انتقاد سنای افغانستان از مذاکرات آمریکا با طالبان در قطر

نمایندگان سنای افغانستان با اشاره به مذاکرات آمریکا با طالبان تصریح کردند که واشنگتن باید نهایتا از بین دولت افغانستان و گروه طالبان یک طرف را انتخاب کند.مطالب مرتبط

انتقاد سنای افغانستان از مذاکرات آمریکا با طالبان در قطر

نمایندگان سنای افغانستان با اشاره به مذاکرات آمریکا با طالبان تصریح کردند که واشنگتن باید نهایتا از بین دولت افغانستان و گروه طالبان یک طرف را انتخاب کند.

گزارش تسنیم| آمریکا به دنبال بررسی پیشنهاد اشرف غنی پس از شکست مذاکرات صلح با طالبان

پس از بن‌بست‌های پیاپی در مذاکرات آمریکا با طالبان، معاون وزیر خارجه آمریکا به کابل سفر کرده تا پیشنهاد اشرف غنی برای دوام حضور نظامی آمریکا با هزینه کمتر در افغانستان را مورد بررسی قرار دهد.

انگیزه آمریکا برای مذاکره با طالبان، خروج نظامی آبرومندانه از افغانستان است

تهران- ایرنا- یک کارشناس مسائل افغانستان با توجه به روند مذاکرات آمریکا و طالبان و هدفگذاری های صورت گرفته در آن، خروج نظامی آبرومندانه را از انگیزه های مهم آمریکایی ها در این گفت وگوها دانست. البته این به آن معنی نیست که آمریکا افغانستان را در میان رقبای

ناتوانی آمریکا و اصرار شورای عالی صلح افغانستان به آغاز مذاکرات بین الافغانی

معاون شورای عالی صلح افغانستان ابراز امیدواری کرده است که آمریکا بتواند در دور هفتم مذاکرات صلح با طالبان زمینه آغاز مذاکرات بین الافغانی را نیز فراهم کند.

گزارش تسنیم| دولت افغانستان و بازنگری تیم مذاکره کننده برای گفت‌وگو با طالبان

پس از شکست مذاکرات دور ششم آمریکا با طالبان، دولت افغانستان نیز با بازبینی فهرست تیم مذاکره کننده صلح برای آغاز مذاکرات بین‌الافغانی با این گروه تلاش‌هایی را آغاز کرده است.

ادامه گفت‌وگوها درباره خروج نظامیان خارجی در دور هفتم مذاکرات آمریکا-طالبان

سخنگوی دفتر سیاسی طالبان اعلام کرد که گفت‌وگوها درباره خروج نظامیان خارجی و عدم تهدید سایر کشورها از خاک افغانستان در دور هفتم مذاکرات آمریکا با طالبان ادامه خواهد یافت.

اذعان سفیر آمریکا به شکست مذاکرات صلح با طالبان

پس از چندین دور مذاکرات طولانی و بی‌نتیجه آمریکا با طالبان سفیر آمریکا در کابل نیز به شکست مذاکرات با طالبان و عدم امتیاز دهی این گروه اذعان کرد.

هشدار رابرت گیتس درباره قدرت‌یابی مجدد طالبان پس از خروج آمریکا از افغانستان

وزیر دفاع سابق آمریکا در مصاحبه‌ای گفت اگر نیروهای آمریکایی از افغانستان خارج شوند این یک خطر واقعی است که طالبان می‌تواند افغانستان را بار دیگر تصرف کند.

انتقاد سفیر افغانستان در واشنگتن از عملکرد دولت ترامپ در روند صلح

سفیر افغانستان در واشنگتن از آمریکا به دلیل در سایه قرار دادن دولت کابل در روند صلح و احتمال توافق یکجانبه این کشور با طالبان انتقاد کرد.

رئیس تیم مذاکره‌کننده طالبان: آمریکا در آستانه شکست قرار دارد

در حالی که دور ششم از مذاکرات آمریکا با طالبان بدون هیچ دستاوردی پایان یافته است رئیس هیئت مذاکره‌کننده طالبان اظهار داشت که واشنگتن در آستانه شکست قرار دارد و بزودی با توافق خود و یا با زور از افغانستان خارج می‌شود.

دیدار نماینده آلمان با معاون سیاسی طالبان؛ تلاش برای آغاز مذاکرات بین‌الافغانی

در حالی که طالبان از مذاکره با دولت افغانستان خودداری کرده و گمانه‌زنی‌ها درباره تمایل برخی کشورها از میزبانی صلح افغانستان افزایش یافته است، نماینده آلمان با معاون سیاسی رهبر طالبان دیدار کرد.

واشنگتن تایمز:ترامپ مذاکرات صلح افغانستان رادر خفا پیگیر است

تهران - ایرنا - روزنامه واشنگتن تایمز می‌نویسد، مذاکرات صلح افغانستان میان مامور دولت دونالد ترامپ و نمایندگان طالبان در حالی انجام می‌گیرد که جزئیات این مذاکرات هرگز با دولت کابل مطرح نمی‌شود و امور در خفا دنبال می شود.

شورای عالی صلح افغانستان: صلح بین‌الافغانی برای آمریکا اهمیتی ندارد

عضو شورای عالی صلح افغانستان اعلام کرد که آغاز مذاکرات بین الافغانی صلح برای آمریکا اهمیت ندارد و این کشور تنها به دنبال توافق با طالبان است.

نگرانی افغانستان از پنهانکاری آمریکا در روند صلح

رئیس دبیرخانه شورای عالی صلح افغانستان در رابطه با اینکه آمریکا دولت افغانستان را در جریان همه جزئیات گفت‌وگوهایش با طالبان قرار می‌دهد ابراز تردید کرد.

وزیردفاع سابق آمریکا:طالبان درصدد حکومت مجدد برافغانستان است

تهران - ایرنا - وزیر سابق دفاع آمریکا اعلام کرد که با خروج نیروهای کشورش از افغانستان خطر بازپس گیری قدرت و حکومت مجدد طالبان بر افغانستان وجود دارد.

طالبان: آمریکا در آستانه شکست است و به زودی افغانستان را ترک می‌کند

رییس هیات مذاکره کننده طالبان اعلام کرد: آمریکا در آستانه شکست بوده و به زودی افغانستان را ترک خواهد کرد.

هند: بحران افغانستان از طریق مذاکرات مستقیم به رهبری کابل حل شود

مشاور امنیت ملی هند اظهارداشت که برای حل بحران افغانستان باید طالبان با دولت وارد مذاکرات مستقیم شود و رهبری گفت‌وگوها نیز با دولت کابل باشد.

وزیر دفاع پیشین آمریکا: طالبان می‌خواهد بار دیگر افغانستان را کنترل کند

به تازگی مقامات آمریکایی از جمله وزیر دفاع پیشین آمریکا تاکید می‌کنند که با خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان احتمال کنترل دوباره طالبان بر این کشور وجود دارد.

هلاکت حداقل 13 عضو طالبان در افغانستان

دست کم 13 عضو طالبان توسط نیروهای دولتی افغانستان کشته شدند

انتقاد 13 نهاد بین‌المللی از پنهان‌کاری آمریکا درباره اطلاعات جنگ افغانستان

13 نهاد بین‌المللی ضمن انتقاد از وزارت دفاع آمریکا برای خودداری از انتشار اطلاعات جنگ افغانستان خواستار شفافیت در این باره شدند.