اندازه گیری «فشار خون» ۲۰ میلیون ایرانی در ۲۶ هزار مرکز سلامت
مطالب مرتبط

استقرار تیم های سیار اندازه گیری فشار خون در استان یزد

رییس بسیج جامعه پزشکی استان:50 تیم سیار در طرح ملی اندازه گیری کنترل فشار خون فعالیت می کنند.

کنترل «فشار خون» ۲۰ میلیون نفر در ۲۶ هزار پایگاه سلامت از امروز

250 هزار نفر در استان بوشهر زیرپوشش طرح بسیج ملی کنترل فشار خون قرار می‌گیرند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: در اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون، 250 هزار نفر از مردم بالای 30 سال استان بوشهر زیرپوشش اندازه‌گیری و کنترل فشارخون قرار می‌گیرند.

اعطای گواهینامه بین‌المللی اندازه‌شناسی استاندارد به تولیدکنندگان

رییس مرکز اندازه‌شناسی سازمان ملی استاندارد ایران اعلام کرد که در جریان مذاکرات با سازمان بین‌المللی اندازه‌شناسی قانونی، شرکت‌های تولیدکننده ایرانی می‌توانند با ارائه‌ی درخواست خود گواهینامه اندازه‌شناسی بین‌المللی دریافت کنند.

سکته در کمین مبتلایان به فشار خون/تهدید سلامت ۱۵میلیون ایرانی

بر اساس برآوردهای انجام شده، در ایران ۹۷ هزار نفر در سال ۱۳۹۶ در اثر بیماری‌های مرتبط با فشارخون بالا جان خود را از دست داده اند.

ثبت اطلاعات بیش از ۱۳ هزار تن در سامانه خوداظهاری فشار خون

قائم مقام معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: فشارخون بالا در بسیاری از افراد، فاقد علامت است و به ارگان‌های بدن افراد مانند قلب، کلیه، چشم و عروق آسیب وارد می‌کند. بر همین اساس به افراد بیشتر از ۳۰ ساله توصیه می‌شود که به طور مداوم فشارخون خود را اندازه‌گیری

بسیج همگانی کنترل فشار خون در زنجان اجرا می‌شود

رئیس مرکز بهداشت استان زنجان گفت: مبحث کنترل فشار خون از 28 اردیبهشت تا پایان ماه رمضان، به صورت آموزش و اطلاع رسانی و از 18 خرداد تا 15 تیر به صورت عملیاتی در مراکز بهداست درمانی و پایگاه‌های سلامت و خانه‌های سلامت و مراکز سیار انجام می‌شود.

128مرکز سلامت در اجرای طرح کنترل فشار خون در فسا مشارکت دارند

شیراز-ایرنا- رئیس دانشگاه علوم پزشکی فسا گفت: برای اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون بالا که به صورت همزمان از بیست و هفتم اردیبهشت ماه جاری در سراسر کشور آغاز شده، 128 مرکز و پایگاه سلامت در این شهرستان مشارکت دارند.

مصرف بیش از حد نمک احتمال سکته و حمله قلبی را افزایش می دهد

اصفهان - ایرنا - مدیر گروه سلامت خانواده و جمعیت مرکز بهداشت اصفهان گفت: مصرف بیش از اندازه نمک به فشار خون بالا و در نتیجه افزایش احتمال سکته و حمله های قلبی در افراد منجر می شود.

طرح سفیران سلامت در استان مرکزی اجرا می‌شود

معاون بهداشت دانشگاه علوم‌ پزشکی اراک با بیان اینکه طرح سفیران سلامت در استان مرکزی اجرا می‌شود گفت: میزان شوری خمیر نانوایی‌های استان مرکزی رصد و اندازه‌گیری می‌شود.

۴۰ درصد ایرانی ها از فشار خون خود خبر ندارند

وزیر بهداشت، با اشاره به اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون بالا در کشور، گفت: انتظار داریم حداقل ۲ میلیون بیمار جدید مبتلا به فشارخون را شناسایی و تحت مراقبت قرار دهیم.

خطر ابتلا به فشار خون 1.5 میلیون نفر را در گیلان تهدید می‌کند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه 1.5 میلیون نفر در گیلان در معرض خطر ابتلا به فشار خون هستند گفت: هدف طرح بسیج ملی کنترل فشار خون این است که میزان این بیماری را تا 25 درصد کاهش دهیم.

شفر: بازیکنان ایرانی باید تحت فشار باشند!

وینفرد شفر در مصاحبه با برنامه سلام صبح به خیر درباره فوتبال و بازیکنان ایرانی توضیح داد و گفت: می‌گویند باید بازیکنان ایرانی را تحت فشار قرار داد اما من می‌گویم باید معلم آن‌ها بود.

فشار خون سلامت جامعه را تهدید می کند

اهواز - رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: فشار خون یکی از مشکلاتی است که سلامت جمعیت کشور ما را به شدت تهدید می کند.

75 درصد فشار خون بالا ناشی از اضافه وزن است

کلینیک تخصصی فشار خون در مرکز آموزشی درمانی امام رضا (ع) تبریز با هدف ارائه خدمات سطح سه به بیماران مبتلا به فشار خون افتتاح شد.

طرح ملی کنترل فشار خون در سمنان آغاز شد

سمنان- ایرنا - طرح ملی کنترل فشار خون بالا روز جمعه در همایشی با حضور احمد همتی نماینده مردم شهرستان های سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی، فرماندار سمنان و دیگر مسئولان در مرکز خدمات جامع سلامت شهری مهر سمنان آغاز شد.

فارس|افزایش 4 هزار نفری افراد مبتلا به فشار خون بالا در جهرم پیش‌بینی می‌شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم گفت: 120 هزار نفر بالای 30 سال در این شهرستان وجود دارد که پیش‌بینی می‌شود با اجرای طرح ملی کنترل فشار خون 8 هزار بیمار شناسایی شده مبتلا به فشار خون بالا به 12 هزار نفر برسد.

شیوع 18 درصدی فشار خون بالا در ایران

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با بیان اینکه شیوع فشار خون بالا در ایران حدود 18 درصد گزارش شده و مصرف زیاد نمک، یکی از دلایل اصلی آن به شمار می رود، گفت: فشار خون بالا علت 7.6 میلیون مرگ زودرس و 92 میلیون ناتوانی و عوارض ناشی از بیماری در جه

طرح غربالگری فشار خون در مهرستان انجام می‌شود

مهرستان - رئیس مرکز بهداشت مهرستان گفت: فشار خون ۲۱ هزار ۵۱۵ نفر از جمعیت این شهرستان تحت کنترل و غربالگری قرار می‌گیرد.

شرایط نامناسب خوزستان در تعداد افراد مبتلا به پرفشاری خون/عدم مشاهده موارد التور یا وبا در مناطق سیل زده 

معاون بهداشت دانشگاه جندی شاپور اهواز و رئیس مرکز بهداشت خوزستان، گفت: با توجه به جمعیت ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار نفری خوزستان انتظار میرود بیش از ۵۰۰ هزار نفر در استان مبتلا به پرفشاری خون باشند. این در حالی است که تنها ۵۱ درصد از مردم از شرایط فشار خون خود ا