آتش‌سوزی جنگل‌ها و اعلام وضعیت اضطراری در جنوب مکزیک

مقامات مکزیک با افزایش دمای هوا و شرایط خشک آب و هوایی در سراسر کشور و وقوع آتش‌سوزی‌های طبیعی در جنگل‌ها در ۱۱ شهر جنوبی از ایالت "اوآخاکا" اعلام وضعیت اضطراری کردند.مطالب مرتبط

آتش‌سوزی جنگل‌ها و اعلام وضعیت اضطراری در جنوب مکزیک

مقامات مکزیک با افزایش دمای هوا و شرایط خشک آب و هوایی در سراسر کشور و وقوع آتش‌سوزی‌های طبیعی در جنگل‌ها در ۱۱ شهر جنوبی از ایالت "اوآخاکا" اعلام وضعیت اضطراری کردند.

اعلام وضعیت اضطراری آلودگی هوا در مکزیک

با افزایش دود ناشی از آتش‌سوزی‌های طبیعی در نزدیکی مکزیکوسیتی، یکی از پرجمعیت‌ترین اَبَرشهرهای (مگالاپلیس) جهان که سطوح آلودگی را به مرز خطرناک برای انسان رسانده است، مقامات مکزیکی روز گذشته (سه‌شنبه) وضعیت زیست محیطی را اضطراری اعلام کردند.

زنگ خطر آتش سوزی در جنگل های ملکشاهی

ایلام- ایرنا- زنگ خطر آتش سوزی که مهیب ترین و جدی ترین تهدید سالیانه جنگل های ملکشاهی است با شروع گرما به صدا درآمده است.

ترامپ برای حفاظت از شبکه‌های کامپیوتری وضعیت اضطراری اعلام کرد

دونالد ترامپ برای حفاظت از شبکه‌های کامپیوتری آمریکا در مقابل تهدید "نیروهای متخاصم خارجی" وضعیت اضطراری اعلام کرده است.

آژیر خطر آتش‌سوزی در مراتع و جنگل‌های کهگیلویه به صدا درآمد

بارش کم سابقه رحمت الهی در 50 سال اخیر سبب شده تا آژیر خطر آتش‌سوزی در مراتع و جنگل‌های شهرستان‌های کهگیلویه و بویراحمد از جمله کهگیلویه به صدا درآید.

ادامه جنگ فناورانه آمریکا و چین؛ ترامپ وضعیت اضطراری اعلام کرد

جنگل، سرمایه ای که به تلی از خاکستر تبدیل می شود

یاسوج- ایرنا- سالانه آتش سوزی های عمدی و غیر عمدی و پی در پی در جنگل های کهگیلویه و بویراحمد تنها رختی سیاه بر پیکره بسیاری از نقاط استان به جای گذاشته و این سرمایه بزرگ روز به روز به سمت نابود شدن پیش می رود.

کهگیلویه و بویراحمد نیازمند بالگرد و تجهیزات برای مهار آتش‌سوزی جنگل‌ها

مدیرکل منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به ایجاد 200 کیلومتر آتش‌بر در جنگل‌ها و مراتع این استان گفت: کمک به کنترل و اطفای حریق از مزیت‌های آتش‌برها است.

جنگل های خشک گلستان مستعد حریق است

گرگان - ایرنا - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان گفت : بارش های مطلوب چند ماه اخیر استان باعث شکل گیری جوامع پرتراکم گیاهی در جنگل شده که با افزایش دما، کاهش رطوبت و خشک شدن گیاهان، این مناطق در معرض وقوع آتش سوزی قرار گرفته است.

سوختن ۳۵۰ هکتار از جنگل‌ها و مراتع استان در پارسال

پارسال ۳۵۰ هکتار از جنگل‌ها و مراتع کهگیلویه و بویراحمد دچار آتش‌سوزی شد.

مهار آتش سوزی مراتع و جنگل‌های گچساران

آتش سوزی مراتع وجنگل‌های گچساران با تلاش نیرو‌های منابع طبیعی و آبخیزداری این شهرستان مهار شد.

منتظر آتش‌سوزی جنگل‌های خراسان‌شمالی باشیم؟

با یک پتوی خیس شده نمی توان با آتش سوزی جنگل جنگید

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل امور اجتماعی استانداری کرمانشاه با تاکید براینکه با یک پتوی خیس شده و یا مقداری شاخ و برگ نمی توان به اطفای حریق در جنگل ها و مراتع پرداخت، بر مشارکت و آموزش مردمی، حضور سمن ها و تجهیز امکانات تاکید کرد.

علت آتش سوزی بازار تبریز یک شنبه آتی اعلام می‌شود

تبریز- مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه جزئیات جدیدی از دلایل آتش سوزی بازار تبریز به دست آمده گفت: علت آتش سوزی بازار تبریز یک شنبه آتی اعلام می‌شود.

20هکتار از مراتع و جنگل های اندیکا در خوزستان خسارت دید

اهواز - ایرنا - رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان اندیکا گفت: آتش سوزی در منطقه سرخون اندیکا در شمال شرق خوزستان، به بیش از 20 هکتار از مراتع و جنگل های این منطقه خسارت وارد کرد.

آغاز اجرای برنامه‌ پنج ساله احیای جنگل‌های زاگرس

دبیر ستاد ملی زاگرس با اشاره به تدوین و اجرای برنامه‌ای پنج ساله برای حفاظت و مقابله با خشکیدگی جنگل‌های زاگرس گفت: توسعه عملیات آبخیزداری، افزایش رطوبت خاک، کاداستر اراضی، پیشگیری از آفات و امراض و آتش‌سوزی در اولویت این برنامه هستند.

بحران آتش سوزی در بازار میدان نقش جهان جدی است

مدیر پایگاه جهانی میدان نقش جهان گفت: وضعیت بازار میدان نقش جهان از نظر آتش سوزی بحرانی است و باید به موضوع سیم‌های برق این بازار به طور جدی رسیدگی شود چراکه آتش سوزی مثل آنچه در تبریز روی داد در این بازار با وجود چنین سیم کشی‌های دور از ذهن نیست.

بررسی آخرین وضعیت هجوم ملخ ها به جنوب سیستان و بلوچستان

اعضاء کمیسیون آب، کشاورزی و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی و رئیس سازمان حفظ نباتات کشور آخرین وضعیت هجوم ملخ ها به جنوب استان را مورد بررسی قرار دادند.

فرود اضطراری هفت جنگنده فرانسه در اندونزی

تهران- ایرنا- به دنبال برگزاری مانور نیروی هوایی فرانسه در منطقه شرق آسیا، هفت جنگنده رافائل این کشور در اندونزی فرود اضطراری داشته‌اند. منابع رسانه ای اعلام کردند فرود اضطراری به دلیل شرایط بد آب و هوا بوده است.

دوره ترویجی جلوگیری از آتش سوزی در جنگل های تهران برگزار می شود

تهران- ایرنا- فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان تهران گفت: دوره های ترویجی جهت دامداران، بهره برداران و مجریان طرح های منابع طبیعی با هدف آگاهی و آشنائی با شیوه های برخورد مناسب و به موقع در هنگام آتش سوزی در عرصه های جنگلی و مرتعی برگزار می شود.