پیدا شدن یک پرنده منقرض شده پس از ۱۳۶ هزار سال!

به نظر می‌رسد یک نوع پرنده که تصور می‌شد حدود ۱۳ هزار سال پیش منقرض شده حالا دوباره در سیر فرگشت پدیدار شده است.مطالب مرتبط

پیدا شدن یک پرنده منقرض شده پس از ۱۳۶ هزار سال!

به نظر می‌رسد یک نوع پرنده که تصور می‌شد حدود ۱۳ هزار سال پیش منقرض شده حالا دوباره در سیر فرگشت پدیدار شده است.

یک قدم تا انقراض چهار گونه پرنده در کشور

مدیر عامل انجمن پرنده‌شناسی و پرنده‌نگری طرلان ضمن اشاره به اینکه چهار گونه گونه پرنده در کشور ما یک مرحله با انقراض حتمی فاصله دارند، گفت: دخالت‌های انسانی در طبیعت و از بین رفتن زیستگاه مهمترین علت انقراض پرندگان است.

آسمان تا 2025 به تسخیر تاکسی‌های پرنده درمی‌آید

تهران- ایرنا- یک شرکت آلمانی از موفقیت اولین پرواز آزمایشی تاکسی پرنده پنج نفره تمام‌عیار خود خبر داد؛ محققان امیدوارند تا سال 2025 ناوگانی از این تاکسی‌های پرنده در شهرهای سراسر جهان به پرواز درآید.

کشف 69 قطعه پرنده کمیاب از یک دستگاه اتوبوس

مأموران انتظامی شهرستان بیرجند 69 قطعه پرنده کمیاب و 4 هزار نخ سیگار از یک دستگاه اتوبوس کشف کردند.

میزبان 300 گونه پرنده نادر از سراسر دنیا

تالاب صالحیه در شهرستان نظرآباد حدود 10 هزار هکتار وسعت دارد و میزبان 300 گونه پرنده نادر از سراسر دنیا است.

میزبانی300 گونه پرنده نادر در تالاب صالحیه البرز/ احیای یکی از 9 کانون اصلی ریزگردها در استان

تالاب صالحیه در شهرستان نظرآباد استان البرز حدود 10 هزار هکتار وسعت دارد و این روزها میزبان 300 گونه پرنده نادر از سراسر دنیا است.]]>

2 گونه پرنده کورکوربال سیاه و کوکوی خالدار در مریوان مشاهده شد

سنندج - ایرنا - دو گونه پرنده کورکوربال سیاه و کوکوی خالدار اردیبهشت امسال توسط کیوان مرادی عکاس طبیعت و پرنده نگری در حاشیه تالاب بین المللی زریبار مریوان مشاهده و ثبت شد.

رهاسازی پرنده بوتیمار درمان شده در گرگان

گرگان - ایرنا - یک قطعه پرنده بوتیمار پس از تیمارداری و کسب توانایی پرواز و زندگی در زیستگاه های طبیعی از سوی محیط بانان گرگان در یکی از آب بندان های این شهر رها شد.

کشف 200 قطعه پرنده کمیاب در بیرجند

بیرجند - ایرنا - معاون عملیات فرماندهی انتظامی استان خراسان جنوبی از کشف 200 قطعه پرنده کمیاب و دستگیری یک متهم در این زمینه خبر داد.

مستند نگاری پرنده بادخورک

پرنده بادخورک برای اولین بار درپناهگاه حیات وحش یخاب آران و بیدگل شناسایی مستند نگاری شد.

ورود پرنده های مکانیکی به بخش کشاورزی گلستان + گزارش

پیشرفت تکنولوژی پای پهپادها را به عرصه کشاورزی گلستان هم باز کرده و هم اکنون از این پرنده مکانیکی برای سمپاشی در مزارع گلستان استفاده می شود.

ورود پرنده‌های مکانیکی به بخش کشاورزی گلستان + گزارش

پیشرفت تکنولوژی پای پهپاد‌ها را به عرصه کشاورزی گلستان هم باز کرده و هم اکنون از این پرنده مکانیکی برای سمپاشی در مزارع گلستان استفاده می‌شود.

توسعه و تغییر اقلیم عوامل تهدید پرندگان مهاجر

فردا روز جهانی پرندگان مهاجر است. یک پرنده‌شناس ضمن تعریف پرندگان مهاجر، تخریب زیستگاه را مهمترین عامل تهدید بقای پرنده‌های مهاجر دانست.

کارگر شهرداری ارومیه: پاداش 50 هزار تومانی برای تحویل 5 هزار دلار پیدا شده!

البرز ؛ میزبان 300 گونه پرنده نادر از سراسر دنیا

تالاب صالحیه در شهرستان نظرآباد با بارشهای مناسب اخیر و تامین حق آب آن اکنون میزبان 300 گونه پرنده نادر از سراسر دنیا شده است.

کشف 150 قطعه پرنده قاچاق

150 قطعه پرنده قاچاق در تربت حیدریه کشف شد.

هلال احمر پرنده مهاجر را تحویل محیط زیست داد

بیرجند - ایرنا - رئیس حفاظت محیط زیست زیرکوه گفت: یک قطعه پرنده آبزی مهاجر از نوع باکلان توسط نیروهای هلال احمر شهرستان به این اداره تحویل داده شد.

جسد پیرمرد 41 روز بعد از سیلاب در مازندران پیدا شد

ساری - ایرنا - مدیر روابط عمومی پزشکی قانونی استان مازندران با اشاره به پیدا شدن جسد یک پیرمرد در روستای جمال الدین کلا از توابع شهرستان ساری گفت که این فرد در سیلاب نهم فروردین در رودخانه نزدیک روستایش غرق شد و جسد وی اکنون پیدا شد.

وجود ۱۰۰ هزار خودروی ناقص در کارخانه‌های خودروسازی

نایب رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازی کشور گفت: در حال حاضر به دلیل شرایط موجود بخشی از تولیدات خودروسازان قابلیت تجاری شدن پیدا نمی‌کند به طوری که حدود ۱۰۰ هزار دستگاه خودروی ناقص در کف کارخانه‌ها موجود است.

بنیاد بوعلی در ابن‌سیناپژوهی مرجعیت ملی پیدا کند

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: باید بنیاد بوعلی‌سینا در زمینه ابن‌سیناپژوهی حالت مرجعیت ملی پیدا کند و نام بوعلی‌سینا با نام بنیاد تداعی ذهنی پیدا کند.