«سفری به سین کیانگ» -1 |قلب کمربند اقتصادی جاده ابریشم

پهناورترین استان چین با برخورداری از موقعیت منحصربفرد جغرافیایی و تنوع قومیتی بستر رویدادهای گوناگون به عنوان قلب کمربند اقتصادی جاده ابریشم بوده است.مطالب مرتبط

«سفری به سین‌کیانگ» ــ 4 |از موسیقی با ریشه ایرانی تا تبدیل بیابان به جنگل

دولت چین در راستای افزایش بهره‌وری و مقابله با افراط‌گرایی در بزرگترین استان خود طرح‌های اقتصادی،‌ اجتماعی و فرهنگی متنوعی را به اجرا در آورده که باعث افزایش سطح رفاه مردم سین کیانگ شده است.

ایران جایگاه مهمی در جاده ابریشم جدید دارد

ایران یک منطقه بسیار مهم و حیاتی در طرح «یک کمربند یک جاده» چین به اروپاست که دور از ایالات متحده امریکا قرار دارد.

سفیر ایران در چین: ابتکار "یک کمربند-یک جاده" به تقویت الگوی همکاری‌های برد-برد می‌انجامد

سفیر جمهوری اسلامی ایران در پکن با تاکید بر این که ایران در چارچوب سیاست‌های صلح‌مدارانه خود برای کمک به صلح و ثبات بین‌المللی از ابتکار کمربند-جاده استقبال کرده است، گفت:‌ ابتکار یک کمربند یک جاده بر پایه اصول مترقیانه رایزنی‌ها،‌ منافع و نقش آفرینی مشتر

دومین نمایشگاه جاده ابریشم ایران را به فرانسوی ها معرفی می کند

تهران- ایرنا- دومین نمایشگاه جاده ابریشم با تمرکز بر کشورهای ایران و ازبکستان در شهر «اوبین» فرانسه با هدف پیوند فرهنگ‌ها و اصلاح باورهای اشتباه درباره این کشورها در حال برگزاری است. ملا نصرالدین شخصیت محبوب در این نمایشگاه است.

پایان جاده ابریشم در فرانسه با ساز و فسنجان ایرانی

نمایشگاه جاده ابریشم در فرانسه با نوای کمانچه و شام ایرانی به کار خود پایان داد.

احیای مأموریت‌های تاریخی کشورها و شهرهای در امتداد جاده ابریشم

شهردار اصفهان گفت: شهر اصفهان آمادگی همکاری با تمام شهرهای عضو سازمان همکاری‌های شانگهای در زمینه های مختلف اقتصادی و مدیریت شهری را دارد.

دانشگاه گیلان به شبکه دانشگاه های راه ابریشم پیوست

رشت - ایرنا - با توجه به برگزاری سومین دوره همایش بین المللی مطالعات راه ابریشم با عنوان مردم و محیط زیست در امتداد ابریشم در دانشگاه گیلان و پیرو نشست رئیس دانشگاه با دبیرکل شبکه دانشگاه های راه ابریشم در زمان برگزاری این همایش، این دانشگاه موفق شد به جم

سیستم جدید شورولت که مانع رانندگی بدون کمربند نوجوانان می‌شود+فیلم

شرکت خودروسازی "شورولت" ویژگی جدیدی را در برخی خودروهای خود تعریف کرده که رانندگان نوجوان را از نبستن کمربند ایمنی منع می‌کند.

برداشت پیله کرم ابریشم نخستین بار در استان کهگیلویه و بویراحمد

پیله کرم ابریشم برای اولین بار در منطقه دیل گچساران برداشت شد.

پیله تر ابریشم گلستان وارد بازار شد

گرگان - ایرنا - نخستین تولید پیله تر ابریشم سال زراعی جاری گلستان توسط بانوی ساکن روستای 'تخت' بخش مرکزی شهرستان مینودشت، روانه بازار شد.

فراخوان مسابقه عکاسی دانشگاه های راه ابریشم در گیلان

رشت - ایرنا - دانشگاه گیلان در فراخوانی از دانشجویان علاقمند برای شرکت در مسابقه عکاسی دانشگاه های راه ابریشم دعوت کرد.

"کلومبو" راه حل ژاپن و هند برای مقابله با جاده ابریشم چین

ژاپن و هند به دنبال راه تازه‌ای برای مقابله با افزایش نفوذ چین در اقیانوس آرام هستند.

نخستین برداشت پیله کرم ابریشم در گچساران آغاز شد

گچساران-ایرنا- رئیس جهاد کشاورزی گچساران گفت: برداشت محصول پیله کرم ابریشم برای نخستین بار در روستای دیل از توابع این شهرستان آغاز شد.

گونه‌های گیاهی کم آب در ارتفاعات کمربند سبز مشهد کاشته می‌شود

سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری مشهد گفت: با هدف صرفه‌جویی در مصرف، گونه‌های گیاهی کم آب در ارتفاعات کمربند سبز مشهد کاشته می‌شود.

ماموریت برجامی روی جاده ابریشم

تهران- ایرنا- اصلی ترین و مبنایی ترین چالشی که امروز ایران و قدرت های شرقی را کنار هم قرار می دهد حاکمیت یکجانبه گرایی بر رفتار و سیاست های کاخ سفید است؛ وضعیتی که می تواند بسیاری از منافع و معادلات مبتنی بر ثبات، تعامل، همکاری و توسعه را در جهان کنونی به

سفیر ایران در چین: از همکاری‌ها در اجرای "یک کمربند- یک راه" استقبال می‌کنیم

سفیر کشورمان در پکن در مقاله‌ای برای یک نشریه چینی با تاکید بر این‌که جمهوری اسلامی ایران برای همکاری‌های «یک کمربند یک راه» اهمیت فراوانی قائل است، تاکید کرد، ایران به این ابتکار به عنوان چارچوبی کاربردی نه تنها در جهت منافع خود بلکه برای توسعه و پیشرفت

چهره دیگر ایران در فرانسه رونمایی شد + فیلم

دومین نمایشگاه جاده ابریشم با تمرکز بر کشورهای ایران و ازبکستان در فرانسه برپا شد. مجری نمایشگاه اصلی‌ترین انگیزه برگزاری چنین رویدادی را پیوند فرهنگ‌ها و اصلاح باورهای اشتباه درباره این کشورها دانست.

استفاده از ۲۹ گونه کم آب و مناسب اقلیم در ارتفاعات کمربند سبز

به منظور مدیریت مصرف آب از ۲۹ گونه کم آب و مناسب اقلیم در ارتفاعات کمربند سبز مشهد استفاده شد.

خراسان رضوی| واردات بی‌رویه نخ ابریشم صنعت نوغان‌داری تربت حیدریه را به «کما» برد

مدیر جهاد کشاورزی تربت حیدریه گفت: واردات بی‌رویه نخ ابریشم به کشور منجر به رکود صنعت نوغان‌داری و کارگاه‌های ما شد و به دلیل نبود پیله به 400 کارگاه تقلیل پیدا کرد که آن‌ها هم در حال حاضر فصلی فعالیت می‌کنند.

نگاهی به تحقیقات قرآنی گوته در «سفری خیالی به دنیای شرقی گوته»

«سفری خیالی به دنیای شرقی گوته و دیوان غربی-شرقی» در شهر اولدنبورگ برپا شده است. در این نمایشگاه جنبه‌های رابطه گوته و شرق و تحقیقات او درباره قرآن منعکس شده است.