نامزدان ریاست جمهوری افغانستان: ادامه کار دولت «اشرف غنی» غیرقانونی است

شماری از نامزدان ریاست جمهوری افغانستان و حقوقدانان این کشور تصریح کردند که بر اساس قانون اساسی این کشور دوره کار حکومت وحدت ملی در اول خرداد پایان می‌یابد و ادامه کار آن غیرقانونی است.مطالب مرتبط

نامزدان ریاست جمهوری افغانستان: ادامه کار دولت «اشرف غنی» غیرقانونی است

شماری از نامزدان ریاست جمهوری افغانستان و حقوقدانان این کشور تصریح کردند که بر اساس قانون اساسی این کشور دوره کار حکومت وحدت ملی در اول خرداد پایان می‌یابد و ادامه کار آن غیرقانونی است.

ادامه کار دولت وحدت ملی افغانستان از اول خرداد غیرقانونی است

شورای نامزدان ریاست جمهوری افغانستان خواستار تعیین سرپرست ریاست جمهوری به جای «محمد اشرف غنی» شد.

طرح نامزدان انتخابات ریاست جمهوری برای تشکیل «حکومت سرپرست» در افغانستان

شورای نامزدان انتخابات ریاست جمهوری افغانستان تمدید دوره کاری اشرف غنی توسط دادگاه عالی را نپذیرفته و طرحی را برای تشکیل حکومت سرپرست و ادامه کار اشرف غنی ارائه کرده است.

گزارش تسنیم| یک روز تا پایان حکومت وحدت ملی؛ آغاز رویارویی نامزدان ریاست جمهوری و اشرف غنی

همزمان با پایان دوره کاری حکومت وحدت ملی تنش‌ها بین شورای نامزدان انتخابات ریاست جمهوری و حکومت بر سر تفسیر ماده 61 قانون اساسی و ادامه کار اشرف غنی افزایش یافته است.

واکنش ارگ ریاست جمهوری افغانستان به طرح «حکومت سرپرست»

سخنگوی ارگ ریاست جمهوری افغانستان اعلام کرد که طرح ارائه شده از سوی شورای نامزدان انتخاباتی برای تشکیل حکومت سرپرست بر خلاف قانون اساسی این کشور است.

هشدار دوباره شورای نامزدان ریاست جمهوری به آغاز بحران جدید در افغانستان

مخالفت ریاست جمهوری افغانستان با طرح تشکیل دولت موقت

سخنگوی دفتر ریاست جمهوری افغانستان امروز (سه‌شنبه) با اعلام مخالفت این دفتر با طرح ارائه شده از سوی بخش عمده کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری برای تشکیل یک دولت موقت در پایان دوره رسمی دولت فعلی در اول خرداد، درخواست آنها را فاقد وجاهت و پایه و اساس قانون

سودجویی یا ناتوانی؛ چرا انتخابات ریاست جمهوری افغانستان با تعویق دوباره روبه‌رو می‌شود؟

در حالی که تاریخ انتخابات ریاست جمهوری افغانستان دوبار به تعویق افتاده است نهادهای ناظر بر روند انتخابات بار دیگر از احتمال تعویق احتمالی انتخابات ریاست جمهوری این کشور خبر داده‌اند.

معاون ریاست اجرایی افغانستان: آمریکا وارد جنگ با ایران نخواهد شد

معاون ریاست اجرایی دولت افغانستان تصریح کرد که آمریکا وارد جنگ با ایران نمی‌شود اما تشدید تنش‌ها بین جمهوری اسلامی و آمریکا بر افغانستان، کشورهای منطقه و جهان تاثیر گذار است.

جدول انتخابات ریاست جمهوری افغانستان نهایی شد

کابل- ایرنا- کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان، با تغییر در جدول زمان‌بندی انتخابات ریاست‌جمهوری، شوراهای ولایتی و مجلس نمایندگان ولایت غزنی، آن را نهایی کرد.

سنای افغانستان: عدم استفاده از بیومتریک زمینه تقلب در انتخابات است

نمایندگان سنای افغانستان اعلام کردند که تصمیم کمیسیون انتخابات این کشور مبنی بر عدم استفاده از فناوری بیومتریک در انتخابات ریاست جمهوری غیرقانونی است و زمینه تقلب را فراهم خواهد کرد.

خلیلزاد: دولت افغانستان برای برگزاری انتخابات همزمان با تلاش‌های صلح آماده باشد

نماینده ویژه آمریکا در روند صلح افغانستان اظهارداشت که صلح در اولویت برنامه‌های آمریکا در افغانستان قرار دارد اما برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری این کشور نیز باید آماده شد.

روند ثبت نام رای دهندگان انتخابات ریاست جمهوری افغانستان به تعویق افتاد

کمیسیون انتخابات افغانستان اعلام کرد که به دلیل عدم پاسخگویی نهادهای امنیتی روند تقویتی ثبت نام رای دهندگان انتخابات ریاست جمهوری این کشور تا زمان نامعلومی به تعویق اقتاده است.

جلسه هیات دولت

جلسه هفتگی هیات دولت، صبح چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت‌ماه، به ریاست حسن روحانی در نهاد ریاست جمهوری برگزار شد. برخی از وزرا در حاشیه جلسه هیات دولت با حضور در جمع خبرنگاران به سوالاتشان پاسخ دادند.

آمریکا خواستار برگزاری انتخابات ریاست جمهوری افغانستان شد

رئیس اجرایی دولت افغانستان: حتی گام ابتدایی برای صلح برداشته نشده است

رئیس اجرایی دولت افغانستان با اشاره به ادامه درگیری‌ها در ماه مبارک رمضان اظهار داشت که هنوز حتی گام ابتدایی نیز در ارتباط با روند صلح ین کشور برداشته نشده است.

درخواست اتحادیه اروپا درباره مذاکرات صلح افغانستان

رئیس بخش آسیا و اقیانوسیه در دفتر روابط خارجی اتحادیه اروپا تصریح کرد که در کنار تلاش‌های صلح در افغانستان، انتخابات ریاست جمهوری نیز برگزار شود تا رهبری مشروع برای پیشبرد مذاکرات صلح به وجود آید.

پارلمان افغانستان و انتخاب چالش برانگیز ریاست این مجلس

نمایندگان پارلمان افغانستان در ادامه نشست‌های نافرجام هفته گذشته تلاش کردند تا امروز رئیس جدید مجلس را انتخاب کنند اما باوجود یک رای تا حد نصاب آرا، «میر رحمان رحمانی» رئیس پارلمان این کشور شد.

نامزدهای ریاست جمهوری آمریکا علیه ترامپ صف کشیدند

تهران- ایرنا- تنی چند از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 آمریکا گفت و گوهای رسانه ای روز یکشنبه خود را به انتقاد از سیاست های دولت ترامپ علیه ایران اختصاص دادند.

چالش جدید برای ادامه فعالیت دولت افغانستان