آمار بالای سوء تغذیه در بیماران بیمارستان‌ها / لزوم حمایت‌های اورژانسی از این بیماران

مسئول تغذیه بالینی وزارت بهداشت با اشاره به آمار سوء تغذیه در بیمارستان‌ها گفت: اکثر بیماران به هنگام بستری شدن از وضعیت تغذیه‌ای مناسبی برخوردار نیستند.مطالب مرتبط

آمار بالای سوء تغذیه در بیماران بیمارستان‌ها / لزوم حمایت‌های اورژانسی از این بیماران

مسئول تغذیه بالینی وزارت بهداشت با اشاره به آمار سوء تغذیه در بیمارستان‌ها گفت: اکثر بیماران به هنگام بستری شدن از وضعیت تغذیه‌ای مناسبی برخوردار نیستند.

آمار سوء تغذیه بیماران در بیمارستان‌ها

مسئول تغذیه بالینی وزارت بهداشت با اشاره به آمار سوء تغذیه در بیمارستان‌ها گفت: اکثر بیماران به هنگام بستری شدن از وضعیت تغذیه‌ای مناسبی برخوردار نیستند.

حمایت و توجه نیاز اساسی بیماران خاص زنجانی

زنجان - ایرنا - در جلسه کمیته بیماران خاص استان موضوعاتی ازقبیل نبود امکانات لازم برای خدمات رسانی بهینه به بیماران خاص، فرسوده بودن دستگاه های دیالیز و افزایش هزینه های دارویی بیماران سرطانی مطرح شد.

کمک به بیماران نیازمند در پاکدشت

همزمان با پنجمین روز از ماه ضیافت الهی جشن گلریزان با هدف کمک به بیماران خاص به همت موسسه حمایت از بیماران خاص پاکدشت برگزار شد.

افزایش شدید بیماران زوال عقل در جهان

سازمان بهداشت جهانی مستقر در ژنو اعلام کرد آمار بیماران زوال عقل تا سال 2050 میلادی سه برابر می شود.

بیماران بالای 30 سال از نظر فشار خون غربالگری می شوند

کرمانشاه- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه به راه اندازی کمپین «بسیج ملی کنترل فشارخون بالا» توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور خبر داد و گفت: در استان کرمانشاه نیز این کمپین با غربالگری فشار خون بیماران بالای 30 سال فعالیت می کند.

بیماران دیابتی ما از انسولین می‌ترسند/ضرورت آموزش پزشکان

یک فوق تخصص غدد و متابولیسم، گفت: میزان مصرف انسولین بیماران دیابتی در کشور ما نسبت به داروهای خوراکی پایین‌تر است و بیماران دیابتی، آن را به‌سختی می‌پذیرند و از آن می‌ترسند.

بیماران دیابتی "روزه‌دار" را تنها نگذارید

یک متخصص غدد با بیان اینکه افت قند خون شدید بیماران دیابتی و ورود به مرحله کُما بعضاً بی علامت است، گفت: در همین راستا توصیه می‌شود بیماران دیابتی روزه دار هیچگاه تنها نباشند و در هر زمان دارو و وسیله سنجش قند خون را نیز کنار خود داشته باشند.

کلینیک جمعیت ام.اس زنجان تا شهریور ماه آماده‌سازی می‌شود

رئیس هیئت مدیره جمعیت حمایت از بیماران ام.اس استان زنجان با اشاره به اینکه 960 نفر زیرپوشش هستند، گفت: 70 درصد بیماران ام.اس خانم‌ها هستند که لحاظ مسائل خاصی که این بیماری بدنبال دارد، آن را پنهان می‌کنند.

ماجرای سقف‌گذاری برای دریافت انسولین بیماران دیابتی

موضوع دارو و درمان بیماران دیابتی همواره از موضوعات مهم و هزینه‌بردار برای بیمه‌ها تلقی می‌شود؛ موضوعی که با سقف‌گذاری در ارائه خدمات توسط سازمان‌های بیمه‌گر تا حدودی کنترل شده است، اما ظاهرا برخی سقف‌گذاری‌های جدید ابراز نارضایتی این بیماران را در پی داش

خدمات موسسه هموفیلی جهرم فرا استانی است

شیراز-ایرنا-مدیرعامل موسسه حمایت از بیماران هموفیلی شهرستان جهرم گفت: موسسه حمایت از بیماران هموفیلی این شهرستان سال 1392با محوریت شهر جهرم راه‌اندازی شد اما فعالیت آن سال 1395 به استانی و در سال 1397 به فرا استانی ارتقا یافت.

بیماران مبتلا به دیابت در کشور از انسولین می ترسند

تهران - ایرنا- فوق تخصص غدد و استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: میزان مصرف انسولین بیماران مبتلا به دیابت در کشور نسبت به داروهای خوراکی پایین‌تر است و بیماران دیابتی، آن را به ‌سختی می‌پذیرند و از آن می ‌ترسند که نیاز به آموزش دارند.

وضعیت دارو و درمان مبتلایانِ آسم و توصیه وزارت بهداشت به این بیماران

رییس اداره بیماری‌های مزمن تنفسی وزارت بهداشت ضمن اشاره به وضعیت دارو و درمان مبتلایان آسم و آلرژی، در عین حال بر لزوم تقوت آموزش‌های خود مراقبتی به بیماران تاکید کرده و این موضوع را از سیاست‌های مهم سازمان بهداشت جهانی و وزارت بهداشت خواند.

بیماران چشمی منعی در روزه داری ندارند

متخصص چشم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت:بیماران چشمی منعی برای روزه داری ندارند به جز آن بیماران چشمی که ناچار به استفاده از دارو 4 بار در روز باشند.

اضافه‌وزن و کم‌تحرکی عوامل افزایش بیماری دیابت

میزان مصرف انسولین بیماران دیابتی در کشور ما نسبت به دارو‌های خوراکی پایین‌تر است و بیماران دیابتی ما، آن را به‌سختی می‌پذیرند

پیوند عضو در بیماران مبتلا به ایدز امکان پذیر شد

تهران- ایرنا- عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران، با بیان اینکه پیوند در بیماران مبتلا به ایدز امکان پذیر شده، گفت: تا یک دهه قبل امکان پیوند عضو برای بیمار مبتلا به اچ آی وی، وجود نداشت و این قبیل بیماران به دلیل ضعف سیستم ایمنی، فوت می کردند.

گلایه بیماران تنها بیمارستان از خرابی کولرها/هر بیمار یک پنکه دستی همراه!

دستگیری سارق سابقه‌دار در بیمارستان میلاد

فرمانده یگان های حفاظت فیزیکی پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری مردی خبر داد که اقدام به سرقت از بیماران و همراهانشان در بیمارستان میلاد تهران کرده بود.

گلایه بیماران تنها بیمارستان ایذه از خرابی کولرها/هر بیمار با یک پنکه دستی همراه!

سودجویی از بیماران به جریمه ۲ میلیاردی رئیس بیمارستان منجر شد

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اصفهان گفت: برای رئیس یک بیمارستان دولتی به دلیل ایجاد خدمات مازاد بر احتیاج، حکم جریمه ۲ میلیارد ریالی صادر شده است.