مرگ ۲ برابری مادران باردار در آمریکا نسبت به کشورهای توسعه یافته

مرکز کنترل و پیشگیری از امراض آمریکا (CDC) اعلام کرد که زنان باردار در ایالات متحده تا یک سال پس از وضع حمل نیز در معرض خطر مرگ و میر هستند و علت آن عمدتا مشکلات قلبی است که قابل پیشگیری هستند.مطالب مرتبط

مرگ ۲ برابری مادران باردار در آمریکا نسبت به کشورهای توسعه یافته

مرکز کنترل و پیشگیری از امراض آمریکا (CDC) اعلام کرد که زنان باردار در ایالات متحده تا یک سال پس از وضع حمل نیز در معرض خطر مرگ و میر هستند و علت آن عمدتا مشکلات قلبی است که قابل پیشگیری هستند.

"روزه" برای مادران باردار منعی ندارد

یک متخصص زنان و زایمان معتقد است، مادران باردار در صورتی که مشکل خاص جسمی نداشته باشند می‌توانند با مشورت پزشک، در ماه مبارک رمضان روزه بگیرند.

توزیع سبد غذایی حمایتی مادران باردار و شیرده در آوج

مرحله پنجم اقلام سبد غذایی حمایتی مادران باردار و شیرده در شهرستان آوج توزیع شد.

مادران باردار در کمپین ملی کنترل فشارخون محدودیت سنی ندارند

کرمانشاه-ایرنا- معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: همه هم استانی های بالای 30 سال سن و تمام زنان باردار بدون درنظرگرفتن شرایط سنی در این طرح می توانند شرکت کنند.

شرایط روزه‌داری برای «مادران باردار»

نباید ایران را با کشورهای توسعه یافته مقایسه کنیم/دولت حامی طرح تشکیل وزارت بازرگانی است

آمار بالای "سزارین" در ایران نتیجه‌ پزشک‌سالاری نظام سلامت کشور است

عضو هیئت علمی دانشکده بهداشت و ایمنی شهید بهشتی با هشدار نسبت به آمار بالای سزارین در ایران، این امر را نتیجه‌ پزشک‌سالاری در نظام سلامت کشور دانست و گفت: این در حالی است که 80 درصد از مادران باردار توانایی زایمان طبیعی را دارند.

تسهیلات اشتغال در خراسان شمالی رشد ۲.۵ برابری داشت

بجنورد- عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: سهم اشتغال خراسان شمالی در سال ۹۸ نسبت به سال گذشته حدود ۲,۵ برابر افزایش‌یافته است.

افزایش۳ و نیم برابری بارندگی در شهرستان خوشاب

بارندگی در شهرستان خوشاب نسبت به سال گذشته ۳ و نیم برابرافزایش یافته است.

افزایش ۱۰ برابری ظرفیت تولید برق

مدیر عامل نیروگاه شهید رجایی: با توسعه زیر ساخت‌های صنعت برق پس از انقلاب ظرفیت تولید انرژی الکتریکی بیش از ۱۰ برابر افزایش یافته است

سرودهای ملی چه مفاهیم ایدئولوژیکی دارند؟

نتایج یک پژوهش نشان می‌دهد سرودهای ملی کشورهای سرمایه‌محور مانند انگلیس، آمریکا و آلمان درونمایه‌های ایدئولوژیکی بیشتری نسبت به سرودهای ملی کشورهای مسلمان و جامعه‌گرا دارد. افزون بر این مفاهیمی هم‌چون فداکاری و قسم‌ مقدس در سرودهای ملی کشورهای سرمایه‌محور

ایران ازتأثیر تحریم های آمریکا براعضاء یونیدو انتقاد کرد

لندن – ایرنا – سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمانهای بین المللی مستقر در وین، از تاثیر تحریم های غیرقانونی و غیرمشروع یکجانبه آمریکا علیه برخی کشورهای درحال توسعه عضو سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (یونیدو) انتقاد کرد.

رشد ۵ برابری سرقت تجهیزات برق در کرمانشاه

کرمانشاه_مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه آمار سرقت تجهیزات برق در استان را طی امسال ۸۶۱۴ کیلوگرم اعلام کرد و گفت: این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۵ برابری دارد.

افزایش هشت برابری تولید کلزا در گیلان

رشت - ایرنا - رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان از افزایش هشت برابری تولید دانه روغنی کلزا در استان نسبت به سال گذشته خبر داد.

پروسه احداث کارخانه کمپوست ارومیه 12 ساله شد

روزانه در ارومیه افزون بر 500 تن پسماند تولید می‌شود که عمده آن در محلی مشخصی تجمیع و دفن می‌شود در حالی که این میزان از زباله در کشورهای توسعه‌یافته به مثابه یک فرصت برای کسب درآمد تلقی می‌شود.

جوامع کم‌تر توسعه یافته، قربانیان فشار خون بالا/مصرف نمک در آذربایجان شرقی 2.5 برابر سایر استان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز از افزایش سه و نیم برابری ابتلا به فشار خون در طول 27 سال (2017-1990) خبر داد و گفت: میزان مرگ و میر بر اثر ابتلا به فشار خون بالا پنج برابر مرگ و میر بر اثر تصادفات جاده‎ای است، در حالی که این بیماری در جوامع پیشرفته کنترل ش

آیت‌الله سبحانی: آمریکا معادن و منابع کشورهای فقیر را غارت می‌کند

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به رفتار منافق گونه آمریکا گفت: اگر آمریکا و دیگر قدرت‌های استکباری در اداره کشورهای دیگر مداخله نکنند دیگر شاهد جنگ در جهان نخواهیم بود.

افزایش دو برابری پرونده تخلفات خودرویی نسبت به سال ۹۷

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی با انتقاد از وضع قوانین محدود کننده در برخورد تعزیراتی با متخلفان بازار، از دو برابر شدن پرونده تخلفات حوزه خودرو در ۴۵ روز ابتدای سال نسبت به سال گذشته خبر داد.

افزایش دو برابری کشت چغندرقنددرچهارمحال وبختیاری

امسال سطح زیر کشت چغندرقند بیش از دو برابر افزایش یافته است.

آمریکا و کشورهای غربی قصد عقب نگه داشتن سایر کشورها را دارند

قم - یکی از مراجع تقلید با بیان اینکه آمریکا و کشورهای غربی قصد عقب نگه داشتن سایر کشورها را دارند، افزود: استعمارگران منابع و معادن کشورهای جهان سوم را با ظلم و طمع غارت می‌کنند.