دسترسی محققان حوزه مغز به ۵۰۰۰ نمونه بیوبانک/همکاری ۶ مرکز تصویربرداری در پروژه‌های تحقیقاتی

مدیر بیوبانک آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز با بیان اینکه در فاز اول فعالیت این بانک بیش از ۵۰۰۰ نمونه تصویر برداری مغز جمع آوری شده و این تصاویر در اختیار محققان برای اجرای پروژه‌های تحقیقاتی قرار خواهد گرفت، گفت: در فاز دوم اطلاعات آزمایشگاهی شامل آزمایش
کلمات کلیدی: [ آزمایشگاه نقشه برداری مغز] [ پروژه تحقیقاتی]


مطالب مرتبط

فراخوان مرکز تحقیقات حلال برای طرح‌های تحقیقاتی در حوزه سلامت

فراخوان طرح‌های تحقیقاتی در حوزه سلامت، طهارت، حلیت و حرمت فرآورده های سلامت محور و خدمات سلامت از سوی مرکز تحقیقات حلال جمهوری اسلامی ایران منتشر شد.

فراخوان طرح های تحقیقاتی در حوزه سلامت

از مؤسسات تحقیقاتی، مراکز آموزش عالی، متخصصان و پژوهشگران دعوت شد مرکز تحقیقات حلال را در انجام وظایف قانونی یاری کنند

اجرای پروژه‌های تحقیقاتی در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات شتاب می‌گیرد

تهران- ایرنا- در راستای سرعت بخشیدن به اجرای پروژه‌های پژوهشی، در جلسه‌ هیأت رئیسه‌ پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، مستثنی شدن پروژه‌های تحقیقاتی سفارشی از بررسی مجدد در شورای پژوهشی پژوهشگاه مصوب شد.

راه‌اندازی نخستین آزمایشگاه تحقیقاتی در حوزه نانو

اولین آزمایشگاه تحقیقاتی در حوزه نانو در راستای کاهش فاصله بین دانشگاه و صنعت در حوزه نانو در دانشگاه تفرش راه‌اندازی شد.

محققان بلندترین صدای ممکن را تولید کردند

یک تیم تحقیقاتی به رهبری "گابریل بلاج"(Gabriel Bla) ار محققان " آزمایشگاه ملی شتاب‌دهنده اسلک" و دانشگاه "استنفورد" موفق به تولید بلندترین صدای ممکن در زیر آب شدند.

سفر علمی-تحقیقاتی بدون بازگشت دکتر مسعود سلیمانی به سرزمین یانکی‌ها

دکتر «مسعود سلیمانی» از محققان ارشد سلول‌های بنیادی و دانشیار دانشگاه تربیت مدرس که حدود ۸ ماه پیش برای سفری علمی و تحقیقاتی به امریکا سفر کرده بود، به اتهام نقض تحریم‌های آمریکا علیه ایران در این کشور بازداشت می‌شود و در زندان به سر می‌برد؛ به گفته برادر

امکان کاربردی شدن ویلچرهای سبک محققان کشور در حوزه ورزش

دبیر ستاد توسعه فناوری نانو با اشاره به کاربردهای فناوری نانو در حوزه ورزش، گفت: در حال حال حاضر محققان کشور موفق به طراحی و ساخت ویلچرهای سبک شدند که قابلیت استفاده در این حوزه را دارد.

تفاهم‌نامه همکاری ستاد مبارزه با مواد مخدر و حوزه‌های علمیه امضا شد

قم-ایرنا- تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین حوزه‌های علمیه و ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور در امر پیشگیری از اعتیاد در یک بازه زمانی 5 ساله، عصر یکشنبه در جلسه ای در مرکز مدیریت حوزه های علمیه در قم به امضا رسید.

تفاهم‌نامه همکاری ستاد مبارزه با مواد مخدر و حوزه‌های علمیه امضا شد

قم - ایرنا - تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین حوزه‌های علمیه و ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور در امر پیشگیری از اعتیاد در یک بازه زمانی 5 ساله، عصر یکشنبه در جلسه ای در مرکز مدیریت حوزه های علمیه در قم به امضا رسید.

چابهار امنیت دسترسی جهانی ایران است؛ مایلیم چابهار مکملی برای پروژه اقتصادی «سی‌پک» باشد + فیلم

وزیر امور خارجه گفت: امکانات فراوانی که بندر و شهرستان چابهار دارند برای امنیت دسترسی جهانی ایران بسیار راهبردی و با اهمیت است، ما مایلم چابهار مکملی برای پروژه اقتصادی پاکستان-چین(سی‌پک) باشد.

ستاد مبارزه با مواد مخدر و حوزه علمیه تفاهم‌نامه همکاری مشترک امضا کردند

ستاد مبارزه با مواد مخدر و حوزه علمیه تفاهم‌نامه همکاری مشترکی را در مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه سراسر کشور امضا کردند.]]>

همکاری ۶۰۰ هزار حامی با کمیته‌امداد /تقدیر از ۱۳ نیکوکار نمونه کشوری

در چهارمین دوره همایش ملی «والی مهر» از ۱۳ نفر از خیران نمونه کشوری با اهدای نشان والی مهر تقدیر شد.

2 پروژه مهم در حوزه حمل و نقل استان مرکزی به بهره‌برداری می‌رسد

معاون عمرانی استاندار مرکزی با بیان اینکه پروژه ایمن‌سازی نقطه حادثه‌خیز پل قلعه‌چی در محور توره_بروجرد یک‌ماه آینده تمام می‌شود گفت: 2 پروژه مهم در حوزه حمل و نقل استان مرکزی به بهره‌برداری می‌رسد.

فعالیت‌ها در فناوری‌های حوزه انرژی گسترش می‌یابد

تهران-ایرنا-ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در نظر دارد تا در راستای توسعه فناوری‌های حوزه انرژی، مرکز فناوری انرژی را با همکاری انجمن انرژی‌های تجدیدپذیر (اتاق بازرگانی) راه‌اندازی کند.

لزوم اقدامات پژوهشی و تحقیقاتی در حوزه انرژی

افزون بر 11 میلیارد ریال پروژه در قلعه گنج افتتاح شد

جیرفت - ایرنا - 11 میلیارد و 620 میلیون ریال پروژه اقتصادی و عمرانی با حضور رئیس بنیاد مستضعفان کشور، مسئولان محلی و مردم در شهر نمونه اقتصاد مقاومتی (قلعه گنج) به بهره برداری رسید.

افزون بر 11 میلیارد ریال پروژه در قلعه گنج افتتاح شد

جیرفت - ایرنا - 11 میلیارد و 620 میلیون ریال پروژه اقتصادی و عمرانی با حضور رئیس بنیاد مستضعفان کشور، مسئولان محلی و مردم در شهر نمونه اقتصاد مقاومتی (قلعه گنج) به بهره برداری رسید.

گامی تازه در استانداردسازی معیارهای ارزیابی ابزارهای ذخیره انرژی

گروه تحقیقاتی پروفسور میرفضل الله موسوی از دانشگاه تربیت مدرس با همکاری گروه تحقیقاتی پروفسور ریچارد کینر از دانشگاه لس آنجلس(UCLA)، در یک مقاله مروری به بررسی روش‌های مختلف ارزیابی سیستم‌های ذخیره انرژی الکتریکی پرداخته‌اند و گامی در راستای استاندارد ساز

اردبیل| وزارت جهاد کشاورزی از فعالیت‌های تحقیقاتی غلات و دانه‌های روغنی حمایت می‌کند

معاون امور زراعت وزیر جهاد کشاورزی گفت: وزارت جهاد کشاورزی از فعالیت‌های تحقیقاتی غلات و دانه‌های روغنی به ویژه پروژه‌های گندم و کلزا حمایت و پشتیبانی می‌کند.

حمایت دانشگاه تهران از پایان‌نامه‌هایی با موضوع مدیریت سبز

دبیر شورای راهبری مدیریت سبز با بیان اینکه در زمینه پژوهش از پایان‌نامه‌های حوزه مدیریت سبز حمایت می‌شود، اظهار کرد: در سطح دانشگاه‌ها، فعالیت‌های مؤثری در زمینه مسائل زیست‌محیطی در پروژه‌های تحقیقاتی و پایان نامه‌ها انجام شده است که البته کافی نیست، به ه