شتاب‌دهنده محصولات دارویی و غذایی راه‌اندازی می‌شود

تهران- ایرنا- ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بخش خصوصی تفاهم‌نامه سه‌جانبه با هدف ایجاد شتاب‌دهنده‌هایی برای تبدیل ایده‎های خلاقانه و مبتکرانه دارویی و غذایی به محصولات ارزشمند امضا کرد.مطالب مرتبط

شتاب‌دهنده محصولات دارویی و غذایی راه‌اندازی می‌شود

تهران- ایرنا- ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بخش خصوصی تفاهم‌نامه سه‌جانبه با هدف ایجاد شتاب‌دهنده‌هایی برای تبدیل ایده‎های خلاقانه و مبتکرانه دارویی و غذایی به محصولات ارزشمند امضا کرد.

استقلال اقتصادی با تقویت شتاب دهنده‌ها محقق می‌شود

معاون علمی و فناوری رییس جمهور اعتبار دولتی فقط باید برای ایجاد زیرساخت‌های لازم مصرف شود، گفت: استقلال اقتصادی مستلزم حمایت و ایجاد شتاب دهنده کسب و کار در حوزه‌های مختلف است.

برند شهر ملی ملیله، شتاب دهنده توسعه صنایع دستی زنجان است

زنجان - ایرنا - زنجان - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان گفت: ثبت زنجان به عنوان شهر ملی ملیله، شتاب دهنده توسعه صنایع دستی در این شهر است و علاوه بر شناساندن زنجان در سطح ملی و بین المللی، رونق اشتغال و کارآفرینی را در این حوزه را به دنبا

مرکز عرضه مستقیم محصولات کشاورزی در کرج راه اندازی می شود

کرج - ایرنا - سرپرست اداره تعاون روستایی شهرستان کرج اعلام کرد که نخستین مجتمع تجاری و مرکز عرضه محصولات کشاورزی به زودی در این شهرستان راه اندازی می شود.

راه‌اندازی هنرستان گیاهان دارویی یک ضرورت برای خراسان‌جنوبی

بیرجند- ایجاد یک هنرستان گیاهان دارویی با محوریت جهاد دانشگاهی در خراسان‌جنوبی از جمله مسائل مطرح شده در نشست هم اندیشی همایش ملی عناب بود.

فیبر را در سفره‌های رمضان از قلم نیندازید

عضو مجتمع تحقیقات گیاهان دارویی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی گفت: از جمله رژیم‌های غذایی که مصرف آن برای سلامت بدن و افزایش تحمل روزه داران در ماه مبارک رمضان توسط متخصصین تغذیه همواره توصیه می‌شود، رژیم‌های غذایی سرشار از فیبر است.

کارخانه نوآوری برای تولید محصولات فناورانه در یزد احداث می‌شود

در سفر معاون علمی و فناوری رییس جمهوری به استان یزد، احداث و راه‌اندازی کارخانه نوآوری این استان برای استقرار استارتاپ‌ها و راه‌اندازی خط تولید محصولات و خدمات فناورانه آغاز شد.

کمک 85 درصدی دولت به کشت گیاهان دارویی درمازندران

ساری - ایرنا - مسئول کشت گیاهان دارویی مدیریت باغبانی جهاد کشاورزی مازندران از اختصاص 42میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت در بخش توسعه کشت، تولید و فرآوری گیاهان دارویی در سال جاری خبر داد و گفت: دولت تا 85 درصد هزینه آبیاری وکشت گیاهان دارویی در استان را

محصولات پالایشگاه گاز ایلام با راه اندازی فاز دوم 50 درصد افزایش می یابد

ایلام - ایرنا - مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام گفت: طرح احداث فاز دوم پالایشگاه گاز ایلام از سوی شرکت ملی گاز ایران به شرکت مهندسی و توسعه گاز ابلاغ شده و در صورت اجرا محصولات پالایشگاه گاز ایلام با راه اندازی فاز دوم 50 درصد افزایش می یابد.

راه اندازی کمپین مبارزه با اسراف در فرانسه

در فرانسه، کمپینی راه اندازی شده تا از دورریز سالانه 10 میلیون تن مواد غذایی قابل مصرف به ارزش 16 میلیارد یورو سهم این کشور از اسراف، جلوگیری شود.

تولید محصولات نوین چای تا پنج برابر ارزش افزوده دارد

رشت - ایرنا - مدیر صنایع غذایی و تبدیلی سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان گفت: تولید محصولات نوین چای تا پنج برابر، ارزش افزوده دارد و باید از آن به درستی استفاده کرد.

سامانه توانمندی‌های محصولات داخلی ایجاد می‌شود

به گفته معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت با راه‌اندازی سامانه توانمندی‌های محصولات داخلی، علاوه بر ایجاد شفافیت، فرآیند تولید داخلی نیز با رونق همراه خواهد بود.

احداث کارخانه نوآوری در یزد کلید خورد

در سفر معاون علمی و فناوری رییس جمهوری به استان یزد احداث و راه اندازی کارخانه نوآوری این استان برای استقرار استارتاپ‌ها و راه‌اندازی خط تولید محصولات و خدمات فناورانه آغاز شد.

محققان بلندترین صدای ممکن را تولید کردند

یک تیم تحقیقاتی به رهبری "گابریل بلاج"(Gabriel Bla) ار محققان " آزمایشگاه ملی شتاب‌دهنده اسلک" و دانشگاه "استنفورد" موفق به تولید بلندترین صدای ممکن در زیر آب شدند.

چگونه عسل طبیعی خریداری کنیم؟

بی‌شک عسل طبیعی با خواص دارویی و درمانی که دارد از دیرباز تاکنون در تمامی خانه‌های ما ایرانیان مورد استفاده قرار می‌گیرد و یکی از خوشمزه‌ترین و مفیدترین ماده های غذایی است.

طرح افتا برای بکارگیری محصولات فاوایی داخلی

تولیدکنندگان محصولات فاوایی، برای جایگزینی تولیدات قابل رقابت با محصولات مشابه خارجی، اطلاعات محصولات خود را در اختیار این مرکز قرار دهند

راه‌اندازی موزه با هدف بهره‌گیری از سنت و دستاوردهای گذشته

معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان اینکه ثبت آثار نشان دهنده تجربه تاریخی است که آینده از مسیر گذشته می‌گذرد، هدف از راه‌اندازی موزه‌هایی که امسال ایجاد می‌شوند را برای بهره‌گیری از سنت و دستاوردهای گذشته عنوان کرد.

به نام کشاورزان، به کام دلالان/ جلوی سوءاستفاده‌ها را بگیرید

گرانی محصولات کشاورزی و به تبع آن محصولات فرآوری شده که ماده اولیه آن محصولات کشاورزی است، این باور را به وجود آورد که کشاورزان با صادرات محصولات خود از نوسانات نرخ ارز سود برده‌اند. اگرچه سود صادرات کشاورزی نسبت به قبل بهتر شده، اما افزایش تورم نهاده‌ها

رویش گیاه دارویی خار مریم در فسا+فیلم

یکی از گیاهانی که این روز‌ها در طبیعت فسا خودنمایی می‌کند گل‌های دارویی خار مریم است.

طرح مرکز افتا برای حمایت از محصولات فاوایی داخلی

مرکز افتا در فراخوانی از تولیدکنندگان محصولات فاوایی، خواسته است تا برای جایگزینی تولیدات قابل رقابت با محصولات مشابه خارجی، اطلاعات محصولات خود را در اختیار این مرکز قرار دهند.]]>