نهاد حقوق بشری اروپایی مقام های سعودی را به ادامه سرکوب مردم متهم کرد

تهران – ایرنا - «علی الدبیسی» رئیس سازمان اروپایی – سعودی حقوق بشر روز یکشنبه در واکنش به حمله نیروهای سعودی به مناطق شیعه نشین قطیف واقع در شرق این کشور که هشت کشته بر جای گذاشت، گفت: وقایع قطیف در چارچوب تداوم سیاست سرکوب رژیم سعودی انجام شد.مطالب مرتبط

افشاگری یک گروه حقوق بشری از سالها شکنجه سیستماتیک هندی‌ها علیه معترضان کشمیر ی

یک گروه فعال حقوق بشری در کشمیر تحت کنترل هند بعد از انتشار گزارشی جامع از اعمال صدها مورد شکنجه و تجاوز جنسی نیروهای هندی علیه معترضان کشمیری، خواستار تشکیل کمیسیون تحقیقات سازمان ملل به منظور بررسی این شکنجه‌ها شد.

درخواست دیده‌بان حقوق بشر برای محاکمه رژیم سعودی

 دبیر بخش خاورمیانه و شمال آفریقای دیده بان حقوق بشر خواستار محاکمه رژیم سعودی به‌دلیل تجاوزهای این رژیم علیه حقوق بشر شد.

وزارت خارجه کمک‌های اروپایی‌ها به سیل‌زدگانی ایران را به خودشان بازگرداند

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: اروپایی‌ها کمک‌های ناچیزی به مردم سیل‌زده کردند و وزارت خارجه باید این کمک‌ها را به کشورهای اروپایی برگرداند و با این گونه رفتارها برخورد کند؛ چرا که این مقدار کمک‌، شبیه تمسخر و شوخی‌ است که اروپایی‌ها انجام داده‌اند.

وزارت خارجه کمک‌های اروپایی‌ها به سیل‌زدگان ایران را به خودشان بازگرداند

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: اروپایی‌ها کمک‌های ناچیزی به مردم سیل‌زده کردند و وزارت خارجه باید این کمک‌ها را به کشورهای اروپایی برگرداند و با این گونه رفتارها برخورد کند؛ چرا که این مقدار کمک‌، شبیه تمسخر و شوخی‌ است که اروپایی‌ها انجام داده‌اند

وزارت خارجه کمک‌های اروپایی‌ها به سیل‌زدگان ایران را به خودشان بازگرداند

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: اروپایی‌ها کمک‌های ناچیزی به مردم سیل‌زده کردند و وزارت خارجه باید این کمک‌ها را به کشورهای اروپایی برگرداند و با این گونه رفتارها برخورد کند؛ چرا که این مقدار کمک‌، شبیه تمسخر و شوخی‌ است که اروپایی‌ها انجام داده‌اند.

تحریم‌ها از عوامل اصلی اخلال در کمک‌رسانی به مردم سیل‌زده

رئیس شورای شهر مشهد با اشاره به اینکه «تحریم‌های ضد حقوق بشری از عوامل اصلی اخلال در کمک‌رسانی به مردم سیل‌زده ایران بوده است»، گفت: معتقدیم سازمان ملل و نهادهای بین‌المللی باید سازوکار تازه‌ای را برای دوری از منافع امپریالیسم و قدرت‌های جهانی ایجاد کند.

فشار بر صنایع ایران با عدالتِ مدنظر سازمان جهانی کار در تضاد است/ تلاش انجمن‌های صنفی کارفرمایی برای نشان دادن چهره ضد حقوق بشری تحریم‌ها

عضو هیات مدیره کانون عالی انجمن‌های صنفی کارفرمایی ایران با اشاره به تاثیر مخرب تحریم‌ها، معتقد است که با توجه به رسالت‌ «سازمانِ بین‌المللیِ کار» این نهاد باید در خصوص رفع نگرانی‌های شرکای خود در ایران، گام‌ بردارد.]]>

"سال ننگین سعودی"

سازمان عفو بین الملل در گزارشی با عنوان "سال ننگینِ سعودی", موارد نقض قوانین حقوق بشر را در عربستان در سال 2018 به صورت مستند ارائه کرد.

بنیاد کارنگی: آمریکا در قبال سرکوب رواج یافته در امارات سکوت پیشه کرده است

پژوهشگر بنیاد کارنگی با اشاره به سرکوب گسترده مخالفان در امارات گفت: این سرکوب در سایه سکوت آمریکا صورت می‌گیرد.

ماکرون، استیو بنن و روس‌ها را به تلاش برای نابودی اتحادیه اروپا متهم کرد

رئیس جمهوری فرانسه استراتژیست سابق رئیس جمهوری آمریکا و اولیگارش‌های روس را به توطئه چینی با ملی‌گراهای اروپایی به منظور از میان برداشتن اتحادیه اروپا متهم کرد.

موافقت با تأسیس ۵ سازمان مردم نهاد در قزوین

در جلسه هیأت نظارت بر سازمان‌های مردم نهاد استان قزوین با صدور مجوز ۵ سازمان مردم نهاد موافقت شد.

دیده بان حقوق بشر: صدای آزادیخواهی لرزه بر اندام مقامات سعودی انداخت

تهران- ایرنا- «ساره لیا ویتسون» مدیر خاورمیانه و شمال آفریقای دیده بان حقوق بشر گفت: صدای آزادیخواهی شهروندان سعودی لرزه بر اندام مقامات این کشور انداخته است.

مخالفت مردم با ادامه کار معدن بوکسیت تاش/ پشت شاهوار گرم شد

شاهرود - گردهمایی بزرگ حمایت مردم شاهرود از قله آب ساز و حیات بخش شاهوار با حضور هزاران عاشق و دل باخته طبیعت، مسئولان و همچنین اعضای تشکل‌های مردم نهاد فعال در حوزه طبیعت برگزار شد.

عملکرد اروپایی‌ها غیرقابل پذیرش بود/تصمیم اخیر ایران درباره برجام عاقلانه بود

رئیس کمیته‌ حقوق بین‌الملل کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس کاهش تعهدات برجامی ایران را اقدامی در چارچوب عرف بین‌الملل توصیف کرد و با بیان این‌که «عملکرد اروپایی‌ها بعد از خروج آمریکا از برجام غیر قابل پذیرش بوده» گفت: اروپایی‌ها در مدتی که آمریکا از برجام خارج

معاون آموزشی و پژوهشی نهاد رهبری در دانشگاه‌ها منصوب شد

با حکم رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام نیکزاد عیسی‌زاده به سمت معاون آموزشی و پژوهشی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها منصوب شد.

سازمان ملل، ایتالیا را به نقض حقوق بشر متهم کرد

در پی تشدید اقدامات سختگیرانه دولت ایتالیا در قبال مهاجران، کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل با ارسال نامه ای به وزیر خارجه ایتالیا، از این رویکرد به شدت انتقاد کرد.

مقام یمنی دولت مستعفی را به کارشکنی در روند صلح متهم کرد

تهران - ایرنا - رئیس کمیته عالی انقلاب یمن، دولت مستعفی به ریاست عبدربه منصور هادی را به کارشکنی در روند صلح و نقض توافق آتش بس سوئد متهم کرد.

مذاکره کننده ارشد اروپا در برگزیت: انگلیسی‌ها باید به اصول ما احترام بگذارند

مذاکره کننده ارشد اروپایی در مذاکرات برگزیت ضمن رد مذاکرات مجدد درباره خروج انگلیس تاکید کرد که این کشور تا زمانی که در این اتحادیه است حقوق خود از جمله حق داشتن کمیسری در کمیسیون اروپایی جدید را دارد.

متهم ردیف دوم: «محمدهادی رضوی» سیراب ارتباطات در هر حوزه‌ای است

چهارمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات محمدهادی رضوی و ۳۰ متهم دیگر پرونده بانک سرمایه صبح امروز ( یکشنبه) - ۵ خردادماه - در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و مفسدان اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی‌مقام برگزار شد.

پای دوتابعیتی ها به رسانه های افغان کشید

ایرنا- کابل - دکتر فرامز تمنا از نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری نوشت: در کشوری که دریافتی حقوق یک معلم وطندوست ، صد مرتبه کم‌تر از حقوق یک مقام دو تابعیتی وطن گریز است؛ بعید است آن کشور به توسعه دست یابد.