربه شده است؛ به‌گونه‌ای که نماگر اصلی بازار سرمایه در یک ماه و نیم ابتدایی امسال ۳۲ هزار واحد رشد کرده اما در مدت مشابه پارسال ۲۰۰۰ واحد با افت مواجه شده بود.

چرا نرخ تایر در بازار ۲ برابر کارخانه است!؟

سخنگوی انجمن صنفی صنعت تایر درباره اختلاف تقریباً دو برابری قیمت تایر در کارخانه و بازار آزاد گفت: همچون خودرو که در بازار گران‌تر عرضه می‌شود، دلالان این کالا نیز با قیمت دلخواه تایر را در بازار می‌فروشند. اگر کسی می‌خواهد گران‌تر نخرد، از سایت کارخانه‌ه

خودروسازان عامل افزایش قیمت نیستند

معاون وزیر صمت : شرکت های عرضه کننده خودرو عامل افزایش قیمت نیستند

پیاز؛ از فراز تا فرود/ کاشت با امید، برداشت با اشک

اهواز- طبق اعلام مرکز آمار، در فروردین امسال پیاز بیشترین افزایش قیمت را نسبت به مدت مشابه پارسال داشته و در حال حاضر صدای افت ناگهانی قیمت آن به صدا در آمده است.

خطر نابودی 800هزار تن چغندر قند بیخ گوش کشاورزان خوزستانی

اهواز - ایرنا - این روزها برداشت محصول چغندر قند درمناطق شمالی خوزستان که عمده کانون های کشت این محصول هستند با نگرانی فزاینده کشاورزان چغندرکار دنبال می شود چرا که به دلیل هزینه بالای حمل این محصول تا کارخانه های قند، کشاورزان قادر به تامین این هزینه نیس

هزینه بالای حمل و خطر نابودی 800 هزارتن چغندر قندخوزستان

اهواز - ایرنا - این روزها برداشت محصول چغندر قند درمناطق شمالی خوزستان که عمده کانون های کشت این محصول هستند با نگرانی فزاینده کشاورزان چغندرکار دنبال می شود چرا که به دلیل هزینه بالای حمل این محصول تا کارخانه های قند، کشاورزان قادر به تامین این هزینه نیس

قیمت هر شانه تخم مرغ تا 11500 تومان کاهش یافت

مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام گفت: قیمت مصوب هر کیلوگرم مرغ 11 هزار و 500 تومان است اما به طور متوسط این محصول در کشور 10 هزار و 500 تومان در کشور به فروش می‌رسد و قیمت این محصول در برخی نقاط به 9500 تومان کاهش یافته است.

کاهش قیمت پیاز، خیار، گوجه فرنگی و 10 محصول دیگر در میادین میوه و تره بار

قیمت 14 محصول از جمله پیاز زرد و سفید، خیار کوتاه و گلخانه‌ای و گوجه فرنگی بوته‌ای در میادین میوه و تره بار کاهش یافت و قیمت پیاز درجه یک در میادین بعد از مدت‌ها به زیر 4 هزار تومان کاهش پیدا کرد.

افزایش ۳۵درصدی تولید گندم و جو امسال در مقابسه با پارسال

تولید گندم و جو در خراسان رضوی امسال در مقابسه با پارسال ۳۵درصد افزایش دارد.

تغییرات قیمت محصولات کشاورزی در زمستان ۹۷

در زمستان سال گذشته قیمت فروش یک کیلوگرم گوسفند و بره زنده در کل کشور ۴۱۶ هزار و ۵۸۹ ریال بوده است. قیمت فروش این محصول در مقایسه با فصل مشابه سال ۹۶ معادل ۱۵۰/۱ درصد افزایش داشته است.

لزوم مساعدت با کلزاکاران گلستانی درخصوص میزان اُفت محصول

دبیر خانه کشاورز گلستان می گوید: شرایط جوی امسال به گونه ای بود که عملکرد کلزا در گلستان به شدت کاهش یافت و در کنار آن اُفت محصول هم افزایش چشمگیری داشت؛ از این رو انتظار داریم که در زمان تحویل کلزا نسبت به میزان اُفت محصول مساعدت شود.

تشکیل 186 پرونده تخلف صنفی امسال در مهاباد

از ابتدای سالجاری تاکنون 186 پرونده تخلف صنفی در شهرستان مهاباد تشکیل و به تعزیرات حکومتی ارسال شده است.

یک دل سیر گلایه از کاهش قیمت سیر

کاهش شدید قیمت سیر در اوج فصل برداشت ، سیرکاران را غافلگیر کرده است. کشاورزان می گویند قیمت محصول سیر به حدی پایین آمده است که فروش آن حتی هزینه کاشت و برداشت کشاورزان را هم کفاف نمی کند.

هزینه حمل چغندرقند به نصف قیمت این محصول رسید

درحالی که نرخ خرید تضمینی هرکیلوگرم چغندر قند در سال زراعی جاری با 20 درصد افزایش به 3700 تومان رسیده است که هزینه کرایه حمل این محصول 300 درصد افزایش داشته است.

تشکیل پرونده تخلف 1 میلیارد دلاری برای 700 شرکت وارد کننده کالا با ارز دولتی

رئیس سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان از تشکیل پرونده تخلف یک میلیارد دلاری برای واردکنندگان با ارز دولتی خبر داد؛ او در نشست خبری امروز خود به شدت از یک برنامه تلویزیونی مرتبط با قیمت گوشت انتقاد کرد.

مسی: بازیکنان مقصر حذف از لیگ قهرمانان هستند

بازیکن بارسلونا گفت: در مورد حذف برابر لیورپول معتقدم ما بازیکنان مقصر بودیم زیرا نباید می گذاشتیم آن اتفاقات تکرار شود اما در نهایت همانند فصل قبل تکرار شد. ]]>

افزایش خودسرانه قیمت شیر توسط برخی کارخانه‌ها+عکس

چرا لاستیک خودرو گران شد؟ اختلاف 2 برابری قیمت تایر از کارخانه تا بازار

رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیک در خصوص دلایل افزایش قیمت تایر پراید در بازار افزود: هر کالایی که تقاضایش زیاد و عرضه اش محدود باشد، به طور حتم شاهد افزایش قیمت خواهد بود.