استفاده از تصاویر حرارتی رنگی برای مطالعه بزرگترین قمر مریخ

اخیراً ناسا تصاویر جدیدی از قمر "فوبوس"(Phobos) مریخ منتشر کرده است که می‌تواند منشأ وجود این قمر را روشن کند.مطالب مرتبط

سفر به مریخ در دهه ۲۰۳۰ تا ۲۰۶۰ ممکن می‌شود

رئیس جمهور آمریکا در ۱۱ دسامبر ۲۰۱۷ با امضای قراردادی به ناسا دستور آماده شدن برای پروژه بازگشت فضانوردان به ماه و سپس مأموریت‌های انسان به مریخ و سایر نقاط را داد.

بزرگترین کتابخانه روستایی کشور سالن مطالعه ندارد!

اسم خود را با "مارس ۲۰۲۰" به مریخ بفرستید

ناسا اعلام کرده است علاقه‌مندان می‌توانند با ورود به پایگاه اینترنتی این آژانس فضایی نام خود را ثبت کنند تا نام آنها روی یک تراشه که روی بدنه مریخ‌نورد "مارس ۲۰۲۰" چسبانده می‌شود به سیاره سرخ سفر کند.

ساخت استادیوم ۱۵ هزار نفری قزوین بدون مطالعه بوده است

قزوین- استاندار قزوین گفت: ساخت مجموعه ۱۵ هزار نفری قزوین از جمله طرح‌های بدون مطالعه است که هزینه‌های سنگینی را به استان تحمیل کرده و امروز باید برای استفاده بهینه از آن برنامه ریزی کنیم.

الزام تمامی نیروگاه‌های کشور به استفاده از پساب تصفیه‌ شده

معاون راهبری تولید شرکت تولید نیروی برق حرارتی با اشاره به استراتژی این شرکت برای استفاده از پساب تصفیه شده در تمامی نیروگاه‌های کشور، گفت: این طرح هم اکنون به‌صورت پایلوت در نیروگاه شهید مفتح همدان در حال اجراست و بیش از 85 درصد آب مورد نیاز این واحد از

درمان زخم‌های عفونی با برق!

دانشمندان آمریکایی در مطالعه اخیرشان با استفاده از برق راهی برای مبارزه با عفونت‌های باکتریایی پیدا کرده‌اند.

جشنواره کتاب‌خوانی رضوی فرصتی مناسب برای ترویج فرهنگ مطالعه است

رشت- مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان برگزاری جشنواره کتاب‌خوانی رضوی را فرصتی مناسب برای ترویج فرهنگ مطالعه و کتاب‌خوانی دانست و گفت: باید از ظرفیت فضای مجازی در این راستا استفاده شود.

ترویج کتاب و مطالعه کم‌هزینه‌ترین کار برای ارتقاء فرهنگ عمومی است

فرماندار شهرستان رشت گفت: امروز کم‌هزینه‌ترین کار جهت ارتقاء فرهنگ عمومی، ترویج کتاب و مطالعه عمومی بوده که باید با استفاده از این ظرفیت در این مسیر گام برداریم.

الزام تمامی نیروگاه‌های کشور به استفاده از پساب تصفیه‌ شده

معاون راهبری تولید شرکت برق حرارتی گفت: استراتژی ما استفاده از پساب تصفیه شده در تمامی نیروگاه‌های کشور است.

مطالعه زمین های اطراف سد چم شیر برای آبیاری نوین

بیش از ۱۹ هزار هکتار از زمین‌های نزدیک سدچم شیر گچساران برای اجرای آبیاری نو ین در دست مطالعه است.

زولبیا و بامیه رنگی نخورید

کارشناس مسئول واحد سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سینای همدان گفت: زولبیا و بامیه‌های رنگی از نظر بهداشتی دارای مشکل بوده و در طولانی‌مدت تأثیرات مخربی را بر سلامتی افراد می‌گذارد.

لزوم استفاده از داده‌های تصاویر ماهواره ای

وزیر ارتباطات: بطور قطع اگر به داده‌های تصاویر ماهواره‌ای توجه شود در مقایسه با روش های سنتی هزاران میلیارد تومان صرفه جویی خواهیم داشت.

مطالعه جمعی تأثیر به مراتب بیشتری نسبت به مطالعه فردی دارد

­الزام تمامی نیروگاه‌های کشور به استفاده از پساب تصفیه شده

معاون راهبری تولید شرکت تولید نیروی برق حرارتی : این طرح هم اکنون به صورت آزمایشی در نیروگاه شهید مفتح همدان در حال اجراست و بیش از ۸۵ درصد آب مورد نیاز این واحد از پساب تامین می‌شود

پرواز پروانه ها در آسمان اراک و سمنان

ایرنا-سمنان- تصاویر پرواز پروانه ها در آسمان شهر سمنان را نشان می دهد. رنگین بانو با نام علمی Venessa cardui نوعی پروانه رنگی است تعداد زیادی از آنها در حال حاضر در شهرهای مختلف ایران از جمله شهر سمنان دیده می شوند. کارشناسان محیط زیست دلیل زیاد شدن پرو

ثبت بزرگترین سقوط هفتگی امسال در بازار نفت

قیمت نفت یک روز پس از این که متحمل بزرگترین کاهش روزانه از دسامبر شد، روز جمعه بخشی از افت قیمتش را جبران کرد اما به بزرگترین کاهش هفتگی خود در سال ۲۰۱۹ تن داد.

چین بزرگترین طلبکار آمریکا است

پکن- ایرنا- تازه ترین آمارها نشان می دهد اوراق قرضه دلاری چین به یک هزار و 121 میلیارد دلار رسیده است که با این حساب آمریکا بزرگترین بدهکار و چین بزرگترین طلبکار این کشور است.

انسان های ساکن مریخ به موجودات دیگری مبدل می شوند

تهیه بسته‌ای در وزارت اقتصاد برای رونق تولید

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به مطالعه و تهیه بسته‌ای با هدف تحقق رونق تولید در وزارت اقتصاد گفت که هدف ما این است این بسته‌ها کارساز و منسجم باشند و بتوانیم از فرصت‌ها به بهترین شکل استفاده کنیم.

مطالعه کم و تکیه بر شنیدارها از آفت‌های شعر آئینی است

محمود اکرامی‌فر تکیه بر شنیده‌ها را از آفت‌های شعر آئینی دانست و گفت: یکی از آفت‌هایی که در حوزه شعر آئینی دچار ما شاعران شده این است که کم مطالعه هستیم و اطلاعات ما بیشتر شنیداری است.