ضرورت بازنگری در قوانین کودکان حاصل از ازدواج با اتباع بیگانه

اولین جلسه شورای هماهنگی مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک در سال جاری برگزار شد و درخصوص ضرورت بازنگری در قوانین کودکان حاصل از ازدواج اتباع بیگانه تبادل نظر شد.مطالب مرتبط

ضرورت بازنگری در قوانین کودکان حاصل از ازدواج با اتباع بیگانه

اولین جلسه شورای هماهنگی مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک در سال جاری برگزار شد و درخصوص ضرورت بازنگری در قوانین کودکان حاصل از ازدواج اتباع بیگانه تبادل نظر شد.

ضرورت بازنگری در قوانین کودکان حاصل از ازدواج اتباع بیگانه و اتباع ایرانی

عمده ازدواج زنان ایرانی با خارجی ها در دهک های پایین درآمدی است

تهران- ایرنا- معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: عمده زنانی که با اتباع بیگانه ازدواج می کنند، در دهک های پایین درآمدی قرار دارند.

استاندار یزد: جامعه پذیری اتباع بیگانه نیازمند توجه ویژه است

یزد - ایرنا - استاندار یزد با تاکید بر توجه به اجرای طرح ساماندهی اتباع بیگانه در استان، برنامه ریزی فرهنگی و اجتماعی برای تقویت جامعه پذیری اتباع و مهاجران در مشارکت با جامعه هدف، تشکل ها و معتمدان این حوزه را مورد تاکید قرار داد.

دوره های مهارت آموزی اتباع بیگانه در قزوین برگزار می شود

قزوین - ایرنا - مدیرکل امور اتباع و مهاجران خارجی استانداری قزوین گفت: دوره های مهارت آموزی با هدف افزایش سطح مهارت های کاربردی اتباع بیگانه در استان برگزار می شود.

امام جمعه همدان: قوانین مانع تولید بازنگری و اصلاح شود

همدان- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان با بیان اینکه بسیاری از قوانین موجود مانع تولید و دست و پای مسئول و تولیدکننده را بسته است، از نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواستار بازنگری و اصلاح این قوانین شد.

چطور "زنان" قربانیان اصلی طرح "افزایش سن ازدواج" می‌شوند

امر ازدواج دارای آثار پراهمیتی در زمینه‌های گوناگون حقوق فردی و خانواده است و عقد نکاح باید با تمام جزئیات ثبت شود تا نتایج صحیح عقد ازدواج حاصل شود؛ حال در صورت ثبت نشدن ازدواج‌هایی که از نظر شرعی صحیح هستند پیامدهای زیان‌آوری متوجه جامعه خواهد شد.

بی‌هویتی فرزندان مادر ایرانی پایان می‌یابد؟

بر اساس آمارهای منتشر شده در سال ۱۳۹۶ بیش از ۳۰ هزار زن ایرانی با مردان افغانستانی ازدواج کرده‌اند که حاصل ازدواج آن‌ها بین ۲۰۰ تا ۱ میلیون فرزند بی هویت است.

تعیین تکلیف تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی/ سوال از وزیر آموزش و پروش

بهارستان‌نشینان در جلسات هفته آینده، لایحه اصلاح قانون تعیین تکلیف تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی را مورد بررسی قرار می‌دهند.]]>

فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی تابعیت ایرانی می‌گیرند

نمایندگان مجلس شورای اسلامی مصوب کردند که فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی تابعیت ایرانی بگیرند.

پکن ادعای اسلام‌آباد مبنی بر سوء استفاده از بانوان پاکستانی توسط اتباع چینی را رد کرد

پکن اعلام کرد: تحقیقات ما نشان می‌دهد که اتباع چینی به بهانه ازدواج بانوان پاکستانی را وادار به کارهای غیر اخلاقی نکرده‌اند و اخبار منتشر شده شایعه است.

نامه 31 استاندار اسبق درباره وضعیت تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان غیرایرانی

31 استاندار اسبق با ارسال نامه‌ای به نمایندگان مجلس، از آنها خواستند لایحه اعطای تابعیت به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان غیرایرانی را تصویب کنند.

جنیدی: اعطای تابعیت به کودکان زنان ایرانی نیاز جدی است

تهران-ایرنا-معاون حقوقی رییس جمهور گفت: اعطای تابعیت به فرزندان حاصل ازدواج زنان ایرانی و مردان خارجی یک نیاز جدی است که نباید در آن تردید کرد.

نظرات موافقان و مخالفان لایحه اعطای تابعیت به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی

کلیات لایحه اصلاح قانون تعیین تکلیف تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی در شرایطی تصویب شد که مخالفان آن معتقد بودند که این لایحه ابعاد امنیتی دارد اما موافقان تاکید کردند که این لایحه صدمه‌ای به امنیت و تمامیت ارزی کشور وارد نمی‌کند.

تقدیر وزیر کار از تصویب لایحه اصلاح قانون تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان با مردان خارجی

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ارتباط با تصویب لایحه اصلاح قانون تعیین تکلیف تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی طی نامه‌ای از نمایندگان مجلس تقدیر کرد.

اصلاح قوانین و مشارکت عمومی برای کاهش جرم یک ضرورت است

رئیس کل دادگستری گلستان با اشاره به آمار بالای پرونده ‌ای ورودی به محاکم، گفت: اقدامات پیشگیرانه، اصلاح قوانین و مشارکت عمومی برای کاهش جرم یک ضرورت است.

از ناپختگی مصوبه "اعطای تابعیت به فرزندان" تا چالش‌های پیش‌روی آن

یک فعال حقوق زنان با اشاره به مصوبه "اعطای تابعیت به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی" گفت: این مصوبه هنوز پختگی و جامعیت لازم را ندارد، زیرا برخی از موضوعات مطرح شده در آن با قوانین دیگر ایران مغایرت دارد و به نظر می‌رسد در اجرا با چالش‌

سبک زندگی غربی و نابود سازی مفهوم خانواده

این روزها تلاش دنیای غرب برای قانونی کردن ازدواج های همجنس گرایان و ازدواج سفید، در حال نابودی مفهوم خانواده است اما در مقابل تمامی قوانین و احکام اسلامی بر تحکیم نهاد خانواده تاکید دارد.

بازنگری رسانه‌ای و تقویت روزنامه نگاری محلی نیاز دنیای معاصر

اصفهان - در نشست رونمایی از کتاب «بازنگری روزنامه نگاری معاصر» جدیدترین اثر فائزه تقی پور بر ضرورت بازنگری در رسانه‌های معاصر و تقویت روزنامه نگاری محلی تاکید شد.

بازنگری در قوانین نهادهای آموزشی مذهبی در قرقیزستان

در پی افزایش بی‌رویه شمار موسسات و نهادهای آموزشی دینی و همچنین فقدان آموزگاران و اساتید رشته‌های مذهبی، کمیسیون دولتی امور مذهبی قرقیزستان تصمیم به بازنگری ملزومات نهادهای آموزشی مذهبی در این کشور گرفته است.