نیازی به حفظ همه آثار تاریخی نیست!

یک عضو شورای اسلامی شهر قزوین گفت: خیلی از آثار تاریخی را باید نادیده بگیریم و به آثار تاریخی خوب، اصل و نفیس‌ برسیم، جایی مانند خانه فلانی باعث توقف پروژه شهری می‌شود که باید این جزئیات را رها کنیم وگرنه کل پروژه از بین می‌رود.مطالب مرتبط

نیازی به حفظ همه آثار تاریخی نیست!

یک عضو شورای اسلامی شهر قزوین گفت: خیلی از آثار تاریخی را باید نادیده بگیریم و به آثار تاریخی خوب، اصل و نفیس‌ برسیم، جایی مانند خانه فلانی باعث توقف پروژه شهری می‌شود که باید این جزئیات را رها کنیم وگرنه کل پروژه از بین می‌رود.

پهنه تاریخی پیش‌بینی‌شده در قم کارشناسی نیست

رئیس شورای اسلامی شهر قم بابیان اینکه شهربازی غدیر به‌زودی به بهره‌برداری می رسد،گفت: به‌جای اینکه یک نقطه 200 متری یا 500 یا 1000 متری که یک آثار تاریخی یا اماکن تاریخی است را لحاظ کنند، یک پهنه چندین هکتاری دیده‌شده و طرح قفل‌شده است.

قلب آثار تاریخی همدان دوباره تپید؛ 179 بنای تاریخی همدان مرمت شد

مرمت 179 بنای تاریخی پایتخت تاریخ و تمدن ایران نفسی تازه در جان آثار تاریخی همدان دمید.

اعتبارات میراث فرهنگی پاسخگوی مرمت آثار تاریخی کرمان نیست

کرمان - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با اشاره به مرمت 2 بنای تاریخی در شهرستانهای بافت و رابر گفت: اعتبارات فعلی این اداره کل پاسخگو نیازهای مرمتی استان نیست.

ثبت ملی 500 اثر تاریخی خراسان رضوی در سال 98

مسئول دفتر ثبت آثار تاریخی و حرایم اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: امسال 500 اثر تاریخی، معنوی و اثر طبیعی خراسان رضوی در فهرست آثار ملی ثبت می‌شوند.

1.2 میلیارد تومان برای مرمت آثار تاریخی مراغه تخصیص یافت

مراغه - ایرنا - رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مراغه با اشاره به اجرای طرح های مرمت آثار تاریخی شهرستان گفت: 1.2 میلیارد تومان اعتبار برای مرمت این آثار در سال جاری تخصیص یافته است.

آثار تاریخی دامغان میزبان بیش از ۴۰۰ گردشگر خارجی شد

دامغان - رئیس اداره میراث فرهنگی دامغان گفت: بیش از ۴۰۰ گردشگر خارجی از نیمه دوم فرودین ماه ۹۸ تا کنون از آثار تاریخی و جاذبه‌های گردشگری شهرستان بازدید کرده‌اند.

آثار تاریخی همدان نیازمند جذب گردشگر است

همدان- ایرنا- رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان گفت: آثار تاریخی این شهر نیازمند جذب گردشگر برای معرفی هرچه بهتر در سطوح ملی و بین المللی است.

بازگشایی مرز خسروی رونق آثار تاریخی غرب استان را به دنبال دارد

استاندار کرمانشاه گفت: از آنجایی که به احتمال زیاد در آینده نزدیک شاهد بازگشایی مرز خسروی باشیم، درصورت تحقق این موضوع رونق آثار تاریخی غرب استان را خواهیم داشت.

22 طرح مرمت آثار تاریخی در آذربایجان شرقی تکمیل می شود

تبریز - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی گفت: امسال 22 طرح مرمت آثار و ابنیه های تاریخی و گردشگری در استان تکمیل و بهره برداری می شود.

آثار تاریخی نیر در آستانه فرسودگی

شهرستان نیر علی رغم داشتن مناطق  تاریخی و باستانی متعدد ، به علت نبود برخی زیرساخت های نگهداری، زخم تخریب و بی توجهی را بر پیکر خود دارد و غبار فرسودگی بر چهره بسیاری از مناطق تاریخی آن نشسته است.

معرفی آثار و مشاهیر قرآنی تخت فولاد در نمایشگاه قرآن‌وعترت اصفهان

علاقه‌مندان مجموعه تاریخی تخت فولاد اصفهان می‌توانند برای آشنایی با آثار و مشاهیر تاریخی مدفون در این مجموعه از سالن میرداماد شانزدهمین نمایشگاه قرآن و عترت اصفهان دیدن کنند.

انهدام باند حفاران غیر مجاز آثار تاریخی در آبدانان

ایلام - فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی ایلام از انهدام باند حفاران غیر مجاز آثار تاریخی در شهرستان آبدانان خبر داد.

3 تفاهم‌نامه برای مرمت و حفظ آثار تاریخی استان فارس امضا می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی استان فارس گفت: 3 تفاهم نامه با نظام مهندسی، صدا و سیما و اداره اوقاف برای معرفی، حفاظت و مرمت آثار تاریخی امضا می‌شود.

قلعه تاریخی زاغه در چغابل رومشکان

این قلعه تاریخی برجای مانده از دوره ساسانیان در سال 1349 به شماره ملی 899 در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است

مرمت و مطالعه بیش از ۱۰۰ اثر تاریخی فارس

مرمت آثار تاریخی کاری مداوم است.

تلاش برای افزودن دو اثر به جمع آثار جهانی یزد

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد از تلاش برای اضافه شدن دو كاروانسرای تاریخی استان به فهرست آثار جهانی یزد خبر داد.

آثار موزه ملی ایران به چین رفت

مدیرکل امور موزه های کشور گفت: تعدادی از آثار تاریخی موزه ملی ایران که متعلق به دوره هخامنشی تا صفوی بوده است به موزه ملی چین برای برپایی نمایشگاهی به نام تمدن های آسیایی منتقل شد.

اضافه شدن چهار کاروانسرا در فهرست آثار جهانی

فاطمی: پرونده چهار کاروانسرای تاریخی برای ثبت در فهرست آثار جهانی ارسال شده است.

اضافه شدن چهار کاروانسرا در فهرست آثار جهانی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد از تلاش برای اضافه شدن چهار کاروانسرای تاریخی استان به فهرست آثار جهانی خبر داد.