نامزدانتخابات آمریکا: واشنگتن از القاعده در سوریه حمایت می کند

تهران - ایرنا - «تولسی گابارد» نماینده دموکرات کنگره از ایالت هاوایی و نامزد انتخابات ریاست جمهوری 2020آمریکاگفت که دولت کنونی در واشنگتن از القاعده در سوریه با استفاده از دلارهای مالیات دهندگان آمریکایی حمایت می کند.مطالب مرتبط

نامزدانتخابات آمریکا: واشنگتن از القاعده در سوریه حمایت می کند

تهران - ایرنا - «تولسی گابارد» نماینده دموکرات کنگره از ایالت هاوایی و نامزد انتخابات ریاست جمهوری 2020آمریکاگفت که دولت کنونی در واشنگتن از القاعده در سوریه با استفاده از دلارهای مالیات دهندگان آمریکایی حمایت می کند.

واشنگتن به دنبال خروج کامل ایران از سوریه است

نماینده آمریکا در امور سوریه، هدف سیاست‌های واشنگتن را فشار حداکثری بر ایران عنوان کرد.

سوریه و مقابله با تروریسم محور رایزنی نظامی آمریکا – لبنان

وزارت دفاع آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد، مقام‌های دولت و ارتش آمریکا و لبنان برای بررسی طیفی از مسائل امنیتی در خاورمیانه نظیر درگیری سوریه و مبارزه با تروریسم در واشنگتن دیدار کردند.

تظاهرات مجدد در دیر الزور سوریه علیه نیروهای کرد

شهروندان سوریه مجددا در اعتراض به اقدامات و جنایت‌های نیروهای سوریه دموکراتیک "قسد" تحت حمایت آمریکا در شماری از روستاها و شهرک‌های حومه دیرالزور تظاهرات کردند.

تظاهرات مجدد سوری ها علیه نیروهای کرد تحت حمایت آمریکا

مردم سوریه مجددا در اعتراض به جنایات نیروهای کرد تحت حمایت آمریکا تظاهرات برگزار کردند.

واکنش شدیداللحن دمشق به اقدامات «قسد» مورد حمایت آمریکا

وزارت خارجه سوریه با ارسال دو نامه جداگانه به دبیر کل و رئیس شورای امنیت به اقدامات نیروهای قسد مورد حمایت آمریکا در برخی مناطق این کشور واکنش نشان داد.

نامه سوریه به سازمان ملل

وزارت خارجه سوریه با ارسال دو نامه به دبیر کل سازمان ملل و شورای امنیت درباره جنایت اخیر شبه نظامیان مورد حمایت آمریکا اعتراض کرد.

یک رهبر سابق القاعده: کاش "انقلاب" بن سلمان ۲۰ سال پیش رخ داده بود!

یک سعودی که قبلا از سرکردگان القاعده بود، آرزو کرد "انقلابی" که امروز محمد بن سلمان آن را هدایت می‌کند، ۲۰ سال پیش رخ داده بود.

مقام اروپایی: از برجام حمایت می‌کنیم/ انتقاد از تکروی‌های آمریکا در قبال ایران

نامزد مطرح محافظه کاران برای عهده داری ریاست کمیسیون اروپایی آینده، ضمن حمایت از برجام انتقاد شدیدی به تکروی‌های آمریکا در قبال این معاهده و خروج یکجانبه واشنگتن از توافق هسته‌ای وارد کرد.

روزنامه سوری: موارد اختلافی متعددی درباره پرونده سوریه روی میز پوتین و پامپئو است

در بحبوحه اختلافات میان واشنگتن و مسکو درباره برخی پرونده‌ها از جمله سوریه، وزیر خارجه آمریکا فردا در روسیه با رئیس‌جمهوری و وزیر خارجه این کشور دیدار خواهد کرد.

موانع استراتژی تجزیه‌طلبانه آمریکا در سوریه

دولت آمریکا که از براندازی دولت سوریه ناامید شده، از مدت‌ها پیش هدف خود را متمرکز بر تجزیه مناطق کردنشین سوریه کرده که این پروژه با موانع اساسی مواجه است.

ریابکوف: آمریکا تنها در کلام به همکاری در سوریه علاقه نشان می‌دهد

معاون وزیر خارجه روسیه گفت، دیدار "لاوروف" و "پامپئو" نشان داد که برخورد روسیه و آمریکا با مسائل سوریه، از جمله ادامه حضور نظامی آمریکا، مسئله کردها و نقش "مذاکرات آستانه" همچنان اختلافات زیادی دارد.

ناکامی آمریکا در روند صلح افغانستان و تلاش برای جلب حمایت روسیه و چین

پس از بی‌نتیجه ماندن 6 دور از گفت‌وگوهای مستقیم آمریکا و طالبان، واشنگتن در تلاش است تا برای رفع این ناکامی‌ها مشارکت روسیه و چین را در این روند جلب کند.

افقهی: ارتش سوریه به دنبال پاکسازی جولان و شرق فرات / ترکیه مانع اصلی پاکسازی ادلب

هر زمان که ارتش سوریه اقدام به پیشروی کرده، شورای امنیت تشکیل جلسه می‌دهد و تحریک این شورا عموماً از سوی واشنگتن و تل‌آویو بوده است.]]>

سوریه برخی اعضای شورای امنیت را به حمایت از تروریسم متهم کرد

نیویورک- ایرنا- نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد با انتقاد از سیاسی کردن مساله کمک های انسانی، گفت: بعضی اعضای شورای امنیت از تروریست ها حمایت می کنند و برای حفاظت از شهروندان و مبارزه با تروریسم مانع تراشی می کنند.

کشاورزان آمریکا به افزایش تعرفه بر کالاهای چینی اعتراض کردند

تهران - ایرنا - کشاورزان آمریکایی در اعتراض به آخرین تصمیم واشنگتن مبنی بر افزایش تعرفه بر واردات کالا از چین، درباره عواقب جدی افزایش تنش های اقتصادی میان پکن و واشنگتن بر وضعیت حوزه کشاورزی آمریکا هشدار دادند.

حمایت از تلاشهای ارتش سوریه در جنگ با تروریسم

سرگئی ورشنین گفت تروریستها در ادلب به نقض توافقنامه منطقه کاهش تنش ادامه می دهند و به غیر نظامیان و مواضع ارتش سوریه حمله می کنند.

روسیه: محاسبات آمریکا درباره ایران ساده لوحانه است

مسکو - ایرنا - معاون وزیر امور خارجه روسیه و مذاکره کننده ارشد هسته ای این کشور اعلام کرد که ما نمی دانیم تشدید تنش میان تهران و واشنگتن به کجا خواهد کشید اما می دانیم سیاست فشار حداکثری واشنگتن نتیجه بخش نیست و محاسبات واشنگتن در این زمینه ساده لوحانه اس

تخت روانچی: آمریکا به حضور غیر قانونی در سوریه پایان دهد

نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد در جلسه شورای امنیت سازمان ملل متحد خواستار توقف فوری حضور نظامی آمریکا در سوریه شد.

درخواست جانشین نماینده آمریکا در شورای امنیت برای توقف عملیات ارتش سوریه علیه تروریست‌ها

جانشین نماینده آمریکا در شورای امنیت در مخالفت با عملیات ارتش سوریه علیه گروه‌های تروریستی خواستار آتش‌بس در شمال سوریه شد.