بینایی بسیار حساس ماهیان اعماق دریا

تهران- ایرنا- محققان دانشگاه باسل واقع در سوییس دریافتند عمق دریا محل زندگی گونه‌هایی از ماهی است که قادرند طول موج‌های مختلف نور را در محیطی نزدیک به تاریکی مطلق ببینند. این ماهی‌ها بر خلاف سایر مهره‌داران به ژن‌هایی مجهز هستند که امکان دریافت سیگنال‌هایمطالب مرتبط

بینایی بسیار حساس ماهیان اعماق دریا

تهران- ایرنا- محققان دانشگاه باسل واقع در سوییس دریافتند عمق دریا محل زندگی گونه‌هایی از ماهی است که قادرند طول موج‌های مختلف نور را در محیطی نزدیک به تاریکی مطلق ببینند. این ماهی‌ها بر خلاف سایر مهره‌داران به ژن‌هایی مجهز هستند که امکان دریافت سیگنال‌های

ایران به روند‌های امنیتی منطقه بسیار حساس است

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس: ایران به روند‌های امنیتی منطقه و نیز امنیت ملی خود بسیار حساس است

میررحیمی: تیراندازی با کمان رشته‌ای حساس و به تار مویی بند است/ امیدوارم در هلند به سهمیه برسیم

سرمربی تیم ریکرو گفت: رشته تیراندازی با کمان بسیار حساس است و به تار مویی بند است، امیدوارم روحیه ورزشکاران و شرایط مسابقه به صورتی باشد که بچه‌ها بتوانند بهترین عملکرد را داشته باشند.

رسانه ملی باید روشنگر و امیدآفرین باشد

استاندار قم: نقش صدا و سیما در روشنگری و ارائه درست عملکرد نظام بسیار حساس و مهم است.

آرزوی کسب سهمیه برای سپاهان و پدیده

سرمربی طلایی پوشان اصفهان بازی فردا را یک بازی بسیار مهم و حساس قلمداد کرد.

«پیرمرد و دریا» چاپ دهمی شد

رمان «پیرمرد و دریا» نوشته ارنست همینگوی با ترجمه محمدتقی فرامرزی توسط نشر نگاه به چاپ دهم رسید.

دریای مازندران پارسال ۷۶ غریق داشت

ساری - مدیرکل پزشکی قانونی مازندران، شمار غرق شدگان در دریا، رودخانه، استخر و کانال را طی سال گذشته ۹۹ نفر اعلام کرد و گفت: ۷۶ نفر از این تعداد در دریا غرق شدند.

حضور قدرتمند نیروی دریایی در ایجاد امنیت و نظم آب‌های آزاد بسیار راهبردی است

فرمانده نیروی دریایی ارتش تاکید کرد: با توجه به قرار داشتن کشور ایران در منطقه حساس خاورمیانه، حضور موثر و قدرتمند نیروی دریایی ارتش در خصوص ایجاد امنیت و نظم در سواحل مکران و آبهای آزاد بسیار راهبردی است.

دریا جوان 18 ساله ای را به کام مرگ کشاند

فرمانده انتظامی شهرستان عباس آباد از غرق شدن جوان 18 ساله ای که برای شنا به دریا رفته بود، خبر داد .]]>

کشف کیسه پلاستیکی هنگام رکوردزنی درشیرجه

تهران- ایرنا- یک غواص آمریکایی به نام ویکتور وسکوو در زمان رکورد شکنی شیرجه به عمق دریا، تعدادی کیسه‌ پلاستیکی در بستر دریا کشف کرد.

حضور کوسه ماهیان در سواحل کیش امری طبیعی است

کیش - ایرنا - مدیر محیط زیست جزیره کیش در واکنش به کلیپی مبنی بر هجوم کوسه ها به سواحل این جزیره گفت: حضور گونه هایی از کوسه ماهیان در آبهای این منطقه به معنای هجوم نیست بلکه امری طبیعی است که هرساله تکرار می شود.

حضور کوسه ماهیان در سواحل کیش امری طبیعی است

کیش - ایرنا - مدیر محیط زیست جزیره کیش در واکنش به کلیپی مبنی بر هجوم کوسه ها به سواحل این جزیره گفت: حضور گونه هایی از کوسه ماهیان در آبهای این منطقه به معنای هجوم نیست بلکه امری طبیعی است که هرساله تکرار می شود.

حضور کوسه ماهیان بی خطر در سواحل کیش امری طبیعی است

کیش - ایرنا - مدیر محیط زیست جزیره کیش در واکنش به کلیپی مبنی بر هجوم کوسه ها به سواحل این جزیره گفت: این کوسه ماهیان بی خطرند و حضور آنان در آبهای این منطقه به معنای هجوم نیست بلکه امری طبیعی است که هرساله تکرار می شود.

«پسر دریا» راهی فرانسه شد

تهران- ایرنا- فیلم انیمیشن «پسر دریا» از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به کارگردانی عباس جلالی یکتا به بخش مسابقه دورنمای فیلم‌های کوتاه جشنواره «انسی» فرانسه راه یافت.

ترکیه برای رزمایش "گرگ دریا" آماده می‌شود

پس از هشدارهای مصر و اتحادیه اروپا نسبت به استخراج گاز در دریای مدیترانه، ترکیه از آمادگی خود برای آغاز رزمایش "گرگ دریا" خبر داد.

قربانیان نادیده گرفتن قوانین دریا

رشت - ایرنا - آغاز روزهای گرم سال و نزدیک شدن به فصل تابستان، زمینه ساز حضور مسافران بسیاری در استان های شمالی است تا از دریا به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری طبیعی استفاده کنند اما ضرورت آشنایی با قوانین، موضوعی است که کمتر مورد توجه قرار می گیرد.

نگاه گوش شکسته ها به اقدامات سرپرست جدید *رضا رمضانی

کشتی این روزها شرایط حساس و پرتلاطمی را پشت سر می گذراد و نقش «بهروز نعمتی» سرپرست فدراسیون در مدت کوتاه مسوولیتش در ورزش اول کشور با برگزاری سالم و بی حرف و حدیث مجمع انتخاباتی فدراسیون بسیار تعیین کننده و اثر بخش خواهد بود.

خروج آب تالاب شادگان به سمت دریا

بمنظور شیرین ماندن آب تالاب شادگان، کنترل خروج آب به سمت دریا آغاز شد .

تشخیص سرطان مغز با زهر عقرب

تهران- ایرنا- محققان مرکز پزشکی سیدرز ساینای واقع در کالیفرنیا، با استفاده از یک دوربین بسیار حساس نزدیک به مادون قرمز و یک عامل تصویربرداری خاص که از نوعی اسید آمینه موجود در زهر عقرب ساخته می‌شود، تکنیک جدیدی را برای تصویربرداری از مغز و شناسایی تومورها

موج دریا در سواحل جنوبی بوشهر به 1.5 متر می‌رسد

کارشناس اداره کل هواشناسی بوشهر اظهار کرد: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد که طی ساعاتی از بعد از ظهر امروز به سبب وزش باد شمال غربی در سواحل جنوبی استان، دریا در این مناطق تا حدودی مواج و متلاطم خواهد بود.