یک بهله شاه بوف پس از مداوا در جنگل های سردشت رها شد

مهاباد- ایرنا- رییس اداره حفاظت محیط زیست سردشت گفت: یک بهله شاه بوف پس از مداوا در طبیعت جنگلی این شهرستان رها شد.مطالب مرتبط

یک بهله شاه بوف پس از مداوا در جنگل های سردشت رها شد

مهاباد- ایرنا- رییس اداره حفاظت محیط زیست سردشت گفت: یک بهله شاه بوف پس از مداوا در طبیعت جنگلی این شهرستان رها شد.

شاه بوف زخمی پس از مداوا در جنگل های سردشت رها شد

مهاباد - ایرنا - رییس اداره حفاظت محیط زیست سردشت گفت: یک بهله شاه بوف پس از مداوا، در طبیعت جنگلی این شهرستان رها شد.

صیانت از جنگل های سردشت وظیفه همه مردم و مسوولان منطقه است

مهاباد- ایرنا- فرماندار سردشت گفت: صیانت از منابع ارزشمند جنگلی در این شهرستان یک وظیفه همگانی بوده و همه خود را در قبال حراست از آنها مسوول بدانند.

خطر ریزش‌‌کوه و مسیل آب برای 4 مدرسه در سردشت

فرماندار سردشت : به دلیل موقعیت توپوگرافی با کمبود فضای آموزشی مواجه هستیم.

دومین مدرسه خیرساز سردشت در سالجاری کلنگ زنی شد

مهاباد - ایرنا - عملیات ساخت دومین مدرسه خیّرساز سردشت در آیینی با حضور جمعی از مسوولان محلی و خیّران در این شهرستان مرزی آغاز شد.

تصادف در محور مهاباد - سردشت یک کشته برجای گذاشت

مهاباد- ایرنا- مدیر حوادث و فوریت های پزشکی مهاباد گفت: براثر وقوع سانحه رانندگی در محور مهاباد - سردشت یک نفر جان خود را از دست داد و چهار نفر دیگر مصدوم شدند.

پنج طرح بازآفرینی شهری در سردشت اجرا می شود

ارومیه- ایرنا- مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: پنج طرح بازآفرینی شهری با محوریت ساماندهی و توانمندسازی بافت‌های ناکارآمد، تولید مسکن و ارتقای کیفیت زندگی در محلات هدف شهرستان سردشت اجرا می‌شود.

افتتاح مسکن مددجویی در سردشت

با مشارکت بسیج سازندگی و کمیته امداد 3 مسکن مددجویی در سردشت افتتاح و عملیات اجرایی ساخت 16 مسکن دیگر نیز آغاز شد.

احداث خروجی سوم سردشت به تصویب ستاد بحران رسید

مهاباد- ایرنا- فرماندار سردشت گفت: احداث خروجی سوم این شهر به عنوان یک تصمیم مبتنی بر پدافند غیرعامل در ستاد مدیریت بحران این شهرستان مصوب شده و هفته آینده عملیات اجرایی آن آغاز می شود.

رعد و برق شدید و قطعی تلفن ثابت سردشت بشاگرد

بارش باران همراه با رعد و برق موجب قطعی تلفن ثابت ۲۵۰ مشترک در سردشت بشاگرد شد.

16 مسکن مددجویی در سردشت احداث می شود

مهاباد- ایرنا- مسوول بسیج سازندگی سپاه سردشت گفت: 16 واحد مسکن مددجویی به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج سازندگی در این شهرستان برای نیازمندان احداث می شود.

اجرای طرح ضربتی نجات شمشادهای شمال کشور

مدیرکل حفاظت و حمایت از منابع طبیعی سازمان جنگل‌ها با اشاره به اینکه حدود ۸۰ درصد شمشادزارهای کشور آسیب جدی دیده است، گفت: برخی نگران انقراض شمشادها در جنگل‌های هیرکانی هستند اما سازمان جنگل‌ها از سال گذشته اقدامات ضربتی برای نجات شمشادزارها آغاز کرده است

طرح توسعه جنگل در 100 هکتار اراضی ملی مریوان آغاز شد

سنندج - ایرنا - رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مریوان گفت: طرح توسعه جنگل در 100 هکتار از اراضی ملی این شهرستان با هدف احیا و توسعه جنگل ها آغاز شد.

جست و جو برای گمشدگان در جنگل کجور نوشهر ادامه دارد

نوشهر - ایرنا - رئیس جمعیت هلال احمر نوشهر با اشاره به پیدا شدن 2 نفر از چهار نفر گمشده در جنگل های کجور گفت که عملیات جست و جو برای یافتن 2 مرد دیگر توسط نجاتگران و امدادگران این جمعیت در جنگل این بخش ادامه دارد.

جست و جو برای گمشدگان در جنگل کجور نوشهر ادامه دارد

نوشهر - ایرنا - رئیس جمعیت هلال احمر نوشهر با اشاره به پیدا شدن 2 نفر از چهار نفر گمشده در جنگل های کجور گفت که عملیات جست و جو برای یافتن 2 مرد دیگر توسط نجاتگران و امدادگران این جمعیت در جنگل این بخش ادامه دارد.

جنگل، سرمایه ای که به تلی از خاکستر تبدیل می شود

یاسوج- ایرنا- سالانه آتش سوزی های عمدی و غیر عمدی و پی در پی در جنگل های کهگیلویه و بویراحمد تنها رختی سیاه بر پیکره بسیاری از نقاط استان به جای گذاشته و این سرمایه بزرگ روز به روز به سمت نابود شدن پیش می رود.

کهگیلویه و بویراحمد نیازمند بالگرد و تجهیزات برای مهار آتش‌سوزی جنگل‌ها

مدیرکل منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به ایجاد 200 کیلومتر آتش‌بر در جنگل‌ها و مراتع این استان گفت: کمک به کنترل و اطفای حریق از مزیت‌های آتش‌برها است.

870هکتار از اراضی شمال غرب کرج جنگل کاری می شود

کرج - ایرنا - شهردار کرج اعلام کرد که تا کنون حدود 870 هکتار از اراضی شمال غرب این کلانشهر توسط مدیریت شهری جنگل کاری می شود.

کاهش بی‌سابقه جمعیت پستانداران در جنگل‌های جهان

محققان در مطالعه‌ای هشدار دادند: شکار غیرقانونی موجب کاهش فاجعه‌بار جمعیت پستاندارانی شده که در جنگل‌های استوایی باقیمانده در جهان زندگی می‌کنند.

جنگل های خشک گلستان مستعد حریق است

گرگان - ایرنا - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان گفت : بارش های مطلوب چند ماه اخیر استان باعث شکل گیری جوامع پرتراکم گیاهی در جنگل شده که با افزایش دما، کاهش رطوبت و خشک شدن گیاهان، این مناطق در معرض وقوع آتش سوزی قرار گرفته است.