۳ انتصاب در سازمان اسناد و کتابخانه ملی

اشرف بروجردی در احکامی جداگانه معاون آموزش، پژوهش و منابع دیجیتال، معاون کتابخانه و مدیر کل حراست سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران را منصوب کرد.مطالب مرتبط

آرشیو 12سازمان قم به اسناد ملی ارسال شد

قم- ایرنا - مدیر دفتر سازمان اسناد و کتابخانه ملی قم گفت: آرشیو 12 سازمان این استان که بیش از 30 سال از تاریخ آنها گذشته برای ارزشیابی، حفظ و نگهداری به سازمان مرکزی اسناد ملی در تهران ارسال شد.

لزوم نگهداری اسناد مشروطه در مکان استاندارد

مدیر سازمان اسناد و کتابخانه ملی گیلان: نگهداری اسناد مشروطه گیلان هر جایی غیر از آرشیو ملی ظلم به این اسناد است.

۸۰۰ برگ سند درباره تقسیم بندی آب در مرکز اسناد اصفهان وجود دارد

اصفهان - رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی گفت: ۸۰۰ برگ سند درباره تقسیم بندی آب در کتابخانه ملی منطقه مرکزی کشور (اصفهان)نگهداری می‌شود که استفاده از آنها برای رفع مشکلات آبی کشور ضروری است.

تمامی مراسم‌های حرم مطهر رضوی دارای اسناد تاریخی است

معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی گفت: بر اساس اسناد موجود در مرکز اسناد سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی، تمامی برنامه‌ها و فعالیت‌های حرم مطهر رضوی دارای اسناد تاریخی و موقوفاتی است.

آمار دقیقی از اسناد تاریخی ایران در خارج کشور نداریم

اصفهان- ایرنا- رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران گفت : آمار دقیقی از اسناد تاریخی و نسخه های خطی ایرانی در کشورهای مختلف جهان در دست نیست اما در حال بررسی و ارزیابی میزان آن هستیم.

آمار دقیقی از اسناد تاریخی ایران در خارج کشور نداریم

اصفهان- ایرنا- رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران گفت : آمار دقیقی از اسناد تاریخی و نسخه های خطی ایرانی در کشورهای مختلف جهان نداریم اما در حال بررسی و ارزیابی میزان آن هستیم.

مردم 40 هزار نسخه خطی در اختیار سازمان اسناد قرار دادند

اصفهان - ایرنا - رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران گفت: 40 هزار نسخه خطی در 2 سال اخیر از طرف مردم در اختیار این مجموعه قرار گرفته که برای دریافت آنها 190 میلیارد ریال هزینه پرداخت شد.

اولین مشارکت سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در آیین «موزه برتر»

تأکید رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور بر تقویت و ترویج سند رسمی در کشور

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور تاکید کرد: برخی اقدامات که در تضعیف اعتبار اسناد رسمی و در راستای رواج اسناد عادی صورت می‌گیرد به مصلحت جامعه نیست.

51 نسخه نفیس شاهنامه در گنجینه آستان قدس رضوی نگهداری می شود

مشهد-ایرنا- رئیس سازمان کتابخانه ها، موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی گفت: 51 نسخه خطی و چاپ سنگی نفیس از شاهنامه حکیم ابوالقاسم فردوسی در کتابخانه و موزه آستان قدس رضوی محفوظ است که برخی از آنها مصورطرحهای مینیاتوری است.

لزوم تقویت و ترویج سند رسمی

رئیس سازمان ثبت اسناد: برخی اقدامات که در جهت تضعیف اعتبار اسناد رسمی و در راستای رواج اسناد عادی صورت می‌گیرد، به مصلحت جامعه نیست

مرکز اسناد و کتابخانه ملی اصفهان افتتاح می‌شود

اهمیت نگهداری نسخ مکتوب و غیرمکتوب

نسخ مکتوب و غیرمکتوب به عنوان یکی از اسناد مهم در شناساندن هویت اقوام و ادوار مختلف تاریخی از اهمیت زیادی برخورداره – اسنادی که به عنوان منابع مهم می تواند راهنمای پژوهشگران باشد – همکارم حمامی با سفر به مشهد مقدس ،  سری به مرکز اسناد و کتابخانه ملی شمال

شاهنامه، دانشنامه ادبی و ملی ایرانیان است

تهران- ایرنا- رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با تاکید بر اهمیت شاهنامه فردوسی، این اثر حماسی را دانشنامه ادبی و ملی و همچنین مجموعه ای از معرفت آغازین مردم ایران دانست.

دیدار رئیس سازمان کتابخانه‌های آستان قدس رضوی با رئیس کتابخانه مجلس شورای اسلامی

واکنش "زدا" به حواشی انتصاب مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی

سرپرست سازمان تامین اجتماعی به برخی حواشی رخ داده در فضای مجازی پیرامون انتصاب مدیرعامل این سازمان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر، فقط به دنبال عمل به تعهدات سازمانی خود هستم.

مجتمع تاریخ پژوهی غرب کشور در همدان ایجاد می‌شود

همدان - مدیرکل امور اجتماعی استانداری همدان بابیان اینکه حجم کار تخصصی و محتوایی در سازمان اسناد و کتابخانه ملی بالا است، از پیگیری احداث مجتمع تاریخ پژوهی غرب کشور در همدان خبر داد.

دوره کامل کتابت قرآن کریم در نمایشگاه قرآن مشهد به نمایش درآمد

مشهد- ایرنا- مسئول غرفه سازمان کتابخانه ها، موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی گفت: دوره کامل کتابت قرآن کریم از قرن اول تا 14 هجری قمری در غرفه این سازمان در محل چهاردهمین نمایشگاه بین المللی قرآن و عترت مشهد به نمایش درآمده است.

دهمین دوره جایزه اخلاق و نیایش

شامگاه یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ماه آیین دهمین دوره جایزه اخلاق و نیایش در سالن همایش‌های سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برگزار شد .احمد مسجد جامعی - عضو شورای اسلامی شهر تهران - جایزه اخلاق را کاری مستقل دانست که بدون اتکا به بخش دولتی و با همت اهل هنر برگز

4 کتابخانه در همدان افتتاح می‌شود

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان با بیان اینکه 4 کتابخانه در همدان افتتاح می‌شود گفت: 81 هزار و 598 نفر در استان همدان عضو کتابخانه‌های عمومی هستند که در سال گذشته تعداد اعضا در مقایسه با سال 96 حدود 6.9 درصد رشد داشت.