تحلیل‌ یک ارتشی از عملیات «الی بیت‌المقدس»

آزادسازی خرمشهر حیثیت و اعتبار رزمی رزمندگان جمهوری اسلامی را در جهان افزایش داده و نتیجه این عملیات کارشناسان نظامی و دستگاه‌های تبلیغاتی جهان را وادار ساخت که به پیروزی و توانایی‌های رزمندگان حماسه آفرین ما اعتراف کنند.
کلمات کلیدی: [ آزادسازی خرمشهر] [ عملیات الی بیت‌المقدس] [ ارتش جمهوری اسلامی ایران]


مطالب مرتبط

عملیات بیت‌المقدس از منظر اسناد عراقی‌ها

عملیات بیت‌المقدس، چهارمین عملیات بزرگ سال‌های نخست جنگ است که به آزادسازی خرمشهر در ۳ خرداد ۱۳۶۱ منجر شد. اسناد زیر نشان می‌دهند که عراق چه درکی از عملیات ایران داشت و چگونه می‌خواست با آن مقابله کند.

یادی از شهدای گیلانی عملیات بیت المقدس

یادواره ۲۶۰شهید گیلانی عملیات بیت المقدس و گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر در گلزار شهدای رشت برگزار شد.

161شهید و 205جانباز در عملیات بیت‌المقدس تقدیم نظام شده است

زنجان- ایرنا- مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان با اشاره به عملیات بیت‌المقدس که منجر به آزادسازی خرمشهر در سوم خرداد 61 شد، گفت: استان زنجان در این عملیات 161شهید و 205 جانباز تقدیم نظام کرده است.

حماسه آفرینی 1100 رزمنده بوشهری در عملیات بیت‌المقدس تبیین شود

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان بوشهر با اشاره به اینکه در عملیات فتح خرمشهر یک‌هزار و 100 رزمنده استان بوشهر شرکت داشتند گفت: در آیین سالروز فتح خرمشهر ضمن تبیین حماسه رزمندگان، از 87 شهید عملیات بیت‌المقدس تجلیل می‌شود.

عملیات بیت المقدس نقطه عطف وحدت نیروهای مسلح بود

گرگان - ایرنا - مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گلستان گفت: عملیات بیت المقدس که منجر به آزادسازی خرمشهر در سوم خرداد سال 1361 شد، نقطه عطف وحدت نیروهای مسلح برای ایستادگی برابر دشمنان انقلاب بود.

دیدار مسئولان بردسکن با خانواده دو شهید عملیات بیت المقدس

به مناسبت سوم خرداد سالروز آزاد سازی خرمشهر مسئولان بردسکن با خانواده شهیدان صفری و مفتوحی دو شهید عملیات بیت المقدس دیدار کردند.

عملیات آزادسازی خرمشهر

عملیات «بیت المقدس» یکی از بزرگترین و استراتژیک‌ترین عملیات‌های هشت سال دفاع مقدس است که نهایتا در سوم خرداد ۶۱ منجر به آزادسازی خرمشهر شد.

یادواره شهدای گیلانی عملیات الی بیت‌المقدس در رشت برگزار شد

یادواره سرداران و شهدای گیلانی عملیات الی بیت‌المقدس امروز در گلزار شهدای رشت برگزار شد.

استان زنجان ۱۶۱ شهید در عملیات بیت‌المقدس تقدیم نظام کرده است

زنجان-مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان گفت: استان زنجان ۱۶۱ شهید و ۲۰۵ جانباز در عملیات بیت‌المقدس تقدیم نظام کرده است.

با عملیات « بیت المقدس » بیشتر آشنا شوید

زنجان با 6 گردان خط‌شکن در چهار مرحله عملیات بیت‌المقدس حضور داشت

فرمانده سپاه انصار المهدی(عج) استان زنجان گفت: استان زنجان غیر از رده‌هایی که در گروه‌های پشتیبان و خدمات رزم ارائه خدمت می‌کردند با 6 گروه گردان خط‌شکن در 4 مرحله بیت‌المقدس حضور داشتند.

جنگ جنسیتی نیست/ضرورت آگاه سازی نسل‌های آینده از حوادث جنگ تحمیلی

تبریز - رزمنده هشت سال دفاع مقدس با اشاره به اینکه جنگ جنسیتی نیست گفت: اولین عملیات من در پشت جبهه‌های جنگ در عملیات بیت المقدس و در جریان آزادسازی خرمشهر روی داد.

روایتی پس از 37 سال

در عملیات بیت المقدس همه ی ایران خرمشهر شد وهمه ی ایرانیان خرمشهری .

سوم خرداد؛ سالروز اراده یک ملت

سوم خرداد، یکی از روز‌های پُرافتخار در تاریخ این مرز و بوم است، روزی که در آن و در عملیات بیت المقدس بعد از ۵۷۸روز، خرمشهر آزاد شد.

موضع مخالف فرانسه با تحلیل آمریکا در باره منطقه

تهران - ایرنا - فرانسه تحلیل آمریکا در باره شرایط منطقه خلیج فارس از جمله عراق را رد و اعلام کرد که پاریس هیچ گونه تغییری در عملیات نظامی 'شمال' و اقدام های خود در عراق و افزایش گشت زنی های خود در خلیج فارس نداده است.

خرمشهر را خدا آزاد کرد

سوم خرداد، یکی از روز‌های پر افتخار در تاریخ این مرز و بوم است، روزی که در آن و در عملیات بیت المقدس بعد از ۵۷۸ روز، خرمشهر آزاد شد.

گرامیداشت سالروز عملیات غرور آفرین بیت المقدس و آزاد سازی خرمشهر

در مراسمی با حضور نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه ایلام سی هفتمین سالگرد آزدسازی خرمشهر گرامی داشته شد.

تجلیل از خانواده‌های ۴۳ شهید عملیات بیت‌المقدس در آذربایجان‌غربی

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آذربایجان غربی گفت: ۲۰ عنوان برنامه شاخص به مناسبت آزاد سازی خرمشهر در استان برگزار می‌شود.

برگزاری یادواره شهدای فتح خرمشهر درارومیه

یادواره شهدای سوم خرداد "فتح خرمشهر" با حضور خانواده ۶ شهید عملیات بیت المقدس در ارومیه برگزار شد.

300 برنامه به مناسبت فتح خرمشهر در قم اجرا می شود

قم - ایرنا - جانشین فرمانده سپاه امام علی بن ابی طالب(ع) گفت: بیش از 300 برنامه به مناسبت گرامیداشت سوم خرداد، سالروز عملیات بیت المقدس و آزادسازی خرمشهر در این استان در نظر گرفته شده است.