بیشتر مناطق کشور امروز بارانی است

تهران- ایرنا - کارشناس سازمان هواشناسی اعلام کرد: در بیشتر مناطق کشور امروز - جمعه - بارش باران گاهی به صورت رگبار، رعد و برق و وزش بادهای شدید موقتی و در جنوب غرب، مرکز و شرق کشور نیز امروز و فردا باد، گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا را شاهد خواهیم بود.
کلمات کلیدی: [ صفحه اول] [ سایر] [ محیط زیست] [ علمی]


مطالب مرتبط

افزایش ۱۰ درجه‌ای دما در شمال کشور/ وزش باد شدید در اغلب استان‌ها

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از افزایش دما در بیشتر مناطق کشور از امروز تا یکشنبه هفته آینده خبر داد.

افزایش ۱۰ درجه‌ای دما در شمال کشور

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از افزایش دما در بیشتر مناطق کشور از امروز تا یکشنبه هفته آینده (۲ تا ۵ خرداد) خبر داد و گفت: این افزایش دما در شمال و شمال شرق کشور تا ۱۰ درجه سانتیگراد خواهد بود.

تداوم فعالیت سامانه بارشی

کارشناس سازمان هواشناسی:​ امروز سامانه بارشی در بیشتر مناطق کشور فعال خواهد بود

افزایش 6 تا 10 درجه ای دما در سواحل شمال و شمال شرق کشور

تهران- ایرنا- کارشناس سازمان هواشناسی گفت: افزایش دما از امروز (دوم خرداد) تا یکشنبه هفته آینده در بیشتر مناطق کشور رخ می دهد و به طور محسوس این افزایش در سواحل شمال و شمال شرق بین 6 تا 10 درجه پیش بینی می شود.

پیش بینی رگبار باران و رعد و برق از امروز

دمای هوا در بیشتر مناطق لرستان اندکی کاهش خواهد یافت.

ادامه بارش‌های بهاری تا پایان این هفته در بیشتر نقاط کشور

تهران- ایرنا- کارشناس سازمان هواشناسی گفت: تا آخر این هفته بارش‌های بهاری در بیشتر نقاط کشور ادامه دارد، از این رو احتمال سیلابی شدن مسیل رودخانه ها، آبگرفتگی معابر، تگرگ و صاعقه در این مناطق پیش بینی شده است و بنابراین هموطنان مراقب باشند.

امواج ناپایدار بارشی امروز از آذربایجان غربی خارج می شود

مهاباد- ایرنا- رییس اداره هواشناسی مهاباد گفت: امواج ناپایدار بارشی که از روز گذشته موجب بارش های رگباری در بیشتر مناطق این استان شده بود، امروز از منطقه خارج می شود.

باران و رعد وبرق و تگرگ مهمان ساعات عصرگاهی زنجان

زنجان از امروز تا 3 روز آینده  عصر بارانی خواهد داشت .

پکن آماده مذاکرات تجاری بیشتر با واشنگتن است

سفیر آمریکا در چین خواستار مذاکره بیشتر با این کشور در جهت ایجاد تفاهم مشترک اقتصادی شد.]]>

لزوم بازنگری درتوسعه مناطق محروم

یک محقق توسعه منطقه‌ای گفت: توسعه، چیزی بیشتر از ساخت جاده، دیوار، پالایشگاه و فولاد و این چیزهاست و کلمه پایداری نیز چیزی بیشتر از ملاحظۀ محیط زیستی است و در آن، مفهوم استمرار مطرح است.

کسب و کارهای خرد سهم بیشتری در اشتغال کشور دارند

‌معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به نقش کسب و کارهای خرد در اشتغال کشور، گفت: کسب و کارهای خرد بیشتر رشد می‌کنند و از بازدهی بیشتر و انحراف کمتری برخوردار بوده و سهم بیشتری را در اشتغال کشور به خود اختصاص داده است.

ضرورت اهتمام بیشتر متخصصان مسلمان به تلاوت قرآن

شب ویژه افغانستان عصر امروز ۲۹ اردیبهشت در محل غرفه این کشور در بخش بین‌الملل نمایشگاه قرآن برگزار شد.

برنامه های اوقات فراغت در مناطق محروم بیشتر مورد توجه قرار بگیرد

زنجان-استاندار زنجان بابیان اینکه برنامه های اوقات فراغت در مناطق محروم مورد توجه قرار گیرد، گفت: نباید در این زمینه در مناطق محروم خلایی دیده شود چراکه وضعیت اقتصادی در این مناطق خوب نیست.

اشنویه بارانی ترین شهر آذربایجان غربی در شبانه روز گذشته بود

مهاباد - ایرنا - رییس اداره هواشناسی مهاباد گفت: اشنویه با ثبت 10.5 میلی متر بارش نزولات آسمانی، بارانی ترین شهر آذربایجان غربی در شبانه روز گذشته بود.

سیل مناطق جنوبی عربستان را فرا گرفت

تهران - ایرنا - شبکه خبری 'سی ان ان' امروز ( شنبه ) تصاویر ویدئویی را از مناطق جنوب و جنوب شرق عربستان پخش کرد که نشان می دهد، سیل بخش گسترده ای از این مناطق را فرا گرفته است.

چاقی احتمال ابتلا به سرطان‌ را افزایش می‌دهد

تهران- ایرنا- فوق تخصص بیماری‌ های گوارش و کبد اعلام کرد، چاقی یکی از عواملی است که شانس ابتلا به انواع سرطان‌ها را بیشتر می‌کند و در نتیجه، جوامع ماشینی امروز بیشتر از سایر جوامع درگیر سرطان شده‌ اند.

خسارت ملخ به کشاورزی سیستان و بلوچستان بیشتر از سیل است

چابهار- ایرنا- رئیس کمیسیون آب، کشاورزی و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: خسارت ملخ های صحرایی به کشاورزی، طبیعت و مراتع سیستان و بلوچستان بویژه مناطق چابهار و کنارک بیشتر از سیل و زلزله است.

مسائل مناطق حاشیه شهر مورد توجه قرارگیرد

مناطق حاشیه نشین وشهرک های اطراف باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

احتمال آب‌گرفتگی معابر در بخش‌هایی از مرکز و جنوب شرق

تهران- ایرنا- کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز احتمال آب‌گرفتگی، سیلابی شدن مسیل رودخانه‌ها به‌ویژه مناطق کوهپایه‌ای بخش‌هایی از مرکز و جنوب شرق کشور وجود دارد ازاین‌رو هم‌وطنان از اسکان در این مناطق خودداری کنند.

بازدید عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و اعضای کمیته اطلاع رسانی مناطق سیلزده از پلدختر

خرم آباد - ایرنا - علی آقامحمدی مشاور رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و همچنین اعضای کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده امروز از مناطق حادثه دیده پلدختر و معمولان بازدید کردند.