اعتراض ترکیه به مواضع یونان و قبرس درباره حقوق بین الملل

آنکارا- ایرنا- وزارت خارجه ترکیه از موضع یونان و قبرس (جنوبی) درباره حقوق بین الملل انتقاد کرد و این دو کشور را به بازنگری دوباره در این زمینه فراخواند.مطالب مرتبط

اعتراض ترکیه به مواضع یونان و قبرس درباره حقوق بین الملل

آنکارا- ایرنا- وزارت خارجه ترکیه از موضع یونان و قبرس (جنوبی) درباره حقوق بین الملل انتقاد کرد و این دو کشور را به بازنگری دوباره در این زمینه فراخواند.

ترکیه به تمامیت ارضی قبرس احترام بگذارد

اتحادیه اروپا از ترکیه خواست در رابطه با تنش با قبرس خویشتن‌داری از خود نشان دهد.]]>

حمایت آمریکا از قبرس در برابر ترکیه

همزمان با افزایش تنش های آنکارا-نیکوزیا بر سر منابع انرژی، امریکا از قبرس حمایت می کند

اعتراض کنگره به بی‌اطلاعی از مواضع و اقدامات کاخ سفید درباره ایران

ترکیه، یونان را به سوء‌استفاده از ماموریت ناتو در دریای اژه متهم کرد

سخنگوی وزارت خارجه ترکیه در اظهاراتی اعلام کرد: یونان تلاش می‌کند از ماموریت ناتو که برای مدیریت و جلوگیری از روند مهاجرت غیرقانونی در دریای اژه بوده، سوء‌استفاده کرده و سازمان‌های بین‌المللی را وارد اختلافات حاکمیتی در این منطقه میان آتن و آنکارا کند.

دفاع ترکیه از برنامه های اکتشافی نفت و گاز در دریای مدیترانه

آنکارا- ایرنا- فاتح دؤنمز وزیر انرژی ترکیه در دفاع از برنامه های اکتشافی نفت و گاز کشورش در دریای مدیترانه گفت: در دریای مدیترانه شرقی، از حقوق کشور و ملتمان و نیز منافع قبرس شمالی دفاع کردیم و به این کار ادامه خواهیم داد.

آنکارا: از حقوق تُرک‌های قبرس حمایت می‌کنیم

پ.ک.ک به همکاری حزب بارزانی با دولت ترکیه اعتراض کرد

اربیل ـ ایرنا ـ حزب کارگران کردستان ترکیه (پ.ک.ک) به آنچه همکاری علیه این گروه، میان حزب دموکرات کردستان عراق به رهبری مسعود بارزانی با دولت ترکیه خواند، اعتراض کرد.

هشدار اروپا به ترکیه در باره عملیات حفاری در سواحل قبرس

انتقاد عفو بین‌الملل از قاچاق سلاح تل‌آویو به کشورهای ناقض حقوق بشر

سازمان عفو بین‌الملل اعلام کرد که رژیم صهیونیستی فروشنده سلاح و تجهیزات جاسوسی به 8 کشور ناقض حقوق بشر است که نام امارات متحده عربی نیز در میان آن‌ها به چشم می‌خورد.

آمریکا در امدادرسانی به سیل زدگان حقوق بین الملل را نقض کرد

تهران - ایرنا - رئیس فرهنگستان علوم پزشکی در نامه ای خطاب به دبیر کل سازمان ملل متحد اقدام غیرانسانی آمریکا در امدادرسانی به مردم سیل زده ایران را نقض آشکار حقوق بین الملل عنوان کرد.

نقض حقوق بین‌الملل در کمک‌رسانی به سیل‌زدگان

رئیس فرهنگستان علوم پزشکی در اعتراض به ممانعت آمریکا از کمک‌رسانی به سیل‌زدگان کشور نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل نوشت

عفو بین الملل، ونزوئلا را به نقض حقوق بشر متهم کرد

عفو بین‌الملل از دادگاه کیفری بین‌الملل خواست تا جرایم علیه بشریت صورت گرفته از سوی دولت ونزوئلا به ویژه در موج اعتراضات خشونت‌آمیز در ژانویه ۲۰۱۹ را مورد تحقیق قرار دهد.

انتقاد انجمن حمایت از حقوق کودکان از وزیرآموزش و پرورش

انجمن حمایت از حقوق کودکان در نامه‌ای سرگشاده نسبت به برخی مواضع اخیر بطحایی، وزیر آموزش و پرورش، درباره مسائل روز انتقاد کرد.

عفو بین الملل: عربستان بازداشت فعالان حقوق بشری را تشدید کرد

تهران - ایرنا - سازمان عفو بین الملل بامداد چهارشنبه در گزارشی اعلام کرد: عربستان سعودی در ماه آوریل (فروردین/ اردیبهشت) حملات علیه فعالان حقوق بشری و روزنامه نگاران را تشدید کرده است.

سوریه درباره اقدامات تنش‌زا و محرک آمریکا در خلیج فارس هشدار داد

وزارت خارجه سوریه با تأکید بر لزوم احترام به قواعد حقوق بین‌الملل درباره تضمین کشتیرانی آزادانه در خلیج فارس، از همه طرفها خواست خویشتنداری کنند.

اعتراض معلمان به عدم افزایش 400 هزار تومانی حقوق + سند

معلمان جدید‌الاستخدام نسبت به عدم اعمال قانون مصوب مجلس برای افزایش 400 هزار تومانی حقوق اعتراض دارند در همین رابطه آموزش‌وپرورش از خطا در صدور احکام و اصلاح آن در این هفته خبر می‌دهد.

عملکرد اروپایی‌ها غیرقابل پذیرش بود/تصمیم اخیر ایران درباره برجام عاقلانه بود

رئیس کمیته‌ حقوق بین‌الملل کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس کاهش تعهدات برجامی ایران را اقدامی در چارچوب عرف بین‌الملل توصیف کرد و با بیان این‌که «عملکرد اروپایی‌ها بعد از خروج آمریکا از برجام غیر قابل پذیرش بوده» گفت: اروپایی‌ها در مدتی که آمریکا از برجام خارج

هشدار درباره تعرض به آزادی مطبوعات در فرانسه

شماری از سازمان های حقوقی از جمله عفو بین الملل و دیده بان حقوق بشر درباره تعرض به حق آزادی مطبوعات در فرانسه هشدار دادند.

النجباء: مواضع ما در قبال آمریکا، اسرائیل و انگلیس ثابت است

جنبش النجباء اعلام کرد که اخبار منتشر شده درباره تغییر مواضع این جنبش ساختگی است.