دورخیز گروه‌های استقلال‌طلب انگلیس براثر بحران برگزیت

لندن – ایرنا – دولت انگلیس درحالی‌که تمام قوای خود را صرف کسب موافقت پارلمان بر سر طرح چگونگی خروج از اتحادیه اروپا کرده، گروه‌های استقلال‌طلب در اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی ساز جدایی از انگلیس را کوک کرده و دولت مرکزی را به کم‌توجهی و ناکارآمدی در ادارهمطالب مرتبط

دورخیز گروه‌های استقلال‌طلب انگلیس براثر بحران برگزیت

لندن – ایرنا – دولت انگلیس درحالی‌که تمام قوای خود را صرف کسب موافقت پارلمان بر سر طرح چگونگی خروج از اتحادیه اروپا کرده، گروه‌های استقلال‌طلب در اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی ساز جدایی از انگلیس را کوک کرده و دولت مرکزی را به کم‌توجهی و ناکارآمدی در اداره

حزب برگزیت انگلیس از دیگر احزاب سیاسی پیش افتاد

تهران - ایرنا - بر اساس نتایج نظرسنجی صورت گرفته، «نایجل فراژ» رهبر حزب جدید برگزیت انگلیس توانست محبوبیت بیشتری نسبت به احزاب محافظه کار حاکم و حزب مخالف کارگر کسب کند.

پایان بی‌نتیجه مذاکرات احزاب انگلیس درباره برگزیت

مذاکرات بین حزب محافظه کار و حزب کارگر انگلیس درباره موضوع برگزیت بدون دستیابی به توافق روشنی پایان یافته است.

مرکل: برگزیت مهم ترین نقطه عطف اروپا در پنج سال گذشته بوده است

صدر اعظم آلمان مسئله برگزیت را مهم ترین نقطه عطف اروپا در عرض پنج سال گذشته عنوان کرده و تنها راه برای خاتمه دادن به این بحران را موافقت پارلمان انگلیس با راهکاری برای حل آن دانست.

مذاکرات برگزیت میان دو حزب اصلی انگلیس شکست خورد

لندن - ایرنا - مذاکرات میان دو حزب اصلی سیاسی محافظه‌کار و کارگر انگلیس به‌ منظور یافتن راهی برای خروج از بن‌بست برگزیت پس از 6 هفته تلاش، بدون نتیجه پایان یافت.

رئیس شورای اروپا خواستار تجدید نظر انگلیس درباره برگزیت شد

لندن – ایرنا – دونالد توسک که چند ماهی تا پایان دوره ریاستش بر شورای اروپا باقی نمانده، معتقد است که بیشتر مردم انگلیس از برگزیت پشیمان شده و به همین علت، خواستار تجدید نظر دولت این کشور درباره خروج از اتحادیه اروپا شد.

اخرین تلاش‌های ترزا می برای نجات توافق برگزیت

نخست وزیر انگلیس قصد دارد پیشنهاد جدیدی را به نمایندگان پارلمان ارائه دهد تا توافق برگزیت را از شکست نهایی دور کند.

ترزا می بار دیگر توافق برگزیت را به رای پارلمان می‌گذارد

یک سخنگوی دولت انگلیس از تلاش مجدد ترزا می برای کسب رای اکثریت از پارلمان این کشور درباره توافق برگزیت در هفته اول ماه ژوئن خبر داد.

بی نتیجه ماندن گفتگوها درباره برگزیت

رهبر حزب کارگر انگلیس: گفتگوها درباره شرایط خروج از اتحادیه اروپا، مشهور به برگزیت (Brexit) بی نتیجه است و دو حزب اصلی نمی توانند به توافق دست یابند.

پیشی گرفتن حزب برگزیت از دو حزب اصلی انگلیس در نظرسنجی ها

تهران - ایرنا - حزب تازه تاسیس برگزیت در نظرسنجی ها از دو حزب اصلی محافظه کار و کارگر پیشی گرفته است.

رهبر حزب کارگر انگلیس: هیچ شانسی برای تصویب قانون برگزیت وجود ندارد

رهبر حزب کارگر انگلیس بر این باور است که هیچ شانسی برای تصویب قانون برگزیت از سوی نمایندگان پارلمان تا پایان ماه جولای وجود ندارد.

نگرانی ماهیگیران دانمارکی از آینده برگزیت‎

در شهر کوچک تایبورون در شمال غرب دانمارک، بسیاری از ماهیگیران نگران این هستند که با خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، آنها دیگر نتوانند برای ماهیگیری به آب‌های انگلیس بروند.

فضای سیاسی انگلیس در شوک پیشروی حزب برگزیت

لندن – ایرنا – حزب تازه تاسیس «برگزیت» به رهبری نایجل فاراژ در آخرین نظرسنجی‌ها با 34 درصد از همه احزاب انگلیسی شرکت‌کننده در انتخابات پارلمانی اتحادیه اروپا جلوتر بوده و این مساله شوک بی‌سابقه‌ای را به فضای سیاسی وارد کرده است.

وزارت خارجه انگلیس وارد فاز بحران شد

لندن – ایرنا – اسکای نیوز روز چهارشنبه گزارش داد که وزارت خارجه انگلیس به دلیل افزایش تنش‌ها در منطقه خاورمیانه و خلیج فارس وارد فاز بحران شده است.

وزیر خارجه انگلیس: بریتانیا به هیچ انتخابات یا همه پرسی نیاز ندارد

وزیر خارجه انگلیس بر این باور است که این کشور در شرایط کنونی به هیچ گونه انتخابات ملی یا همه پرسی درباره برگزیت نیاز ندارد.

پوند انگلیس در پایین ترین سطح چهار ماهه

افزایش نگرانی‌ها از برگزیت بار دیگر به کاهش ارزش پوند در معاملات ارزی انجامید.

ولزی های خواهان جدایی از انگلیس تظاهرات کردند

لندن – ایرنا – ولزی های خواهان جدایی از انگلیس برای اولین بار در تاریخ این منطقه، در خیابان‌های شهر کاردیف دست به تظاهرات زده و شعار استقلال سردادند.

مخاطبان اصلی راست افراطی، قربانیان نظام اقتصادی جدید هستند/ روسیه در جهت تخریب اتحادیه اروپا گام برمی‌دارد/ هیچ‌کس قادر به پیش‌بینی سرانجام برگزیت نیست

استاد تاریخ و روابط بین‌الملل دانشگاه بوستون گفت: هیچ‌کس نمی‌تواند پیش‌بینی کند برگزیت چه سرانجامی خواهد داشت. دلیلش هم این است که هواداران برگزیت کاری با حقایق یا داده‌های قابل‌اثبات ندارند. آن‌ها تنها می‌خواهند باور داشته باشند که می‌توانیم به دهه ۱۹۵

رمضان زیر تیغ اسلام ستیزی در انگلیس

لندن – ایرنا – تیراندازی پنجشنبه‌شب گذشته در مسجدی در شرق لندن، حین برگزاری نماز جماعت، اگرچه تلفاتی را بر جای نگذاشت اما این رویداد در کنار سطح «شدید» هشدار امنیتی در انگلیس، نگرانی‌ها درباره حملات گروه های افراطی علیه مسلمانان در ماه مبارک رمضان را افزا

تیم استقلال خوزستان در لیگ دسته یک تیم داری می کند

اهواز – ایرنا – مدیرعامل باشگاه استقلال خوزستان گفت: بعد از جلسه روز گذشته مدیران کارخانه گروه ملی و باشگاه استقلال خوزستان، مشخص شد که این تیم فصل آینده در لیگ دسته یک تیمداری کند.