پمپئو به دنبال آب کردن یخ روابط واشنگتن با مسکو

مسکو - ایرنا - مایک پمپئو وزیر امورخارجه آمریکا برای نخستین بار راهی روسیه می شود تا علاوه بر دیدار با همتای روس خود با ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در ساحل دریای سیاه گفت وگو کند.مطالب مرتبط

پمپئو به دنبال آب کردن یخ روابط واشنگتن با مسکو

مسکو - ایرنا - مایک پمپئو وزیر امورخارجه آمریکا برای نخستین بار راهی روسیه می شود تا علاوه بر دیدار با همتای روس خود با ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در ساحل دریای سیاه گفت وگو کند.

کرملین بهبود روابط با آمریکا را به بعد ازنشست با پمپئو موکول کرد

مسکو - ایرنا - سخنگوی رئیس جمهوری روسیه اعلام کرده است که ارتقا سطح روابط مسکو و واشنگتن پس از دیدار مایک پمپئو با مقامات روسیه و در نشستی در سطح عالی(سران دو کشور) ممکن است آغاز شود.

گفت وگوی پوتین و پمپئو با هدف بهبود روابط آغاز شد

مسکو - ایرنا - دیدار وزیر امور خارجه آمریکا با رئیس جمهوری روسیه با محوریت بهبود روابط تیره و تار مسکو و واشنگتن در شهر بندری سوچی در ساحل دریای سیاه آغاز شده است.

پمپئو: ترامپ متعهد به بهبود روابط با روسیه است

مسکو - ایرنا - وزیر امور خارجه آمریکا در دیدار با همتای روس خود اعلام کرد که به دلیل تعهد دونالد ترامپ به بهبود روابط واشنگتن و مسکو به روسیه سفر کرده است.

روسیه و آمریکا؛ دیوار بلند بی اعتمادی

مسکو - ایرنا - پس از حدود سه سال تنش فزاینده میان مسکو و واشنگتن سرانجام 'مایک پمپئو' وزیر امور خارجه آمریکا راهی شهر بندری سوچی در ساحل دریای سیاه شد تا ضمن رایزنی با مقامات روسیه بر سر اختلافات دو کشور، راهی برای برون رفت از روابط سردی که آمریکا آغازگر

امیدواری روس ها از کاهش تنش با آمریکا در پی سفر پمپئو

مسکو - ایرنا - مقام ها و کارشناسان روس معتقدند که دیدار مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا از روسیه درمجموع سازنده بود و از تنش در روابط دو کشور کاست اما مسائل مورد اختلاف همچنان باقی مانده است.

پمپئو سفر خود را به مسکو لغو کرد

پمپئو امروز برای گفتگو با وزرای خارجه اروپا درباره ایران به بروکسل سفر می کند.

دیدار پوتین و پامپئو با هدف بهبود روابط مسکو-واشنگتن

رئیس‌جمهوری روسیه و وزیر امور خارجه آمریکا نشست دوجانبه خود را برگزار کردند؛ نشستی که هدف اصلی آن بهبود روابط میان دو کشور در نظر گرفته می‌شود.

پوتین: ترامپ می خواهد روابط با روسیه را بازسازی کند

رئیس جمهور روسیه در دیدار با وزیر امور خارجه آمریکا ابراز عقیده کرد که به نظر می رسد ترامپ قصد بازپروری روابط واشنگتن با مسکو را دارد.

واشنگتن پست: موگرینی پمپئو را با بی میلی به حضور پذیرفت

تهران - ایرنا - روزنامه واشنگتن پست در گزارشی از نشست امروز وزیران خارجه اتحادیه اروپا که با سفر ناگهانی وزیر خارجه آمریکا مختل شد، نوشت: موگرینی با توجه به برنامه کاری فشرده اش، پمپئو را با بی میلی به حضور پذیرفت.

روابط عمومی ها به دنبال خنثی کردن توطئه دشمن باشند

بندرعباس - استاندار هرمزگان گفت: نقش روابط عمومی ها این است که تأثیرات اقدامات دشمن بر افکار عمومی را رصد کرده و با تفکر بدنبال خنثی کردن این توطئه ها باشند.

پمپئو: بدنبال بی ثبات شدن خاورمیانه نیستیم

مسکو - ایرنا - وزیر امور خارجه آمریکا در کنفرانس خبری پس از دیدار با همتای روس خود اعلام کرد که کشورش به دنبال بی ثبات شدن منطقه خاورمیانه نیست.

کره شمالی: آمریکا به دنبال براندازی است

پکن- ایرنا- کره شمالی می گوید انتشار گزارش انتقادی حقوق بشر آمریکا علیه این کشور نشان می دهد که واشنگتن نه تنها به دنبال بهبود روابط طرفین نیست بلکه در اندیشه براندازی است.

تلاش پمپئو برای همراه کردن اعضای ناتو با آمریکا علیه ایران

وزیر خارجه آمریکا که گویا در سفر روز گذشته خود به بروکسل با استقبال سردی از سوی مقامات اروپایی مواجه شده بود به سراغ متحدان واشنگتن در ناتو رفته است.

کرملین: مواضع ترامپ و دولت آمریکا بسیار متغیر است

سخنگوی کرملین گفت، مواضع "ترامپ" و دولت آمریکا درباره بسیاری از مسائل به‌سرعت تغییر می‌کند، بنابراین پیش‌بینی دورنمای روابط مسکو-واشنگتن دشوار است، هرچند صحبت از بهبود احتمالی روابط بسیار زود است.

آسوشیتدپرس: موضوع ایران از محورهای مذاکرات پمپئو در روسیه است

تهران - ایرنا - موضوعات منطقه ای و بین المللی از جمله ایران از مسائل اصلی در دیدار «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا با مقام های مسکو در روسیه خواهد بود.

واشنگتن پست: ترامپ به دنبال گفت وگو با ایران است

تهران – ایرنا – روزنامه واشنگتن پست به نقل از چند مقام آمریکایی گزارش داد دونالد ترامپ از مشاوران ارشدی که به نظر وی ایالات متحده را به سوی تقابل با ایران می برند ناراضی و ناامید شده و او به دنبال گفت وگو با ایران است.

بیانیه وزارت خارجه آمریکا درباره سفر پمپئو به بروکسل

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا علت لغو سفر مایک پمپئو به مسکو را، بحث بر سر "اقدامات تهدیدآمیز و بیانیه‌های ایران" با اروپا عنوان کرد.

مشاور امنیت ملی عراق: پمپئو گفت دنبال اقدام نظامی نیستیم

بغداد – ایرنا – مشاور نخست وزیر عراق در امور امنیتی درباره اهداف سفر اخیر غیرمنتظره وزیر امورخارجه آمریکا به بغداد که با گمانه زنی های زیادی همراه شد گفت که «مایک پمپئو» به بغداد آمد تا اطمینان دهد که آمریکا به دنبال اقدام نظامی نیست.

پوتین و پمپئو درباره ایران گفت وگو کردند

مسکو - ایرنا- دستیار امور بین الملل رئیس جمهوری روسیه اعلام کرد که ولادیمیر پوتین و مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا درباره وضعیت پیرامون ایران گفت وگو کردند.