روایت های متفاوت از تخریب لانه پرندگان در شیراز

شیراز-ایرنا- مسئولان محیط زیست فارس و شهرداری شیراز از تخریب لانه پرندگان در خیابان اردیبهشت این شهر روایت های متفاوتی دارند.مطالب مرتبط

آنفلوآنزای پرندگان به انسان منتقل می‌شود؟

رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت درپاسخ به سوالی درباره شیوع آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در آذربایجان شرقی و امکان سرایت انسانی آن، ضمن تشریح وظایف سازمان‌ها و ارگان‌ها در کنترل این بیماری تاکید کرد که بیماری آنفلوانزای پرندگان تا به حال قدرت

پرندگان مهاجر در تالاب کانی برازان مهاباد تخمگذاری کردند

مهاباد - ایرنا - رییس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد گفت: هزاران قطعه پرنده آبزی و کنارآبزی مهاجر در حاشیه تالاب بین المللی کانی برازان این شهرستان لانه سازی و تخمگذاری کردند.

قطعا استقبال از «لانه خرگوش» بیشتر می‌شد اگر ...

مهدی صباغی معتقد است: با توجه به شرایط و ماه مبارک رمضان استقبال از «لانه خرگوش» خوب بوده اما اگر این نمایش در زمان بهتر اجرا می‌شد و فرصت بیشتری برای تبلیغات بود، قطعاً استقبال بیشتری از آن می‌شد.

مشاهده بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در کلیبر/عامل بیماری ورود پرندگان وحشی مهاجر به حاشیه رود ارس

برای حفاظت از پرندگان، چاره‌ای برای معضل پلاستیک بیندیشیم

شعار سال ۲۰۱۹ روز جهانی پرندگان مهاجر «برای حفاظت از پرندگان، چاره‌ای برای معضل آلودگی‌های پلاستیکی بیندیشیم» انتخاب شده است.

آنفلوآنزای اخیر پرندگان به انسان منتقل نشده است

نوع آنفلوآنزای اخیر پرندگان که مواردی از آن در کشور مشاهده شده است، تاکنون باعث ایجاد بیماری انسانی نشده است

آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در کلیبر مشاهده شد

تبریز- ایرنا - معاون سلامت اداره کل دامپزشکی آذربایجان شرقی از مشاهده بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در شهرستان کلیبر خبر داد.

تاییدمشاهده آنفلوآنزای پرندگان در آذربایجان شرقی

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی آذربایجان شرقی از مشاهده بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان خبر داد.

موسسه رازی در مهار آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان خوب عمل کرد

کرج - ایرنا - رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی گفت که موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی در کنار سازمان دامپزشکی در کنترل بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان بسیار خوب و موثر عمل کرده است.

روند کاهشی کانون‌های آنفلوآنزای پرندگان در کشور

رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت اعلام کرد نوع آنفلوآنزای اخیر پرندگان که مواردی از آن در کشور مشاهده شده است تاکنون باعث ایجاد بیماری انسانی نشده است.]]>

موردی از ابتلای انسان به آنفلوانزای پرندگان در کشور نداشته ایم

رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، گفت: نوع آنفلوانزای اخیر پرندگان که مواردی از آن در کشور مشاهده شده، تاکنون باعث ایجاد بیماری انسانی نشده است.

محصول 29 هکتار کلزای شیروان خوراک پرندگان شد

بجنورد- ایرنا- مدیر امور زراعت سازمان جهادکشاورزی خراسان شمالی گفت: در سال زراعی جاری، 29 هکتار از سطح کلزای شیروان بر اثر سرما از بین رفت یا اینکه خوراک پرندگان شد.

وحید فراهانی «گلستان بر سیل» را روایت کرد

مستند «گلستان بر سیل» به کارگردانی وحید فراهانی روایتی متفاوت از همیاری مردم برای کمک به سیل‌زدگان استان گلستان است.

آغاز جوجه آوری پرندگان در تالاب کانی برازان مهاباد

جوجه آوری گونه ‌های مختلف پرندگان آبزی و کنارآبزی در تالاب بین المللی کانی برازان شهرستان مهابادآغاز شد.

محکومیت فروشنده غیرمجاز پرندگان وحشی در لنگرود

یک فروشنده غیرمجاز پرندگان وحشی در لنگرود به پرداخت ۵میلیون ریال محکوم شد.

موسسه رازی در مهار بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان بسیار موثر عمل کرد

رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی، موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی را شایسته قدردانی دانست و گفت: این مجموعه در کنار سازمان دامپزشکی در کنترل بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان بسیار موثر عمل کرد.]]>

نماینده شیراز: صدا و سیما نسبت به دولت و مجلس تغییر رفتار دهد

نماینده مردم شیراز در مجلس با اشاره به «رفتار صدا و سیما و برخی رسانه‌ها در تخریب چهره دولت و مجلس» گفت: امیدوارم در رفتارتان بازنگری کنید و در مسیر خواست عمومی جامعه قرار بگیرید.

روایت تسنیم از سنت نقالی در اصفهان؛ نقالانی که از حماسه‌های فراموش‌شده برای مردم می‌گویند

در گذشته رسم بر این بود که نقالان در میادین شهر با لباس‌های سفید و ریش‌های بلند همراه با چوب‌دستی‌های قهوه‌ای‌رنگ مردم را فرامی‌خواندند و برایشان از آیین‌ها و حماسه‌ها می‌گفتند اما امروز هنر نقالی کمی متفاوت‌تر از قبل به‌نمایش گذاشته می‌شود.

تالاب های نقده اکوسیستم کم نظیر برای پرندگان بومی و مهاجر

ارومیه- ایرنا- رییس اداره حفاظت محیط زیست نقده گفت: تالاب های نقده از اکوسیستم های کم نظیر آبی کشور بویژه برای مهاجرت فصلی گونه های مختلف پرندگان و تخمگذاری و جوجه آوری آنها محسوب می شود.

احتمال ورود بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان به استان کرمان/اعلام خطر شیوع بیماری نیوکاسل

مدیرکل دامپزشکی استان کرمان با تاکید بر اصل پیشگیری بهتر از درمان است، گفت: با توجه به بارندگی‌هایی که در اواخر سال پیش و ابتدا سال جاری داشتیم، تالاب‌های استان فعال و احتمال انتقال بیماری مذکور از پرندگان مهاجر دور از انتظار نیست، از این رو اقدامات پیش گ