آثار نامطلوب توفان گرد و خاک بر مراتع ندوشن - احمد جعفری*

یزد - ایرنا - توفان همراه با گرد و خاک از جمله چالش های زیست محیطی در شهر کهن و تاریخی ندوشن شهرستان میبد است که عموما شهروندان همه ساله در ماه های اسفند، فروردین و اردیبهشت با آن دست و پنجه نرم می کنند.
کلمات کلیدی: [ محیط زیست] [ علمی]


مطالب مرتبط

آثار نامطلوب توفان گرد و خاک بر مراتع ندوشن - احمد جعفری*

یزد - ایرنا - توفان همراه با گرد و خاک از جمله چالش های زیست محیطی در شهر کهن و تاریخی ندوشن شهرستان میبد است که عموما شهروندان همه ساله در ماه های اسفند، فروردین و اردیبهشت با آن دست و پنجه نرم می کنند.

یزد جهانی در انتظار آبادانی و پیشرفت - احمد جعفری ندوشن

یزد - ایرنا - پس از کش و قوس های فراوان بالاخره شهردار منتخب پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تاریخی یزد از سوی وزارت کشور مورد تائید قرار گرفت و فعالیت کاری خود را در این نهاد عمومی غیر دولتی آغاز کرد.

18 هکتار از جنگلها و مراتع خان احمد باشت در آتش سوخت

گچساران- ایرنا- فرماندار باشت گفت: 18 هکتار از جنگل ها و مراتع منطقه کوه رزک خان احمد باشت طعمه حریق شد.

جنگل ها و مراتع خان احمد باشت طعمه حریق شد

گچساران- ایرنا- فرماندار باشت گفت: جنگل ها و مراتع منطقه کوه رزک خان احمد باشت طعمه حریق شد.

کاهش آثار تحریم ها با تکیه بر توان داخلی - احمد جعفری

یزد - ایرنا - با توجه به تحریم های ظالمانه آمریکا علیه ایران و مواضع غیراصولی و بدعهدی کشورهای اروپایی عضو برجام، آمادگی برای مقابله با این تحریم ها و اتخاذ سیاست هایی در این زمینه در حوزه های داخلی و جهانی در شرایط فعلی بیش از هر چیزی لازم و ضروری است.

توفان گرد و خاک، بخش هایی از اردکان یزد را در نوردید

یزد - ایرنا - کارشناس اداره کل هواشناسی یزد، سرعت توفان گرد و خاک، عصر روز جمعه در شهر عقدا از توابع شهرستان اردکان را 83 کیلومتر بر ساعت اعلام کرد.

گرما و آتش غفلت در کمین مراتع آباده

شیراز- ایرنا- دمای هوا بالا می رود، هوای گرم بر تن خشک و نیمه خشک مراتع می نشیند که با کوچکترین جرقه ای و غفلتی، مراتع آتش می گیرد و پوشش گیاهی در شعله های سرکش می سوزد.

جشنواره محصولات لبنی، بزودی در ندوشن

جشنواره مشارکتی محصولات لبنی ندوشن در 16 خردادماه برگزار می شود.

برپایی نمایشگاه آثار هنرجویان هنرستان قدس شهرری

نمایشگاه آثار هنرجویان هنرستان قدس با عنوان «مادر و ماه مبارک رمضان» در نگارخانه جلال آل احمد مجتمع فرهنگی و هنری شیخ ابوالفتوح رازی شهرستان ری برپا شده است.

آمادگی دفاعی؛هوشیاری ملی* احمد جعفری چمازکتی

چند ساعت از توئیت وزیر امور خارجه ایران مبنی برشیطنت «گروه بی» برای ایجاد جرقه با هدف افروختن آتش جنگ نگذشته بود، که به چند کشتی در بندر فجیره تعرض شد.

توفان شن استان یزد را در برگرفت+تصاویر

توفان شن بسیاری از نقاط مختلف استان یزد را در برگرفت.

معاون شهردار: سرانه فرهنگی قم نامطلوب است

قم- ایرنا - معاون برنامه ریزی وسرمایه انسانی شهرداری قم، سرانه فرهنگی قم را بسیار نامطلوب دانست و گفت: به دلیل کمبود زیرساخت های فرهنگی ، کمترین شاخص های شهری قم بر اساس خروجی نرم افزار بازخورد راهبردی با 34 درصد مربوط به مسائل اجتماعی و فرهنگی است.

مدیرکل جدید بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قم معرفی شد

مراسم تودیع سرهنگ احمد حسینی مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قم با حضور امیر سرتیپ محمد فهمیده جانشین و امیر محمدرضا تقی‌پور رئیس بازرسی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و فرماندهان و نمایندگانی از رده‌های نیروهای مسلح مستقر در

توفان تندری در اردبیل مشکلاتی پدید آورد

اردبیل - ایرنا - وقوع توفان تندری بطور نسبی شدید سبب بروز مشکلاتی برای ساکنان اردبیل و بعضی نقاط دیگر در این استان شد.

آقای مکنزی! ادوات جنگی «قدرت» نمی آورد*احمد جعفری چمازکتی

رییس ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا(سنتکام) وقتی خبر حرکت ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن به خاورمیانه را شنید، ذوق زده گفت: اگر جنگی در بگیرد (با ایران) من فکر نمی‌کنم چنین جنگی عادلانه باشد.

عشایر از مراتع دشت ورامین خارج شدند/ وضعیت مراتع در ۱۵ سال اخیر بی‌نظیر است

سرعت توفان در عقدا شهرستان اردکان به 83 کیلومتر ساعت رسید

یزد - ایرنا - کارشناس اداره کل هواشناسی یزد، سرعت توفان همراه با گرد و خاک عصر روز جمعه در شهر عقدا از توابع شهرستان اردکان را 83 کیلومتر بر ساعت ذکر کرد.

هشدار منابع طبیعی استان مرکزی در ارتباط با وقوع حریق در مراتع

اراک- معاون اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی گفت: با توجه به بارش‌های سال جاری و افزایش پوشش گیاهی مراتع، در آستانه فصل گرما احتمال بروز آتش سوزی در مراتع استان افزایش می یابد.

«بوسه بربال‌های پروانه» منتشر شد/ چند خاطره شنیداری از سینما

آلبوم بی کلام «بوسه بر بال‌های پروانه» سومین اثر مستقل علی جعفری پویان نوازنده شناخته شده ویولن مشتمل بر آثار ۱۸ آهنگساز در دسترس مخاطبان قرار گرفت.

100 هکتار طرح احیا و اصلاح مراتع در هرمزگان اجرا شد

بندرعباس- ایرنا- رییس اداره امور مراتع اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان گفت: 100 هکتار طرح احیا و اصلاح مراتع پارسال دراستان اجرا شد.