تحمیل بیشترین تخریب سیل به کانون‌های خشکسالی/جلوی اقدامات اشتباه در بازسازی گرفته شود

به اعتقاد عضو هیأت علمی پژوهشگاه بین‌المللی زلزله در سیل‌های اخیر علاوه بر تخریب جاده‌ها و ساختمان‌های مسکونی، کشور با چالش زمین لغزش نیز مواجه بوده است؛ ضمن آنکه باید مسؤولین به خانوارهای آسیب دیده توجه ویژه داشته باشند؛ چراکه در آینده این افراد به حاشیه
کلمات کلیدی: [ سیل] [ پژوهشگاه بین‌المللی زلزله شناسی] [ حاشیه‌نشینی]


مطالب مرتبط

رئیس اوقاف شوش: جلوی روزه خواری در فاتحه خوانی ها گرفته شود

دزفول - ایرنا - رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان شوش گفت: طبق گزارش های دریافتی در برخی مراسم فاتحه خوانی در مساجد شوش از میهمانان با چای، غذا و سیگار پذیرایی می شود که باید جلوی این روزه خواری گرفته شود.

تخریب و بازسازی ۱۰ مدرسه سیل‌زده در خوزستان

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار شهرستان اهواز گفت: در سیلاب اخیر به ۲۴ مدرسه این شهرستان آسیب وارد شد که ۱۰ مدرسه نیاز به تخریب و بازسازی دارند.]]>

دفاع ترامپ از عملیات تخریب و بازسازی در امتداد مرز مکزیک

تهران - ایرنا - «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه از اقدام های دولتش در زمینه تخریب و بازسازی بخش هایی از حصار موجود در امتداد مرکز آمریکا - مکزیک در میان گزارش هایی مبنی بر پیشرفت کند در عملیات بازسازی، تعریف و تمجید کرد.

جلوی روزه خواری علنی در شهر شیعه نشین یاسوج گرفته شود

امام جمعه یاسوج گفت: ضروری است جلوی روزه خواری علنی در شهر شیعه نشین یاسوج توسط مردم، دستگاه قضایی و نیرو انتظامی گرفته شود.

عوامل حادثه شغلی در فعالیت های اقتصادی/آوار و تخریب بیشترین فراوانی را دارند

بررسی علت مستقیم حادثه شغلی در فعالیت های اقتصادی بیان دارد ، ”آوار و تخریب »، ”تصادف و برخورد » و ”تماس با اشیا تیز و برنده » به ترتیب با221، 188و 129 مورد در معادن با فعالیت اقتصادی ”استخراج زغال سنگ خشک » بیشترین فراوانی را داشته اند.

تخریب 1855 واحد شهری در لرستان بر اثر سیل؛ بیش از 12هزار واحد روستایی باید بازسازی شود

دبیر قرارگاه نوسازی و بازسازی مناطق سیل زده لرستان با بیان اینکه 1855 واحد شهری در لرستان بر اثر سیل کاملا تخریب شده است گفت: بیش از 12هزار واحد روستایی باید تعمیر و بازسازی شود.

زمین فوتبال را با رینگ بوکس اشتباه گرفته بودند

تهران- ایرنا- سرمربی تیم فوتبال زنان ذوب آهن اصفهان در خصوص درگیری شاگردانش در دیدار برابر شهرداری سیرجان، گفت: کمیته انضباطی باید محرومیت سنگینی برای خاطیان این دیدار در نظر بگیرد، چراکه برخی زمین فوتبال را با رینگ بوکس اشتباه گرفته بودند.

30درصد مدارس استان نیازمند تخریب ،بازسازی ومقاوم سازی

مدیرکل تجهیز و نوسازی مدارس استان:از مجموع 1200 مدرسه در استان 400 مدرسه نیازمند تخریب و بازسازی ویا مقاوم سازی است.

برای رونق تولید باید جلوی واردات بی‌رویه کالاهای خارجی گرفته شود

اسلامشهر- نماینده مردم تهران، ری، اسلامشهر، شمیرانات و پردیس در مجلس گفت: برای رونق تولید باید جلوی واردات بی‌رویه کالاهای خارجی گرفته شود.

برخی مناطق چهارمحال و بختیاری با خشکسالی آب‌شناسی مواجه است

مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه بارش‌های اسفند و فروردین‌ماه خشکسالی‌ها را جبران نکرد، تصریح کرد: تا حدودی خشکسالی کشاورزی مرتفع شد و خشکسالی آب‌شناسی شدید و متوسط در برخی از نقاط استان وجود دارد، به طوری که به جز بخش کوچکی از استان،

خشکسالی، کره شمالی را با بحران جدی مواجه ساخته است

تهران - ایرنا - کاهش شدید بارش ها و بروز خشکسالی ، کره شمالی را در وضعیت بحرانی قحطی و خشکسالی قرار داده است که این موضوع باعث نیاز شدید40 درصد از مردم این کشور به کمک های غذایی شده است.

آن رمضان‌های طلایی را چه شد؟

"مدیران رسانه اغلب قاب تلویزیون را با فضای مسجدوحسینیه اشتباه گرفته‌اند و تلاش‌های ‏اندک صورت گرفته درحوزه تولید برنامه شادوکمیک درطول این سال‌ها، زیرنگاه شماتت بار هواداران غم ‏واندوه رسانه مدفون شده است".

بیشترین زندانیان جرایم غیرعمد مربوط به بدهی مالی است

بیرجند - ایرنا - مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی خراسان جنوبی گفت: بیشترین فراوانی زندانیان جرایم غیرعمد در این استان مربوط به بدهی مالی است.

اجاره‌بها با مشوق مالیاتی کم نمی‌شود/تحمیل رقم مالیات، به مستأجر

کارشناسان معتقدند مالیات بر اجاره بها در فقدان سامانه ملی املاک و اسکان منجر به تحمیل هزینه بیشتر به مستأجران خواهد شد.

جذب بیشترین اعتبار در بین 214 پروژه استان زنجان به سد مشمپا

مدیر نظام فنی و اجرایی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان گفت: 214 پروژه برای استان در نظر گرفته شده بود که 184 مورد ملی و 30 پروژه با ویژگی استانی بود و سد مشمپا بیشترین جذب اعتبار را داشته است.

هشدار سازمان ملل درباره خشکسالی در سومالی

کاهش بارندگی و خشکسالی در سومالی سبب شده است تا حدود دو میلیون نفر در این کشور برای تهیه غذای مورد نیاز خود با مشکل روبرو شوند.

پکن: واشنگتن رویکرد اشتباه خود را متوقف کند

وزارت خارجه چین: پکن اقدامات ضروری بیشتری را برای حفاظت قاطع از حقوق و منافع مشروع شرکت های چینی انجام خواهد داد.

بازگشت به کسب و کار روستا

به برکت نزولات آسمانی، منطقه کویری جنوب دامغان جان تازه ای گرفته و بسیاری از روستاییان شیمی دامغان که سال ها پیش به علت خشکسالی به شهر مهاجرت کرده بودند ، به سرزمین پدری بازگشتند.

بیائید با هم جلوی ترامپ را بگیریم

یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا با انتشار پیامی ویدئویی با اعلام هشدار نسبت به ماجراجویی های کاخ سفید خواستار حمایت مردم برای جلوگیری از اقدامات جنگ طلبانه ترامپ شد.

استاندار کرمان: توسعه دولت الکترونیک مانع بسیاری از فسادها می‌شود

استاندار کرمان با اشاره به لزوم حرکت به سمت دولت الکترونیک در سطح کشور گفت: با ایجاد دولت الکترونیک، روند توسعه شتاب بیشتری به خود گرفته و جلوی بسیاری از فسادها گرفته می‌شود.