لانه دهها پرنده در هرس بی موقع درختان شیراز تخریب شد

شیراز -ایرنا - هرس خارج از فصل درختان در شیراز موجب شد لانه دهها پرنده تخریب شود و این موضوع واکنش فعالان و نیروهای حفاظت محیط زیست را در پی داشت.مطالب مرتبط

خاموشی رستوران و تک افتادگی درختان سرو در شیراز

شیراز- ایرنا - رستوران ، باغ پذیرایی ، جایگاه برگزاری آیین های عروسی و سوگواری و هرچه که نامش بود 2 سال پیش در خیابان زند شیراز تعطیل شد که اینک همسایگان رستوران متروک می گویند درختان سرو قدیمی این محل دارند نابود می شوند.

غربت درختان سرو 150 ساله شیراز

شیراز- ایرنا - رستوران، باغ پذیرایی، جایگاه برگزاری آیین های عروسی و سوگواری و هرچه که نامش بود، 2 سال پیش در خیابان زند شیراز تعطیل شد که اینک همسایگان رستوران متروک می گویند درختان سرو 150 ساله این محل در حال نابود شدن هستند.

دعوای شهرداری و محیط زیست برسر تخریب لانه پرندگان

جان دادن درختان در شیراز

4 درخت کهنسال شیراز ایستاده خشکیدند.

یک قدم تا انقراض چهار گونه پرنده در کشور

مدیر عامل انجمن پرنده‌شناسی و پرنده‌نگری طرلان ضمن اشاره به اینکه چهار گونه گونه پرنده در کشور ما یک مرحله با انقراض حتمی فاصله دارند، گفت: دخالت‌های انسانی در طبیعت و از بین رفتن زیستگاه مهمترین علت انقراض پرندگان است.

انتشار کتاب اپیزودیک کودک با عنوان «لانه‌ای برای کرم»

داستان «لانه‌ای برای کرم» به قلم ظریفه روئین توسط انتشارات «پریوا» روانه بازار کتاب کودک و نوجوان می‌شود.

دستگیری تخریب کنندگان سواحل تالش و عامل قطع درخت در آستارا

رشت - ایرنا - تخریب کنندگان سواحل و رودخانه های شهرستان تالش در بخش حویق به مرجع قضایی معرفی و 14 عامل قطع درختان جنگلی آستارا دستگیر شدند.

آسمان تا 2025 به تسخیر تاکسی‌های پرنده درمی‌آید

تهران- ایرنا- یک شرکت آلمانی از موفقیت اولین پرواز آزمایشی تاکسی پرنده پنج نفره تمام‌عیار خود خبر داد؛ محققان امیدوارند تا سال 2025 ناوگانی از این تاکسی‌های پرنده در شهرهای سراسر جهان به پرواز درآید.

کهنسال‌ترین درختان کردستان را بشناسیم

درختان کهنسال، یکی از زیباترین جاذبه‌‎های طبیعی هستند که طرفداران خاص خود را دارند. این درختان شاهد ظهور و سقوط تمدن‌های بسیاری بوده‌اند و در واقع از تغییرات اقلیمی بسیاری جان سالم به در برده‌اند.

قطعا استقبال از «لانه خرگوش» بیشتر می‌شد اگر ...

مهدی صباغی معتقد است: با توجه به شرایط و ماه مبارک رمضان استقبال از «لانه خرگوش» خوب بوده اما اگر این نمایش در زمان بهتر اجرا می‌شد و فرصت بیشتری برای تبلیغات بود، قطعاً استقبال بیشتری از آن می‌شد.

پرندگان مهاجر در تالاب کانی برازان مهاباد تخمگذاری کردند

مهاباد - ایرنا - رییس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد گفت: هزاران قطعه پرنده آبزی و کنارآبزی مهاجر در حاشیه تالاب بین المللی کانی برازان این شهرستان لانه سازی و تخمگذاری کردند.

پرنده ای که زمین چمن دانشگاه آزاد میاندوآب را به تعطیلی کشاند

مهاباد- ایرنا- یک قطعه پرستوی دریایی با ساختن لانه در زمین چمن فوتبال دانشگاه آزاد اسلامی واحد میاندوآب، بازی های فوتبال این واحد را به طور موقت به تعطیلی کشاند.

پوستر «لانه خرگوش» منتشر شد

پوستر نمایش «لانه خرگوش» به کارگردانی مهدی صباغی منتشر شد.

رییس شورا: شهرداری همدان قطع درختان اردوگاه فجر را بررسی کند

همدان-ایرنا- رییس شورای اسلامی شهر همدان گفت: قطع و هرس درختان بدون مجوز ممنوع است و شهرداری موظف است از اردوگاه فجر بازدید و قطع درختان این منطقه را بازرسی کرده و نتیجه را به مراجع قضایی اطلاع دهد.

واکسیناسیون به موقع دام عشایر در اولویت مسوولان باشد

ارومیه- ایرنا- مدیرکل امور عشایری آذربایجان غربی گفت: مسوولان با واکسیناسیون قبل از کوچ و پلاک کوبی به موقع دام عشایر زمینه کوچ به موقع را فراهم کنند.

2 گونه پرنده کورکوربال سیاه و کوکوی خالدار در مریوان مشاهده شد

سنندج - ایرنا - دو گونه پرنده کورکوربال سیاه و کوکوی خالدار اردیبهشت امسال توسط کیوان مرادی عکاس طبیعت و پرنده نگری در حاشیه تالاب بین المللی زریبار مریوان مشاهده و ثبت شد.

اسید ریزی پای درختان بلوار ابن سینای شاهرود/ضرورت برخورد با متخلف

شاهرود - سرپرست سازمان سیما و منظر فضای سبز شهری شاهرود، ضمن تایید اسید ریزی پای درختان بلوار ابن سینای شاهرود، گفت: شهرداری برای کاهش آسیب، خاک پای این درختان را تعویض کرد.

پیدا شدن یک پرنده منقرض شده پس از ۱۳۶ هزار سال!

به نظر می‌رسد یک نوع پرنده که تصور می‌شد حدود ۱۳ هزار سال پیش منقرض شده حالا دوباره در سیر فرگشت پدیدار شده است.

رهاسازی پرنده بوتیمار درمان شده در گرگان

گرگان - ایرنا - یک قطعه پرنده بوتیمار پس از تیمارداری و کسب توانایی پرواز و زندگی در زیستگاه های طبیعی از سوی محیط بانان گرگان در یکی از آب بندان های این شهر رها شد.

کشف 200 قطعه پرنده کمیاب در بیرجند

بیرجند - ایرنا - معاون عملیات فرماندهی انتظامی استان خراسان جنوبی از کشف 200 قطعه پرنده کمیاب و دستگیری یک متهم در این زمینه خبر داد.