ردپای وهابیت در انفجارهای عید پاک سریلانکا

سریلانکا یک مروج آموزه‌های وهابیت، که دانش‌آموخته در عربستان سعودی است را در ارتباط با حملات تروریستی اخیر عید پاک در این کشور، بازداشت کرده است.مطالب مرتبط

کرمان| تفکر وهابیت ریشه در فرهنگ بنی‌امیه دارد

مسئول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه بنی‌امیه سال‌ها تلاش کرد تا فضائل حضرت علی(ع) را کتمان کرده و حتی نام علی(ع) را نابود کند گفت: امروز تفکر وهابیت نشان از نفوذ فرهنگ‌سازی‌ بنی‌امیه در جهان اسلام است.

انفجارهای مشکوک و هدفمند در شلوغی خلیج فارس

تهران- ایرنا- همراه با افزایش تنش ها در آب های خلیج فارس، نقش بازیگران آشوب سازی که منافع خود را در تشدید مخاصمه تهران و واشنگن می جویند، پررنگ تر از قبل شده و انفجارهای مشکوک اخیر در این پهنه آبی از جمله تازه ترین تنش زایی ها است.

وهابیت یک شاعر افغانستانی را تهدید کرد

اسد: وهابیت، افراط‌گرایی را تثبیت کرد

حال سیرکاران مغان خوش نیست/ ردپای حاصل تلاش کشاورزان در جیب دلالان

اسقف اعظم سریلانکا، آمریکا را مسوول ناآرامی در جهان دانست

دهلی نو-ایرنا-کاردینال راجنیت اسقف اعظم سریلانکا،آمریکا و گروه های تروریستی مانند داعش را عامل اصلی ناآرامی برای دستیابی به اهداف خودخواهانه در جهان دانست.

بشار اسد: افراطگرایی وارد زندگی ما شده و وهابیت در تقویت آن سهیم بوده است

رئیس جمهوری سوریه در مراسمی "مرکز اسلامی بین‌المللی شام برای مقابله با تروریسم و افراطگرایی" را افتتاح کرد.

نماینده عراقی: آمریکا مسئول انفجارهای اخیر در عراق است

گزارش تسنیم| چه کسی روحانی اهل سنت ایرانی را در هرات ترور کرد؟

حملات تروریستی علیه علمای شیعه و اهل تسنن همچنین اماکن مذهبی در ولایت هرات در سالهای اخیر نشان می‌دهند که وهابیت با کمک مالی برخی از کشورهای عربی از جمله عربستان برای ایجاد اختلافات مذهبی تلاش می‌کند.

آیت‌الله فقیهی: عربستان با رشوه به علمای دین آنها را از مسیر اسلام ناب جدا می‌کند

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بابیان اینکه عربستان با رشوه دادن به علمای دین می‌خواهد آن‌ها را از مسیر اسلام ناب جدا کند، گفت: وهابیت و جهت‌گیری‌های پادشاه جاهل عربستان سعودی مصداق بارز انحراف از دین است.

سوریه پس از جنگ در وضعیتی بهتر قرار دارد/ وهابیت در تقویت افراط‌گرایی سهیم بود

رئیس جمهوری سوریه گفت که بسیاری امروز معتقد هستند که مبارزه با افراط‌گرائی دینی وظیفه کارگزاران دینی است، اما باید گفت که افراط‌گرائی دینی تولید دین نیست بلکه تولیدی اجتماعی و زاییده جامعه است که در قالب پوشش‌­های مختلف ظاهر می­‌شود.]]>

استدلال مضحک واشنگتن برای ادعای دست داشتن سپاه در انفجارهای فجیره

وزارت دفاع آمریکا با استدلالی مضحک نتیجه گرفت که سپاه پاسداران در حمله به تانکرهای نفتکش در امارات متحده عربی دست داشته است.

در آرزوی خانه‌دار شدن; ردپای دلالان در قیمت افسار گسیخته مسکن در شهرکرد

رئیس اتحادیه مشاوران املاک شهرستان شهرکرد گفت: 50 درصد گرانی مسکن به خاطر وجود دلالان است دلالان به روز شده‌اند و هر جایی که قیمت‌ها رو به افزایش است ورود می‌کنند.

سعودی ها از ذخایر تسلیحاتی یمنی ها ابراز نگرانی کردند

نیویورک- ایرنا- نماینده دائم سعودی در سازمان ملل متحد با ارسال نامه ای به شورای امنیت ادعاهایی را درباره انفجارهای انجام شده بر خطوط انتقال نفت این کشور مطرح کرد و آن را به انصار الله یمن نسبت داد.

استاندار قزوین: ردپای انسانی در افزایش خسارات بلایای طبیعی قابل مشاهده است

استاندار قزوین گفت: بسیاری از بلایای طبیعی امروز بیش از گذشته خسارت آفرینی دارد چرا که دستکاری های غیر اصولی و به عبارتی رد پای انسانی در تخریب طبیعت قابل مشاهده است.

یک مقام حزب‌الله: علت تنش‌آفرینی آمریکا در منطقه/ دست داشتن اسرائیل در انفجارهای الفجیره بعید نیست

معاون رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان تصریح کرد دست داشتن رژیم صهیونیستی در عملیات انفجار کشتی‌ها در بندر الفجیره(امارات) بعید نیست، چرا که این رژیم منفعت زیادی از آن می‌برد.

ابن بطوطه با شاه سریلانکا فارسی حرف می‌زد/ همه در گرجستان چند رباعی از خیام را حفظند/ صمد وورغون در بستر مرگ هم شاهنامه می‌خواند/ افتخار تاگور دیوان حافظ را حفظ بود

پژوهشگر تاریخ دانشگاه کمبریج می‌گوید: قلمرو زبان فارسی از هند و قرقیزستان تا بوسنی و هرزه گوین و از دربار هند تا عثمانی، همه را دربرمی‌گرفته است.]]>