عُرف: تحقق ارکان چهارگانه انتخابات در گرو رعایت قانون است
مطالب مرتبط

عُرف: تحقق ارکان چهارگانه انتخابات در گرو رعایت قانون است

مشارکت، سلامت، امنیت و رقابت ارکان انتخابات است

تهران – ایرنا - معاون سیاسی وزیر کشور، «مشارکت، سلامت، امنیت و رقابت» را ارکان چهارگانه انتخابات عنوان کرد و تحقق آنها را در انتخابات مجلس شورای اسلامی در گرو رعایت قانون و قانونمداری در حوزه های اجرایی انتخابات دانست.

بررسی و تحلیل انتخابات «استانی» و «تناسبی» در حزب ندا

شورای سیاست‌گذاری حزب ندای ایرانیان تاکید کرد: قانون انتخابات «استانی» و «تناسبی» به تنهایی نمی‌تواند جایگاه احزاب را تقویت کند، این امر نیازمند پذیرش کامل تحزب توسط ارکان حکومت است.

نمازی: اصلاح قانون انتخابات مسکوت گذاشته شود

یک عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی با بیان اینکه بلاتکلیفی درباره قانون انتخابات یکی از دلایلی است که جریان‌های سیاسی به صورت جدی وارد فعالیت انتخاباتی نشده‌اند، گفت: الان دیگر وقت تغییر قانون انتخابات نیست.

تاکید بر رعایت اصل بی طرفی در انتخابات

رئیس ستاد انتخابات استان اردبیل بر رعایت اصل بی طرفی و پرهیز از هرگونه شائبه طرفداری اعضای ستاد و مجریان انتخابات تاکید کرد.

خط قرمز ما، صیانت از آرای مردم است

رییس ستاد انتخابات استان تهران با تاکید بر اینکه توجه به مرّ قانون و رعایت اصل بی‌طرفی باید در دستور کار ستاد انتخابات استان باشد، گفت: خط قرمز ما، صیانت از آرای مردم و اهتمام نسبت به سلامت انتخابات است.

حذف کارگروه‌های تخصصی از ارکان شورایاری مانع تحقق اهداف می‌شود

یک عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: حذف کارگروه‌های تخصصی از ارکان شورایاری مانع تحقق اهداف می‌شود.

فهرست مشاغل همطراز با عناوین ماده ۲۹ قانون انتخابات

فهرستی از مشاغل همطراز با عناوین مصرح در ماده ۲۹ قانون انتخابات که برای کاندیداتوری در انتخابات مجلس شورای اسلامی، باید استعفا کنند، از سوی سخنگوی ستاد انتخابات کشور اعلام شد.

مدیران در انتخابات باید اصل بیطرفی را رعایت کنند

ساوه - ایرنا - مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری مرکزی گفت: مدیران استان با توجه به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفند امسال،‌ ضمن رعایت اصل بیطرفی، باید تمام توجه خود را به اجرای مسئولیت های محوله و خدمت به مردم متمرکز کنند.

فهرست مشاغل همطراز با عناوین ماده ۲۹ قانون انتخابات اعلام شد +جدول

فهرستی از مشاغل همطراز با عناوین مصرح در ماده ۲۹ قانون انتخابات که برای کاندیداتوری در انتخابات مجلس شورای اسلامی، باید استعفا کنند، از سوی سخنگوی ستاد انتخابات کشور اعلام شد.]]>

فهرست مشاغل همطراز با عناوین ماده 29 قانون انتخابات اعلام شد

تهران - ایرنا - فهرستی از مشاغل همطراز با عناوین مصرح در ماده 29 قانون انتخابات که برای کاندیداتوری در انتخابات مجلس شورای اسلامی باید استعفا کنند از سوی سخنگوی ستاد انتخابات کشور اعلام شد.

عضو کمیسیون شوراهای مجلس: طرح «قانون جامع انتخابات» به انتخابات پیش‌ِرو نمی‌رسد

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اصلاحات مدنظر شورای نگهبان بر طرح «قانون جامع انتخابات» گفت: اگر این اصلاحات بیش از یک هفته به‌طول انجامد قطعاٌ به انتخابات پیش‌ِرو نمی‌رسد.

اتهام آمریکا به چین مبنی بر عدم رعایت قانون مالکیت معنوی

در بحبوحه جنگ اقتصادی آمریکا و چین، یکی از خواسته های اصلی دولت آمریکا رعایت قانون مالکیت معنوی در چین است. قانونی که به موجب آن چین امکان استفاده از تکنولوژ‌ی‌ها را بدون خرید مالکیت معنوی آن نمی‌یابد.]]>

پایان رسیدگی به طرح اصلاح قانون انتخابات در شورای نگهبان

سخنگوی شورای نگهبان گزارشی از عملکرد شورا در بررسی لایحه اصلاح قانون انتخابات و استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی ارائه کرد.

تبلیغات زودهنگام انتخاباتی رصد و با متخلفان برخورد می شود

زنجان - ایرنا - فرماندار شهرستان زنجان بر ضرورت اجرای قانون و رعایت اصل بی طرفی دست اندرکاران انتخابات تاکید کرد و گفت: در جهت اجرای قانون، تبلیغات زودهنگام انتخاباتی رصد و با متخلفان برخورد می شود.

حذف کارگروه‌های تخصصی از ارکان شورایاری مانع تحقق اهداف می‌شود

گزارش کدخدایی از بررسی فوق العاده لایحه اصلاح قانون انتخابات

سخنگوی شورای نگهبان گزارشی از عملکرد شورا در بررسی لایحه اصلاح قانون انتخابات و استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی ارائه کرد.

تلاش ما تحقق انتخابات سالم و رقابتی با مشارکت حداکثری است

زنجان - ایرنا- رئیس ستاد انتخابات استان زنجان گفت: تحقق مولفه های سلامت، امنیت، رقابت و مشارکت حداکثری، هدف اصلی این ستاد برای برگزاری انتخابات قانونمند در استان است.

کدخدایی: نظر نهایی درباره طرح اصلاح قانون انتخابات به زودی اعلام می شود

تهران - ایرنا - سخنگوی شورای نگهبان از پایان رسیدگی به طرح اصلاح قانون انتخابات خبر داد و گفت: نظر نهایی در این باره به زودی اعلام می شود.

طرح اصلاح قانون انتخابات شوراها اعلام وصول شد

هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، طرح اصلاح قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی شهر و انتخاب شهرداران را اعلام وصول کرد.