گلخانه دریایی در جنوب کشور احداث می‌شود

تهران- ایرنا- قائم مقام ستاد توسعه فناوری آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، از عزم این ستاد به منظور احداث نمونه بومی گلخانه دریایی با استفاده از انرژی‌های تجدید پذیر در سواحل مکران و بوشهر خبر داد.مطالب مرتبط

مدیر کشاورزی مراغه: گلخانه های کوچک تسهیلات کم بهره دریافت می کنند

مراغه- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی مراغه با اشاره به استقبال مناسب از احداث گلخانه های کوچک مقیاس در این شهرستان گفت: دولت برای حمایت از احداث این گلخانه ها، به متقاضیان تسهیلات بانکی با بهره هفت تا 9 درصدو بازپرداخت 60 ماهه پرداخت می کند.

افزایش تولید محصولات گلخانه ای در خوزستان

باغملک یکی از شهرستان های پیشرو در احداث محصولات گلخانه ای است ، انواع محصولات گلخانه ای در آن تولید می شود.

بانوی گلخانه دار مانه و سملقان

یکی از برنامه های سپاه پاسداران، حمایت از کارآفرینی و فراهم سازی مقدمات و امکانات تولید است. خانم حسین زاده یکی از کارآفرینانی است که با حمایت سپاه و همت و پشتکار خود گلخانه احداث کرده و مشغول فعالیت شده است.

طرح های توسعه گلخانه ای در کشور در دست اقدام و اجرا است

خرم آباد- ایرنا - عضو هیئت مدیره و مسئول امور استان های شرکت شهرک های کشاورزی کشور گفت: طرح های توسعه گلخانه ای، دامپروری و توسعه شیلات در کشور در دست اقدام و اجرا است.

6شهرک گلخانه ای در لرستان در دست ساخت است

خرم آباد - ایرنا - رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: 290هکتار گلخانه در 6 شهرک گلخانه ای در این استان در دست ساخت است.

بزرگ‌ترین گلخانه ایران به یکی از 10 گلخانه بزرگ جهان تبدیل می‌شود + فیلم

نقطه صفر مرزی در آذربایجان شرقی میزبان بزرگ‌ترین گلخانه ایران است که به زودی به یکی از 10 گلخانه بزرگ جهان تبدیل می‌شود.

32 واحد گلخانه ای در بزرگترین مجتمع گلخانه ای، آماده واگذاری

32 واحد گلخانه ای در بزرگترین مجتمع گلخانه ای خراسان جنوبی در فردوس آماده واگذاری به متقاضیان است.

وزش باد در مناطق دریایی هرمزگان به 36 کیلومتر درساعت می رسد

بندرعباس- ایرنا- کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: وزش باد جنوب شرقی امروز شنبه در مناطق دریایی استان به 36 کیلومتر در ساعت می رسد و سبب مواج شدن دریا می شود.

نیروی دریایی چین، چالش بزرگ آمریکا

پکن- ایرنا- توسعه قدرت چین در دریاها و بالا رفتن توان این کشور در مناطق آبی برای مقابله با نیروی دریایی آمریکا به عنوان بزرگترین قدرت دریایی دنیا، به یک چالش بزرگ تبدیل شده است و در کشاکش جنگ تجاری به دامنه اختلافات دو کشور افزوده است.

آزمون تافل منطقه جنوب و جنوب شرق کشور در یزد برگزار شد

یزد - ایرنا - بیست و چهارمین دوره آزمون بین‌المللی تافل (TOEFL) منطقه جنوب و جنوب شرق کشور روز شنبه در موسسه آموزش عالی امام جواد (ع) یزد برگزار شد.

بزرگترین شهرک گلخانه‌ای خاورمیانه در پارس‌آباد راه‌اندازی می‌شود

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری گفت: بزرگترین شهرک گلخانه ای کشور در سطح 1500 هکتار در شهرستان پارس آباد راه اندازی خواهد شد.

معاون رئیس جمهور: مقدمات اشتغال‌زایی جوانان را فراهم می‌کنیم

معاون توسعه روستایی و محرومیت زدایی رئیس‌جمهور گفت: با توجه به اینکه کشور ما از نظر منابع آبی محدود بوده و بازار مصرف کشورهای همسایه نیز برای محصولات گلخانه ای فراهم است باید به سمت کشت گلخانه‌ای پیش برویم.

مطبوعات گلخانه ای

پایگاه خبری و تحلیلی ' دنیای اردبیل ' روز شنبه مطلبی با عنوان ' مطبوعات گلخانه ای ' به نقل از مطالعات رسانه و ارتباطات ' درج کرده و در آن به وضعیت حمایت و چگونگی آن از مطبوعات پرداخته است.

فراخوان و حمایت از طرح های گلخانه ای درچهارمحال وبختیاری

طرح های گلخانه تولید محصولات کشاورزی در استان چهارمحال و بختیاری حمایت و فراخوان شدند.

احداث بزرگترین نخلستان غرب کشور با سرمایه‌گذاری روس‌ها

کرمانشاه_معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمانشاه گفت: بزرگترین نخلستان غرب کشور با همکاری سرمایه گذارانی از کشور روسیه احداث می‌شود.

120 طرح روی رودخانه های مرزی کشور احداث شده است

مهاباد- ایرنا- مدیرعامل شرکت منابع آب و نیروی ایران گفت: 120 طرح مربوط به مهار آب و آبرسانی به زمین های اطراف در 12 استان مرزی کشور بر روی رودخانه ها احداث شده است.

طرح توسعه واحد گلخانه گل رز در آبیک افتتاح می شود

قزوین - ایرنا - فرماندار آبیک گفت:طرح توسعه یک واحد گلخانه تولیدکننده انواع گل رز هلندی مستقر در این شهرستان همزمان با هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد.

اختصاص بیش از ۱۳ میلیارد تومان به گلخانه‌های استان

۱۳ و نیم میلیون تومان اعتبار به توسعه و افزایش سطح زیرکشت گلخانه‌های استان کردستان اختصاص یافته است.

محیط زیست ری: تصفیه خانه های وزارت نیرو احداث نشد

تهران- ایرنا- رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری با اشاره به موضوع آلودگی زمین های کشاورزی جنوب پایتخت گفت: وزارت نیرو قرار بود 2 تصفیه خانه در مسیر روان آب های حاوی فاضلاب احداث کند که تاثیر خوبی در جلوگیری از آلودگی ها نیز می گذاشت اما این طرح تاکنون

محیط زیست ری: تصفیه خانه های وزارت نیرو احداث نشد

تهران- ایرنا- رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری با اشاره به موضوع آلودگی زمین های کشاورزی جنوب پایتخت گفت: وزارت نیرو قرار بود 2 تصفیه خانه در مسیر روان آب های حاوی فاضلاب احداث کند که تاثیر خوبی در جلوگیری از آلودگی ها نیز می گذاشت اما این طرح تاکنون