خودکفایی در تولید گندم تکرار می شود

مشاور وزیر ‌و مجری طرح گندم وزارت جهاد کشاورزی با مطلوب خواندن سطح زیر کشت این محصول گفت: امسال نیز خودکفایی گندم تکرار شده و نیاز کشور از محل تولید داخلی تامین می شود.مطالب مرتبط

پیش بینی برداشت ۱۴.۵ میلیون تن گندم/خودکفایی گندم سومین سال متوالی تکرار می‌شود

خودکفایی استان بوشهر در تولید گندم

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان بوشهر گفت: کشاورزان امسال 127هزار تن گندم تحویل مراکز خرید دادند که هفت هزار تن بیش از مصرف سالانه گندم در این استان است.

فائو: ایران در مرز خودکفایی تولید گوشت قرار دارد

سازمان جهانی خواروبار و کشاورزی سازمان ملل با اشاره به خودکفایی 96 درصدی ایران در تولید انواع گوشت کل تولید گوشت ایران طی سال جاری را 3 میلیون و 82 هزار تن پیش بینی کرد.

ویدئو / برداشت گندم از گندم‌زارهای زیر آب

شادگان در جنوب استان خوزستان و در ۱۲۰ کیلومتری اهواز واقع شده و سالانه حدود ۳۰ هزار تن گندم در این منطقه تولید می‌شود. کشاورزان شادگانی این روزها مشغول برداشت گندم از گندم‌زارهای این منطقه هستند. به دلیل وقوع سیلاب، مزارع شادگان دچار آبگرفتگی شده و کشاورز

ضرورت خودکفایی در تولید روغن و دانه‌های روغنی

خودکفایی در تولید روغن و دانه‌های روغنی با توجه به استراتژیک بودن این محصولات ضروری است.

62 هزار تن گندم در البرز تولید می شود

کرج - ایرنا - رئیس اداره فناوری های مکانیزه کشاورزی جهاد کشاورزی استان البرز اعلام کرد که سطح زیر کشت گندم در سال زراعی جاری حدود 11 هزار هکتار است که پیش بینی می شود 62 هزار و 500 تن گندم در این استان تولید شود.

خودکفایی ایران در تولید 22 قلم داروی زیستی

تهران- ایرنا- دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از خودکفایی کشورمان در تولید 22 قلم داروی زیستی به همت متخصصان داخلی و حمایت‌های معاونت علمی خبر داد.

خودکفایی در تولید سرنگ با حمایت صندوق پژوهش علم ‌وصنعت

تهران- ایرنا- مدیر دفتر توسعه فناوری دانشگاه علم و صنعت با اشاره به خودکفایی در تولید سرنگ اینفلیتور توسط محققان این دانشگاه، گفت: نیاز کشور به این سرنگ که مشمول تحریم های ظالمانه علیه ایران است، با سرمایه گذاری دو میلیارد تومانی صندوق پژوهش و فناوری علم

رئیس جهاد کشاورزی فارس: خودکفایی در تولید دانه های روغنی ضروری است

شیراز-ایرنا- رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: با توجه به تحریم های صورت گرفته، ضروری است در تولید روغن و دانه های روغنی به خودکفایی برسیم.

افزایش20درصدی تولید گندم درمزارع چهارمحال و بختیاری

امسال تولید گندم درمزارع چهارمحال و بختیاری 20درصد افزایش یافته است.

آفت سن گندم در طبس مهار شد

بیرجند - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی طبس با بیان هجوم آفت سن به مزارع گندم این شهرستان گفت: در سال زراعی جاری مبارزه شیمیایی با آفت سن گندم در 175 هکتار از مزارع گندم طبس اجرایی شد.

افزایش ۳۵درصدی تولید گندم و جو امسال در مقابسه با پارسال

تولید گندم و جو در خراسان رضوی امسال در مقابسه با پارسال ۳۵درصد افزایش دارد.

تحریم‌ها اثری بر دارو نگذاشته است/ تولید داخلی را جدی بگیریم

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: ایران در تولید بسیاری از داروها و تجهیزات پزشکی به خودکفایی رسیده‌ و تحریم‌ها هم اثر چندانی بر این بخش نگذاشته است.

خودکفایی ایران در تولید یراق پست های فشار قوی برق

با تولید و بهینه سازی 5 هزار نوع انواع یراق آلات و کِلَمپ های خطوط انتقال و پست های فشار قوی برق در دیباج دامغان، کشورمان در زمینه اتصالات اختصاصی این صنعت خودکفا شد.

با فروشندگان غیرقانونی گندم برخورد می‌شود/ البرز تامین‌کننده 50 درصد از نیاز گندم تهران

معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری البرز با اشاره به تامین 50 درصد گندم تهران، گفت: سه نرخی بودن گندم می‌تواند منجر به فروش غیر قانونی آن شود.]]>

تولید گندم در ایران

مبارزه با آفت سن گندم در تربت جام

مدیر جهاد کشاورزی تربت جام گفت : در بیش از ۱۳هزار۹۰۰هکتارمزارع گندم این شهرستان مبارزه برعلیه آفات وبیماری ها به ویژه آفت سن گندم انجام شد

پیش بینی افزایش برداشت دو برابری گندم از مزارع استان اصفهان

با توجه به بارندگی های مطلوب امسال تولید گندم در مزارع استان اصفهان با بیش از دو برابر افزایش پیش بینی شده است.

خرید گندم در سیستان و بلوچستان از مرز 15000 تن گذشت

مدیر شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه یازده کشور گفت: از شروع فصل برداشت گندم در شهرهای منطقه بلوچستان، تاکنون بیش  15 هزار تن گندم مازاد بر نیاز از کشاوران خریداری و تحویل سیلوهای استان شده است.

تثبیت قیمت گندم صنف و صنعت در سه سال گذشته

مدیرکل دفتر صنایع غیرفلزی، با بیان اینکه قیمت گندم برای مصارف صنف و صنعت بیش از سه سال ثابت مانده بود، گفت: محاسبه قیمت گندم به نرخ تمام شده باعث افزایش قیمت ماکارونی شد.