2 گونه پرنده کورکوربال سیاه و کوکوی خالدار در مریوان مشاهده شد

سنندج - ایرنا - دو گونه پرنده کورکوربال سیاه و کوکوی خالدار اردیبهشت امسال توسط کیوان مرادی عکاس طبیعت و پرنده نگری در حاشیه تالاب بین المللی زریبار مریوان مشاهده و ثبت شد.مطالب مرتبط

2 گونه پرنده کورکوربال سیاه و کوکوی خالدار در مریوان مشاهده شد

سنندج - ایرنا - دو گونه پرنده کورکوربال سیاه و کوکوی خالدار اردیبهشت امسال توسط کیوان مرادی عکاس طبیعت و پرنده نگری در حاشیه تالاب بین المللی زریبار مریوان مشاهده و ثبت شد.

یک قدم تا انقراض چهار گونه پرنده در کشور

مدیر عامل انجمن پرنده‌شناسی و پرنده‌نگری طرلان ضمن اشاره به اینکه چهار گونه گونه پرنده در کشور ما یک مرحله با انقراض حتمی فاصله دارند، گفت: دخالت‌های انسانی در طبیعت و از بین رفتن زیستگاه مهمترین علت انقراض پرندگان است.

نگرانی یزدی‌ها از افزایش جمعیت‌ حشرات پرنده در سطح شهر

مدیر کل حفظ نباتات جهادکشاورزی استان یزد با تاکید بر اینکه آنچه برخی شهروندان یزدی به صورت جمعیتی از حشرات در حال پرواز مشاهده می‌کنند از گونه‌ی پروانه‌های مرتعی هستند، گفت: جمعیت مشاهده شده ملخ‌های مهاجر نیستند.

دره لک لک‌ها در مریوان

روستا‌های مرزی شهرستان مریوان، هر سال در فصل بهار، به علت داشتن شرایط آب و هوای مناسب و گونه‌های مختلف گیاهی میزبان لک لک‌ها هستند.

البرز ؛ میزبان 300 گونه پرنده نادر از سراسر دنیا

تالاب صالحیه در شهرستان نظرآباد با بارشهای مناسب اخیر و تامین حق آب آن اکنون میزبان 300 گونه پرنده نادر از سراسر دنیا شده است.

میزبان 300 گونه پرنده نادر از سراسر دنیا

تالاب صالحیه در شهرستان نظرآباد حدود 10 هزار هکتار وسعت دارد و میزبان 300 گونه پرنده نادر از سراسر دنیا است.

میزبانی300 گونه پرنده نادر در تالاب صالحیه البرز/ احیای یکی از 9 کانون اصلی ریزگردها در استان

تالاب صالحیه در شهرستان نظرآباد استان البرز حدود 10 هزار هکتار وسعت دارد و این روزها میزبان 300 گونه پرنده نادر از سراسر دنیا است.]]>

قمری ناماکوا در تالاب حله

یک گونه پرنده قمری ناماکوا که در تالاب حله مشاهده نشده بود، ثبت شده است.

قمری ناماگوا درتالاب حله بوشهر ثبت شد

بوشهر- ایرنا- رئیس منطقه حفاظت شده حله بوشهر گفت: گونه پرنده 'قمری ناماگوا' برای نخستین بار دراین منطقه مشاهده و به ثبت رسید.

قمری ناماگوا در تالاب حله بوشهر ثبت شد

بوشهر- ایرنا- رئیس منطقه حفاظت شده حله بوشهر گفت: گونه پرنده 'قمری ناماگوا' برای نخستین بار در این منطقه مشاهده و به ثبت رسید.

تذکر نماینده مریوان در مورد وضعیت جاده‌های این منطقه

نماینده مردم مریوان و سروآباد گفت با اشاره به آمار قربانیان تصادف در ۴۸ ساعت گذشته ۱۰گفت: ۷ تن از این کشته‌ها مریوان و سروآبادی هستند.

دره لک لک‌های مهاجر

گونه لک لک سفیدی هرساله در انتهای مسیر مهاجرتی خود وارد منطقه مریوان می‌شوند و در دو روستای دره تفی و بلو اسکان پیدا می‌کنند

آسمان تا 2025 به تسخیر تاکسی‌های پرنده درمی‌آید

تهران- ایرنا- یک شرکت آلمانی از موفقیت اولین پرواز آزمایشی تاکسی پرنده پنج نفره تمام‌عیار خود خبر داد؛ محققان امیدوارند تا سال 2025 ناوگانی از این تاکسی‌های پرنده در شهرهای سراسر جهان به پرواز درآید.

گزارش فیلم‌های پایان هفته سیما

فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی و انیمیشن «قلب ها باخبر از عاطفه اند»، «بال های خوشبختی»، «اسب رویایی»، «باغ وحش»، «اجلاس»، «بازماندگان ۱۸۹۸ فیلیپین»، «پرنده قهرمان»، «دریای سیاه»، «پسران بلوط»، «بیراهه»، «دهکده بزها ماجراجویی فضایی»، «گنجینه شهر هویجی»، «عل

خسارت ۱۱ میلیاردی به بخش کشاورزی مریوان

خسارت وارد شده به بخش کشاورزی شهرستان مریوان، امسال بیش از ۱۱ میلیارد تومان بوده است.

2 نفر از تخریب کنندگان اراضی ملی مریوان شناسایی شدند

سنندج - ایرنا - رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مریوان از شناسایی 2 نفر از عاملان تخریب اراضی ملی در یکی از روستاهای بخش خاومیرآباد این شهرستان خبر داد.

پیروزی راه یاب ملل مریوان مقابل آذرخش تهران

بانوان راه یاب ملل مریوان در هفته پانزدهم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال بانوان تیم آذرخش تهران را در خانه با ۴ گل در هم کوبیدند.

پیدا شدن یک پرنده منقرض شده پس از ۱۳۶ هزار سال!

به نظر می‌رسد یک نوع پرنده که تصور می‌شد حدود ۱۳ هزار سال پیش منقرض شده حالا دوباره در سیر فرگشت پدیدار شده است.

رهاسازی پرنده بوتیمار درمان شده در گرگان

گرگان - ایرنا - یک قطعه پرنده بوتیمار پس از تیمارداری و کسب توانایی پرواز و زندگی در زیستگاه های طبیعی از سوی محیط بانان گرگان در یکی از آب بندان های این شهر رها شد.

کشف بیش از 10 تن خرمای احتکار شده در مریوان

فرمانده انتظامی شهرستان مریوان از کشف بیش از 10 تن خرمای احتکار شده در یکی از انبارهای مواد غذایی در این شهرستان خبر داد.