روزه اراده را تقویت می‌کند

مدیر گروه علوم قرآنی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی گفت: خداوند در آیات ۱۸۳ تا ۱۸۵ سوره بقره به بهترین شکل هم در خصوص اصل روزه و هم درباره برخی از حکمت‌های وجوب روزه صحبت می‌کند که یکی از این حکمت‌ها، تقوا است.مطالب مرتبط

روزه اراده را تقویت می‌کند

مدیر گروه علوم قرآنی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی گفت: خداوند در آیات ۱۸۳ تا ۱۸۵ سوره بقره به بهترین شکل هم در خصوص اصل روزه و هم درباره برخی از حکمت‌های وجوب روزه صحبت می‌کند که یکی از این حکمت‌ها، تقوا است.

اراده فولادی صاحبان مشاغل سخت در امر روزه‌داری

درخواست آزاد شدن صادرات جوجه یک روزه برای تقویت قیمت مرغ +سند

معاون وزیر جهاد کشاورزی با ارسال نامه ای به معاون توسعه بازرگانی و صنایع این وزارتخانه خواهان آزاد شدن صادرات جوجه یک روزه گوشتی و تخم مرغ نطفه دار گوشتی شد.

چالش ها و راهکارهای پیروزی در جنگ اراده ها

تهران- ایرنا - جنگ اراده ها توصیف رهبر معظم انقلاب از شرایط کنونی روابط ایران و آمریکاست. کاخ سفید از یک سو با دستکش مخملین و مسموم مذاکره و از سوی دیگر با مشت آهنین تحریم به جنگ با اراده ایران آمده است و رهبری رمز پیروزی را اعتماد به جوانان و خودکفایی می

جواز روزه‌خواری در احکام دینی/ آیا هر پزشکی می‌تواند حکم روزه نگرفتن را صادر کند؟

از نظر فقهی، علم پزشکی در شرایطی می‌تواند روزه نگرفتن را تجویز کند که خود فرد معتقد به امور اسلامی و اهل نماز و روزه باشد. اگر چنین پزشکی بگوید که روزه واقعاً برای فرد ضرر دارد، می‌توان به نظر او توجه کرد.

روزه و پرورش وجدان/ یکی از ۵ رکن اسلام روزه است

اگر خواهان رشد و جدان و بیداری ضمیر هستی، روزه بگیر و آن را که یکی از ارکان اسلام است، کوچک مشمار؛ که در حدیث آمده است اسلام بر پنج چیز بنا شده است: نماز، زکات، حج، روزه و ولایت.

مهلت 60 روزه زمان مناسبی برای ارزیابی جدیت اروپا در اجرای برجام است

تهران-ایرنا- عضو شورای مرکزی حزب اراده ملت ایران کاهش تعهدات برجامی ایران را اقدامی به موقع برای یادآوری تعهدات اروپایی ها عنوان کرد و گفت: مهلت 60 روزه ارائه شده از سوی ایران زمان مناسبی برای راستی آزمایی اروپا در عمل به تعهدات برجامی و حفظ این توافق بین

اراده‌ی ما قوی‌تر است/ مراقب مغالطه‌های سیاسی باشید!

شماره ۱۸۴ هفته‌نامه خط حزب‌الله با عنوان «اراده‌ی ما قوی‌تر است» منتشر شد.

احکام روزه‌داری| گزیده‌ای از حکم روزه مسافر

یکی از مسائل متداول در ایام روزه‌داری ماه مبارک رمضان، حکم مربوط به روزه مسافر است.

احکام روزه‌داری|بر چه کسانی روزه واجب نیست؟

حجت‌الاسلام ناصر خلج درباره موارد عدم وجوب روزه می‌گوید.

روزه، تنها مال خداست/ شرح حدیث قدسی «الصّوم لی و أنا اجزی به»

در روزه، ریا راه ندارد؛ چرا که روزه دار در تنهایی خود که کسی نیست - جز خداوند - خواستنی‌های نفسانی از قبیل خوردن و آشامیدن را ترک می‌کند.

قرآن با مهربانی دعوت به روزه‌داری می‌کند نه با عتاب/ دلایل روزه‌داری در آیین یهود و مسیحیت

عضو هیئت علمی دانشگاه المصطفی(ص) می‌گوید: نباید به‌گونه‌ای بر فوائد جسمانی روزه تأکید کنیم که فوائد معنوی آن در حاشیه برود؛ خداوند بلافاصله پس از وجوب روزه ماه رمضان، فلسفه آن را تقوای بندگان معرفی می‌کند.

ماه میهمانی خدا و اولین تجربه روزه اولی ها

نسیم خوش ماه مبارک رمضان درحال وزیدن است و روزه داران با اشتیاق روزهای پربرکت رمضان را سپری می کنند، دراین بین روزه اولی ها هم اولین روزه داری خود را باشوق و ذوق تجربه می کنند.

احکام روزه‌داری| روزه بر کدام بیمارها واجب نیست؟ +فیلم

افراد بیمار از جمله افرادی‌اند که تحت ملاک‌های خاص روزه بر آن‌ها واجب نیست.

حکم روزه‌داری|احکام مربوط به استفراغ در حالت روزه‌داری

حجت‌الاسلام ناصر خلج در این شماره به حکم استفراغ به‌عنوان مبطل روزه اشاره می‌کند.

رئیس قوه قضائیه: نه مذاکره نه تسلیم؛ فقط مقاومت و ایستادگی

رئیس قوه قضائیه گفت: با اراده پولادین می‌توانیم بر اراده پلید دشمن فائق بیاییم.

جمع خوانی قرآن کریم

نسیم خوش ماه مبارک رمضان درحال وزیدن است و روزه داران با اشتیاق روزهای پربرکت رمضان را سپری می کنند، دراین بین روزه اولی ها هم اولین روزه داری خود را باشوق و ذوق تجربه می کنند.

برکات اخلاقی روزه داری در ماه خدا

ماه مبارک رمضان فرصتی ارزشمند برای تقویت فضائل اخلاقی و اثبات بندگی خدا است و در این ماه درهای برکت و رحمت او به سوی بندگان بیش از پیش گشوده می شود که بر زیباییهای این ماه خوب الهی می افزاید .

شرایط روزه داری بیماران چشمی/قطره چشمی روزه را باطل نمی کند

استاد گروه چشم دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، گفت: روزه داری برای فردی که مشکل چشمی دارد، هیچ ضرری ندارد.

میوه روزه، تقوی است/ مسلمانان صدر اسلام و مسلمانان معاصر

صیام و روزه ماه رمضان اگر به شرف قبول، مشرّف و آداب و وقار آن نگاه‌داری شود، میوه‌اش تقوا و محصول آن استحکام شخصیت اسلامی و مستعد شدن روزه‌دار برای فرمان‌بری و اطاعت اوامر خداست.