مسئولیت اجتماعی در قبال جامعه ریاضی را جدی بگیرید

رئیس انجمن ریاضی ایران با اشاره به این که کنکور به هدف تبدیل شده و جامعه ریاضی را دچار چالش‌های بسیار در تمام مقاطع کرده است، خطاب به اساتید ریاضی خاطرنشان کرد: مسئولیت اجتماعی خود را جدی بگیرید.مطالب مرتبط

مسئولیت اجتماعی در قبال جامعه ریاضی را جدی بگیرید

رئیس انجمن ریاضی ایران با اشاره به این که کنکور به هدف تبدیل شده و جامعه ریاضی را دچار چالش‌های بسیار در تمام مقاطع کرده است، خطاب به اساتید ریاضی خاطرنشان کرد: مسئولیت اجتماعی خود را جدی بگیرید.

مسئولیت در جمهوری اسلامی یک امانت است

بیرجند - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی گفت: مسئولیت در جمهوری اسلامی یک امانت و فرصتی است برای ما که بتوانیم در این مدت با ارائه برنامه ها به جامعه هدفمان، کارهای خوب و اثرگذار را به جا بگذاریم.

قول ترکیه به اجرای کامل تعهداتش در قبال S-۴۰۰ و F-۳۵

وزیر دفاع ترکیه اعلام کرد که آنکارا تلاش می‌کند تعهدات و مسئولیت‌های خود را در قبال سامانه دفاعی هوایی S-۴۰۰ و جنگنده‌های F-۳۵ به طور کامل اجرایی کند.

بانوان پیشکسوت ریاضی تقدیر شدند

جمعی از نخستین بانوان فارغ‌التحصیل ریاضی و پیشکسوتان انجمن ریاضی ایران به مناسبت روز زنان در ریاضیات تقدیر شدند.

نیروگاه اتمی مسئولیت های اجتماعی خود را در بوشهر اجرایی کند

بوشهر-ایرنا- نایب رئیس شورای اسلامی شهر بوشهر گفت: نیروگاه اتمی بوشهر همانند صنعت نفت در حوزه مسئولیت های اجتماعی خود گام جدی بردارد.

همسانی زن و مرد در بعد انسانی و مسئولیت

از نگاه قرآن کریم و سایر آموزه‌های دینی زن و مرد به رغم پاره‌ای تفاوت‌ها که به زودی در باره آن‌ها سخن خواهیم گفت از نظر گوهر انسانی و مسئولیت‌های فردی و اجتماعی یکسانند.

مطالبه اصلی مردم عدم مماشات با فساد و دروغ نگفتن مسئولان است

حجت اسلام دکتر جلیل محبی گفت : توجه به نظارت عمومی بر مسئولان و همچنین مسئولیت اجتماعی موجب پیشرفت جامعه ایرانی اسلامی خواهد شد.

پژوهش های مرتبط با سیل در دانشگاه آزاد اهواز انجام می شود

اهواز – ایرنا- رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان با اشاره به اینکه دانشگاه در قبال رخدادهای جامعه مسئولیت دارد گفت: پژوهش های مرتبط با سیل در دانشگاه آزاد اهواز انجام می شود.

آرامگاه خیام بنایی استوار بر علم ریاضی

مشهد- ایرنا- حکیم غیاث‌ الدین ابوالفتح عمر بن ابراهیم خیام نیشابوری در 28 اردیبهشت 427 در نیشابور دیده به جهان گشود وی از ریاضی‌دانان، ستاره‌ شناسان و شاعران به نام ایران در دوره سلجوقی است.

از قطیف تا صنعا... سکوت بین‌المللی در قبال تداوم جنایات عربستان

نقض‌های صورت گرفته در داخل عربستان و تجاوز آن علیه ملت بی‌گناه یمن و به دنبال آن سکوت بین‌المللی در قبال چنین اقداماتی اعتبار جامعه بین‌المللی، سازمان‌ها و کشورهایی را که دم از انسانیت و حقوق می‌زنند، زیر سؤال می‌برد، چراکه این سازمان‌ها به خاطر منافع مال

روشهای تستی،دانش آموزان را از لذت درس ریاضی محروم کرد

اصفهان- ایرنا- یکی از پایه گذاران خانه ریاضیات و عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی اصفهان گفت: روش های غیر مفهومی و تِستی آموزش ریاضی در مدارس باعث شد تا دانش آموزان از لذت این درس، محروم بمانند.

تاکید یک استاد دانشگاه بر تاثیر مسائل اقتصادی و اجتماعی بر وقوع نزاع‌ها در جامعه

یک استاد دانشگاه با اشاره به تاثیر مسائل اقتصادی و اجتماعی در وقوع نزاع‌ها و دعاوی در جامعه گفت: ما نمی‌توانیم وضعیت اقتصادی و اجتماعی مطلوب را فراهم کنیم در نتیجه باید شرایطی که افراد در مرحله‌ای قرار می‌گیرند که با نزاع‌ها خودشان را تخلیه می‌کنند را از

تاکید بر نقش رسانه ها در ایجاد حس پاسخگویی در جامعه

استاندار آذربایجان شرقی در نشستی خبری تاکید کرد : ایجاد حس پاسخگویی و مسئولیت‌پذیری در جامعه به عهده رسانه‌هاست .

جایزه فیلدز میرزاخانی انقلابی در جهان مذکر بود

پیشکسوت انجمن ریاضی ایران و چهره ماندگار کشور با اشاره به وجود تبعیض در بین زن و مرد چه در ریاضی و سایر عرصه‌ها گفت: جایزه فیلدز مریم میرزاخانی یک انقلاب فرهنگی و علمی در جهان مذکر بود.

آثارهنری درپیشگیری از آسیب های اجتماعی موثراست

گناوه- ایرنا- معاون دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری بوشهرگفت: توجه به تولید و ارایه آثار هنری بویژه در حوزه درمان نقش بسزایی در پیشگیری از آسیب های اجتماعی که امروز گریبانگیر جامعه شده است، ایفا می کند.

نابغه‌ای به نام خیام نیشابوری

خیام نیشابوری اگرچه بیشتر به عنوان شاعری رباعی‌سرا مشهور است ولی در واقع فیلسوف و ریاضی‌دانی بزرگ بود که در طول عمر دراز خویش کشفیات مهمی در ریاضیات و نجوم انجام داد. او حدیث، تفسیر، فلسفه، حکمت و ستاره‌شناسی را فراگرفت. خیام فیلسوف، ریاضی‌دان، ستاره‌شناس

برگزاری آزمون ریاضی دانشگاه واترلو کانادا در ایران

تهران- ایرنا- انجمن ریاضی‌دانان جوان به عنوان نماینده دانشگاه واترلو کانادا، هجدهمین دوره مسابقات بین‌المللی دانشگاه واترلو در کانادا را با عنوان «گاوس» (Gauss) برای دانش آموزان پایه پنجم تا دوازدهم برگزار می کند.

قم| اکثر طلاب و روحانیون از اقشار محروم جامعه هستند

مدیر دارالقرآن علامه طباطبایی بابیان اینکه نباید روحانیونی که مسئولیت دارند را ملاک ارزیابی وضع معیشتی این قشر قرار داد،گفت: اکثر روحانیون از اقشار محروم جامعه هستند، در سیل اخیر بیش از 6 هزار نفر از طلاب برای کمک به سیل‌زدگان اعزام شدند.

فرماندار سراب: ارتقای نشاط اجتماعی جامعه اولویت باشد

تبریز- ایرنا- فرماندار شهرستان سراب با تاکید بر اینکه ارتقای نشاط اجتماعی باید اولویت باشد، گفت: تناقض بین زندگی مدرن و تفکر سنتی در جامعه موجب بروز اختلاف نظر می شود، بر این اساس با برنامه ریزی درست و کسب علم، متناسب با فن آوری جدید، اجازه ورود بحران به

برگزاری آزمون بین المللی ریاضی دانشگاه واترلو کانادا درایران

انجمن ریاضی‌دانان جوان به عنوان نماینده دانشگاه واترلو کانادا، هجدهمین دوره مسابقات بین‌المللی دانشگاه واترلو کانادا را با عنوان گاوس (Gauss) برای دانش آموزان پایه پنجم تا هشتم برگزار کرد.]]>