گلوبال‌تایمز: آمریکا در درک منافع مشترک با چین گرفتار کج‌فهمی است

یک روزنامه دولتی چین با اشاره به مناقشه تجاری با آمریکا تاکید کرد، پکن بر سر مسائل اصولی امتیاز نمی‌دهد و آمریکا به اشتباه باور دارد که روابط تجاری و اقتصادی دوجانبه تنها به نفع پکن است و استقامت چین را دست‌کم گرفته است.مطالب مرتبط

گلوبال‌تایمز: آمریکا در درک منافع مشترک با چین گرفتار کج‌فهمی است

یک روزنامه دولتی چین با اشاره به مناقشه تجاری با آمریکا تاکید کرد، پکن بر سر مسائل اصولی امتیاز نمی‌دهد و آمریکا به اشتباه باور دارد که روابط تجاری و اقتصادی دوجانبه تنها به نفع پکن است و استقامت چین را دست‌کم گرفته است.

گلوبال تایمز: آمریکا عامل اصلی فروپاشی احتمالی برجام است

پکن- ایرنا- روزنامه گلوبال تایمز از رسانه های حزب حاکم چین نوشت که برجام در حال فروپاشی است و مسبب اصلی این روند نیز آمریکا و فشارها و تحریم های این کشور علیه ایران است.

اگر جنگ تجاری تشدید شود قدرت چانه‌زنی آمریکا کاهش می‌یابد

گلوبال‌تایمز چین، در سرمقاله خود نوشت: وقتی جنگ تجاری تشدید شده باشد، ایالات متحده هیچ اهرمی برای چانه‌زنی، پای میز مذاکره با چین در اختیار نخواهد داشت.

اعتراض لهستانی ها به مداخلات آمریکا در امور داخلی لهستان

معترضان اعلام کردند آمریکا حق ندارد در امور لهستان دخالت کند و واشنگتن "منافع یهودیان" را به منافع ورشو اولویت می دهد.

چین منافع خود را به آمریکا واگذار نخواهد کرد

حزب حاکم چین اعلام کرده است: چین منافع و اصول اساسی خود را در گفتگوهای تجاری به آمریکا واگذار نخواهد کرد.

نیویورک تایمز: ترامپ به وزارت دفاع آمریکا گفته، نمی‌خواهد با ایران وارد جنگ شود

نشریه آمریکایی نیویورک تایمز به نقل از منابع آگاه گزارش داد رئیس‌جمهور آمریکا به سرپرست وزارت دفاع این کشور گفته است که نمی‌خواهد با ایران وارد جنگ شود.

نیویورک تایمز:ترامپ خواهان جنگ با ایران نیست

تهران- ایرنا- روزنامه نیویورک تایمز نوشت که رئیس جمهوری آمریکا در هشداری به مشاوران جنگ افروز در کاخ سفید به سرپرست وزارت دفاع خود گفته است که خواهان جنگ با ایران نیست.

تایمز: ترامپ از کش رفتن پرونده ایران توسط بولتون کلافه است

لندن – ایرنا – روزنامه تایمز انگلیس روز جمعه در گزارشی عنوان کرد که رئیس‌جمهوری آمریکا از اینکه جان بولتون پرونده ایران از را از دستش کش رفته کلافه شده اما تأکید دارد که او تصمیم نهایی را اتخاذ می‌کند.

تمسخر سخنان هوک در باره ایران از سوی خوانندگان ساندی تایمز

لندن – ایرنا – خوانندگان نشریه ساندی تایمز در واکنش به سخنان «برایان هوک» درباره تمایل آمریکا برای توافق بهتر با ایران یادآور شدند که این کشور با خروج غیرقانونی از برجام، عهدشکنی کرده و قابل‌اعتماد نیست.

مبارزه با فساد را باید از «محترمین» شروع کنید/انتظار رسانه فهمی از قوه قضائیه

اقدامات آمریکا به منافع چین لطمه می زند

تهران - ایرنا - «وانگ یی» وزیر خارجه چین در تماس تلفنی با 'مایک پمپئو' همتای آمریکایی خود در اعتراض به ایالات متحده گفت که صحبت ها و اقدامات آن کشور به منافع چین و شرکت هایش لطمه زده است.

لاوروف: بادادن هرامتیازی درتقابل با منافع ملی روسیه مخالفیم

مسکو - ایرنا - وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد که تمایل کشورش به بهبود روابط با آمریکا به معنای دادن امتیازی متضاد با منافع ملی فدراسیون روسیه به واشنگتن نیست چرا که روسیه مخالف چنین روندی است.

فوربس: اروپایی ها به دنبال منافع تجاری خود هستند

تهران - ایرنا - پایگاه خبری فوربس گزارش داد: اروپایی ها درصدد پیشبرد منافع تجاری خود هستند و در این ارتباط آمریکا را نادیده می گیرند.

باید از منافع شهرداری به نفع منافع مردم بگذریم

اهواز - ایرنا - سرپرست شهرداری اهواز گفت: باید از منافع شهرداری به منافع مردم بگذریم تا بتوانیم فرصت های بیشتری برای توسعه شهر ایجاد کنیم.

روزنامه های پاکستان: ایران گرفتار ترفند آمریکا نمی شود

اسلام آباد - ایرنا - شماری از روزنامه های انگلیسی زبان پاکستان روز پنجشنبه با تاکید بر اینکه واشنگتن باید دست از رویکرد جنگ طلبانه بردارد، نوشتند: آمریکایی ها به دنبال رویارویی هستند، اما جمهوری اسلامی ایران گرفتار چنین ترفندهایی نمی شود.

کارشناسان چینی: افزایش تعرفه ها مانع دفاع از منافع ملی نیست

تهران- ایرنا- کارشناسان اندیشکده های چینی معتقدند، با وجود تهدیدهای آمریکا درباره افزایش تعرفه های گمرکی، چین از کرامت ملی و منافع مردم دفاع می کند.

زمان گفت‌وگوی ایران-عربستان فرا رسیده است

رئیس "مرکز مطالعات خلیج فارس" عربستان و سخنگوی پیشین هسته‌ای کشورمان و متخصص امور خاورمیانه دانشگاه پرینستون در مقاله‌ای مشترک در نیویورک تایمز بر لزوم وجود صلح و پایدار در منطقه تاکید کردند.

شینهوا: جراحی برجام به دلیل تامین نشدن منافع ایران است

پکن- ایرنا- شینهوا، خبرگزاری رسمی چین در گزارشی تحلیلی نوشت: واکنش متقابل ایران به خروج آمریکا از توافق هسته ای، به دلیل تامین نشدن منافع تهران از این قرارداد بین المللی است.

تخت روانچی:اروپا در 60 روز آینده اراده سیاسی خود را نشان دهد

نیویورک- ایرنا- نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد، زورگویی های آمریکا به متحدان نزدیکش را مانع دستیابی ایران به منافع اقتصادی برجام دانست و گفت: اگر اروپایی ها در 60 روز آینده به تعهدات خود عمل نکنند یعنی اراده سیاسی وجود ندارد و ما بر اساس منافع ملی

اسرائیل و عربستان منافع مشترک در حادثه الفجیره دارند

محمد عباس در مصاحبه با شبکه تلویزیونی المیادین گفت: به احتمال زیاد اسرائیل عامل این عملیات است.