سطح برخورداری بافت فرسوده متناسب با محلات برخوردار باید بالا رود

کرمانشاه- ایرنا- فرماندار کرمانشاه با بیان اینکه در بازآفرینی پایدار شهری به دنبال احیای بافت های فرسوده هستیم، گفت: درصدد هستیم سطح خدمات در محلات فرسوده و حاشیه ای را به سطح خدمات در محلات برخوردار برسانیم.مطالب مرتبط

سطح برخورداری بافت فرسوده متناسب با محلات برخوردار باید بالا رود

کرمانشاه- ایرنا- فرماندار کرمانشاه با بیان اینکه در بازآفرینی پایدار شهری به دنبال احیای بافت های فرسوده هستیم، گفت: درصدد هستیم سطح خدمات در محلات فرسوده و حاشیه ای را به سطح خدمات در محلات برخوردار برسانیم.

ارائه بسته تشویقی بافت فرسوده با هدف رونق ساخت و ساز

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران از ارائه بسته تشویقی بافت فرسوده به منظور تسهیل در تخریب و نوسازی محلات با بافت فرسوده و رونق ساخت‌وساز در شهر تهران خبر داد.

اختصاص تسهیلات به تمامی بناهای واقع در بافت فرسوده

وام‌های بهسازی و نوسازی بافت فرسوده به کلیه پهنه‌های بافت فرسوده مصوب ۲۸ شهر استان فارس که عموما شهر‌های مرکز شهرستان است تعلق می گیرد.

۱۹ میلیون نفر در محلات حاشیه نشین، بافت فرسوده و تاریخی ساکن هستند

رئیس سازمان امور اجتماعی کشور گفت: جمعیتی حدود ۱۱ میلیون در محلات حاشیه نشین کشور، حدود ۸ میلیون نفر در بافت فرسوده و بافت تاریخی کشور ساکن هستند که جمعیت بزرگی را شامل می شود یعنی ۱۹ میلیون از جمعیت ۶۰ میلیون شهرنشین کشور در این مناطق سکونت می‌کنند.

ادامه درجاسازی در ۴هزار هکتار بافت فرسوده تهران و توسعه حاشیه شهر /آنقدر بر سر بافت فرسوده زدند که سرمایه به سمت برج باغ رفت

رییس شورای شهر تهران تاکید کرد: آنقدر بر سر بافت فرسوده زدند و انقدر مشکل ایجاد شد تا اینکه سرمایه گذران ساخت و ساز را در باغات انجام دادند نه در بافت فرسوده.]]>

سکونت ۱۹ میلیون نفر در محلات حاشیه نشین

رئیس سازمان امور اجتماعی کشور: ۱۹ میلیون از جمعیت ۶۰ میلیون شهرنشین کشور در محلات حاشیه نشین کشور و ۸ میلیون نفر نیز در بافت فرسوده و بافت تاریخی کشور سکونت می‌کنند

تغییر نگاه دولت در نوسازی بافت‌های فرسوده به نفع مردم

معاون وزیر راه و شهرسازی از تغییر نگاه دولت در نوسازی بافت‌های فرسوده به نفع مردم خبر داد و گفت:‌ در این راستا در یک نمونه 52 واحد در اختیار شرکت را برای معاوضه یا اسکان موقت ساکنان بافت‌های فرسوده محله سیروس در نظر گرفته‌ایم.

بی توجهی به بافت فرسوده زنجان

بازآفرینی بافت فرسوده همچنان بی نتیجه مانده است .

پرداخت تسهیلات به بافت های فرسوده

رییس هماهنگی ستاد بازآفرینی اداره کل راه و شهرسازی فارس در مورد شرایط پرداخت تسهیلات ساخت مسکن در بافت های فرسوده توضیح داد.

عضو کمیسیون عمران مجلس: دولت 70 هزار میلیارد تومان یارانه بافت فرسوده را پرداخت نکرد

عضو کمیسیون عمران مجلس بدعهدی‌ دولت در عدم پرداخت یارانه بافت‌های فرسوده به بانک‌ها را مورد اشاره قرار داد و گفت: 70 هزار میلیارد تومان از یارانه بافت فرسوده پرداخت نشده است.

لزوم همکاری دستگاه‌ها برای نوسازی بافت فرسوده

نوسازی بافت فرسوده بدون همکاری دستگاه‌های خدمات رسان راه به جایی نمی‌برد

بافت فرسوده 5 درصد مساحت شهر تهران را تشکیل داده است

مدیرکل دفتر برنامه ریزی و توسعه مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: هم اکنون پنج درصد از مساحت شهر تهران را بافت های فرسوده و ناکارآمد تشکیل می دهد.

یارانه تسهیلات بافت فرسوده تأمین اعتبار شد

وزیر راه و شهرسازی گفت: مابه‌التفاوت یارانه نرخ سود تسهیلات نوسازی بافت فرسوده از محل بودجه ۹۷ تأمین اعتبار شده و امروز اولین دریافتی را اخذ کردیم.

۵ درصد مساحت شهر تهران بافت فرسوده است

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با اشاره به این که بر اساس شاخص‌های مصوب ۵ درصد مساحت شهر تهران به وسعت ۳۲۶۸ هکتار، بافت فرسوده است که ۱۵ درصد جمعیت را در برگرفته است.]]>

منطقه 9 تهران در محرومیت تاریخی به سر می‌برد؛ 50 درصد از بافت مسکونی فرسوده است

شهردار منطقه 9 با اشاره به وضعیت این منطقه گفت: 50 درصد از املاک مسکونی این منطقه در بافت فرسوده قرار دارد.

دستگاه‌های خدمات‌رسان برای نوسازی بافت فرسوده همکاری نمی‌کنند

دبیر کانون سراسری انبوه سازان گفت: نوسازی بافت های فرسوده و طرح های بازآفرینی شهری بدون همکاری دستگاه‌های خدمات‌رسان راه به جایی نمی‌برد.

دستورالعمل جدید پرداخت تسهیلات اجرای نما در بافت های فرسوده

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران از ابلاغ دستورالعمل جدید پرداخت تسهیلات اجرای نما در بافت‌های فرسوده به شهرداری‌های مناطق ۲۲ گانه خبر داد.

فروش اوراق مشارکت بازآفرینی بافت فرسوده شیراز

لایحه یک فوریتی شهرداری شیراز مبنی بر انتشار اوراق مالی اسلامی (اوراق مشارکت) در هشتاد و ششمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیراز، به منظور باز آفرینی بافت فرسوده اطراف حرم مطهر حضرت احمدبن موسی (ع) به تصویب رسید.

50 درصد مدارس اردکان، نیازمند جایگزینی یا بازسازی هستند

یزد - ایرنا - سرپرست فرمانداری اردکان با بیان اینکه 62 مدرسه در این شهرستان دایر است گفت: نیمی از این مدارس از بافت فرسوده برخوردار بوده و استحکام لازم را ندارند .

اعطای تسهیلات برای نوسازی واحد‌های مسکونی در بافت فرسوده

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران از اعطای تسهیلات ۵۰۰ میلیون ریالی برای نوسازی واحد‌های مسکونی در بافت فرسوده‌ی کلانشهر‌ها و مراکز استان‌ها خبر داد.