ارائه بسته تشویقی بافت فرسوده با هدف رونق ساخت و ساز

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران از ارائه بسته تشویقی بافت فرسوده به منظور تسهیل در تخریب و نوسازی محلات با بافت فرسوده و رونق ساخت‌وساز در شهر تهران خبر داد.مطالب مرتبط

جزئیات بسته تشویقی جدید نوسازی بافت فرسوده تشریح شد

تهران- ایرنا- مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران جزئیات بسته تشویقی جدید نوسازی در بافت فرسوده شامل تسهیلات و تخفیفات در نظر گرفته شده برای این محدوده را تشریح کرد.

جزئیات بسته تشویقی جدید نوسازی بافت فرسوده تشریح شد

تهران- ایرنا- مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران جزئیات بسته تشویقی جدید نوسازی در بافت فرسوده شامل تسهیلات و تخفیفات در نظر گرفته شده برای این محدوده را تشریح کرد.

ادامه درجاسازی در ۴هزار هکتار بافت فرسوده تهران و توسعه حاشیه شهر /آنقدر بر سر بافت فرسوده زدند که سرمایه به سمت برج باغ رفت

رییس شورای شهر تهران تاکید کرد: آنقدر بر سر بافت فرسوده زدند و انقدر مشکل ایجاد شد تا اینکه سرمایه گذران ساخت و ساز را در باغات انجام دادند نه در بافت فرسوده.]]>

اختصاص تسهیلات به تمامی بناهای واقع در بافت فرسوده

وام‌های بهسازی و نوسازی بافت فرسوده به کلیه پهنه‌های بافت فرسوده مصوب ۲۸ شهر استان فارس که عموما شهر‌های مرکز شهرستان است تعلق می گیرد.

پرداخت تسهیلات به بافت های فرسوده

رییس هماهنگی ستاد بازآفرینی اداره کل راه و شهرسازی فارس در مورد شرایط پرداخت تسهیلات ساخت مسکن در بافت های فرسوده توضیح داد.

تغییر نگاه دولت در نوسازی بافت‌های فرسوده به نفع مردم

معاون وزیر راه و شهرسازی از تغییر نگاه دولت در نوسازی بافت‌های فرسوده به نفع مردم خبر داد و گفت:‌ در این راستا در یک نمونه 52 واحد در اختیار شرکت را برای معاوضه یا اسکان موقت ساکنان بافت‌های فرسوده محله سیروس در نظر گرفته‌ایم.

بی توجهی به بافت فرسوده زنجان

بازآفرینی بافت فرسوده همچنان بی نتیجه مانده است .

عضو کمیسیون عمران مجلس: دولت 70 هزار میلیارد تومان یارانه بافت فرسوده را پرداخت نکرد

عضو کمیسیون عمران مجلس بدعهدی‌ دولت در عدم پرداخت یارانه بافت‌های فرسوده به بانک‌ها را مورد اشاره قرار داد و گفت: 70 هزار میلیارد تومان از یارانه بافت فرسوده پرداخت نشده است.

بافت فرسوده 5 درصد مساحت شهر تهران را تشکیل داده است

مدیرکل دفتر برنامه ریزی و توسعه مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: هم اکنون پنج درصد از مساحت شهر تهران را بافت های فرسوده و ناکارآمد تشکیل می دهد.

یارانه تسهیلات بافت فرسوده تأمین اعتبار شد

وزیر راه و شهرسازی گفت: مابه‌التفاوت یارانه نرخ سود تسهیلات نوسازی بافت فرسوده از محل بودجه ۹۷ تأمین اعتبار شده و امروز اولین دریافتی را اخذ کردیم.

۵ درصد مساحت شهر تهران بافت فرسوده است

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با اشاره به این که بر اساس شاخص‌های مصوب ۵ درصد مساحت شهر تهران به وسعت ۳۲۶۸ هکتار، بافت فرسوده است که ۱۵ درصد جمعیت را در برگرفته است.]]>

منطقه 9 تهران در محرومیت تاریخی به سر می‌برد؛ 50 درصد از بافت مسکونی فرسوده است

شهردار منطقه 9 با اشاره به وضعیت این منطقه گفت: 50 درصد از املاک مسکونی این منطقه در بافت فرسوده قرار دارد.

دستورالعمل جدید پرداخت تسهیلات اجرای نما در بافت های فرسوده

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران از ابلاغ دستورالعمل جدید پرداخت تسهیلات اجرای نما در بافت‌های فرسوده به شهرداری‌های مناطق ۲۲ گانه خبر داد.

فرماندار بیرجند: مشوق های بازسازی بافت فرسوده کارساز نیست

بیرجند - ایرنا - فرماندار بیرجند گفت: مشوق های مربوط به تسهیلات بازسازی بافت های فرسوده زیاد کارساز نبوده است و ساکنان استقبال چندانی نداشته اند.

اعطای تسهیلات برای نوسازی واحد‌های مسکونی در بافت فرسوده

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران از اعطای تسهیلات ۵۰۰ میلیون ریالی برای نوسازی واحد‌های مسکونی در بافت فرسوده‌ی کلانشهر‌ها و مراکز استان‌ها خبر داد.

۳۰ درصد از اعتبارات دستگاه های اجرایی در بافت فرسوده هزینه شود

شیراز _ استاندار فارس گفت: طبق مصوبات و قوانین تمامی دستگاه های اجرایی استان فارس مکلف هستند ۳۰ درصد از اعتبارات خود را در بافت های فرسوده هزینه کنند.

مستند نگاری‌ و ‌آسیب شناسی وضع موجود؛ راهی برای احیای بافت تاریخی همدان

سرپرست پایگاه بافت تاریخی شهر همدان، پویا بودن بافت تاریخی همدان، ساخت و سازهای موجود در بافت تاریخی در گذشته و زمان حال و اقتصاد شهر همدان در بحث ملک را از عوامل اصلی از بین رفتن بافت تاریخی همدان برشمرد و گفت: بافت تاریخی همدان ۵۰۰ هکتار مساحت دارد.

کاهش کارمزد تسهیلات مسکن بافت‌های فرسوده

سود تسهیلات مسکن در بافت‌های فرسوده کاهش یافت.

۱۹ میلیون نفر در محلات حاشیه نشین، بافت فرسوده و تاریخی ساکن هستند

رئیس سازمان امور اجتماعی کشور گفت: جمعیتی حدود ۱۱ میلیون در محلات حاشیه نشین کشور، حدود ۸ میلیون نفر در بافت فرسوده و بافت تاریخی کشور ساکن هستند که جمعیت بزرگی را شامل می شود یعنی ۱۹ میلیون از جمعیت ۶۰ میلیون شهرنشین کشور در این مناطق سکونت می‌کنند.

ابلاغ دستورالعمل جدید پرداخت تسهیلات اجرای نما در بافت‌های فرسوده

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران از ابلاغ دستورالعمل جدید پرداخت تسهیلات اجرای نما در بافت‌های فرسوده به شهرداری‌های مناطق 22 گانه شهر تهران خبر داد.