«نخستین سکونتگاه انسان» را با تله‌کابین ببینید!

کمتر صفحه‌ای در فضای مجازی می‌توان پیدا کرد که دست‌کم یک بار در توصیف تخریبِ آثار و محوطه‌های تاریخی کرمان، چیزی ننوشته باشد؛ شهری که هر سال از آمار تخریب‌هایش، می‌توان یک گزارش مفصل نوشت. حالا چند سالی است که نخستین سکونتگاه انسان در کرمان، در اولویت تکرمطالب مرتبط

توقف ابلاغ حکم فعالیت شهردار یزد

یزدی‌ها رتبه پنجم دخترزایی در کشور تا مواد مخدر و قاچاق انسان، دو معضل بزرگ مهریز را در ویژه های امشب ببینید.

اجرای پایلوت ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی «توانمندسازی محلات» در مراغه

فرماندارمراغه گفت: طرح ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی با عنوان «مناطق ویژه اجتماعی و توانمند سازی محلات حاشیه‌ای شهرها» به صورت پایلوت در مراغه اجرایی می‌شود.

حضور نخستین فضانورد زن در ماموریت بازگشت انسان به ماه

آژانس فضایی آمریکا(ناسا) قصد دارد یک فضانورد زن را برای ماموریت بازگشت انسان به ماه انتخاب کند.

کمبود سرانه خدماتی در حوزه سکونتگاه‌های غیررسمی در خراسان‌جنوبی

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری گفت: خراسان‌جنوبی یکی از استان‌هایی است که در حوزه سکونتگاه‌های غیررسمی و همچنین بافت‌های فرسوده شهری با کمبود سرانه خدماتی روبه‌روست.

عوامل دستیابی به صلح پایدار/ انسان گرایی به معنای نفی خدا نیست

عماد افروغ گفت: من با این دیدگاه که خدا و انسان قابل جمع نیستند، مقابله می‌کنم. چگونه با نفی ظرفیت های خدا بنیاد انسانی می توان از مسئولیت و شدن انسان سخن به میان آورد؟

هشدار پرتاب نیمی از مستاجران به سکونتگاه‌های غیررسمی/ 50 درصد اقشار کم‌درآمد نیازمند حمایت‌ یارانه‌ای

کارشناس اقتصاد مسکن با تاکید بر این‌که 50 درصد اقشار کم‌درآمد جامعه در بحث اجاره‌بها نیازمند حمایت‌های یارانه‌ای برای تحمل‌پذیرتر شدن اجاره‌بها هستند، گفت:‌ اگر نتوانیم از این قشر حمایت کنیم به حاشیه و سکونتگاه‌ها ی غیررسمی پرتاب می شوند.

انسان علیه انسان

یک متخصص اکولوژی حیات‌ وحش و مدیریت زیستگاه‌ها ضمن اشاره به اینکه خطر انقراض حدود یک میلیون از گونه‌های گیاهی و جانوری در کره زمین را تهدید می‌کند، گفت: انسان جزیی از زنجیره اکوسیستم است و اگر تعادل آن را بهم بزند در نهایت به خود صدمه وارد کرده است.

خصلت جیب بری در انسان ها ذاتی است

تهران – ایرنا – محققان معتقدند این که مغز انسان می تواند تنها با استفاده از حس لامسه ویژگی های یک شیء را تشخیص دهد، از ذاتی بودن خصلت جیب بری در انسان ها حکایت دارد.

آیت‌الله فقیهی: انسان باید ملاک اهل ایمان را میزان عمل آن‌ها به احکام الهی قرار دهد

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: انسان باید ملاک اهل ایمان را میزان عمل آن‌ها به احکام الهی قرار دهد، اگر انسان مشاهده کند که یک عالم اهل خلاف و دروغ‌گویی است، نباید از آن تبعیت کند زیرا پیروی ازاین‌گونه علما انسان را عاقبت به شر خواهد کرد.

۲۵ درصد جمعیت بیرجند در سکونتگاه‌های غیررسمی هستند

انسان زمانی به صلح دست می‌یابد که جهان را مظهر صفات الهی بداند

پژوهشگر پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی گفت: هرگاه انسان جهان را مظهر صفات و اسما پروردگار ببیند و انسان را آینه این صفات بداند، حد اعلای آرامش و صلح درونی محقق می‌شود.

۳ عملی که باعث جهنمی شدن می شود/ علت تردید در انسان

آیت الله مدرسی گفت: ترک نماز، عدم رسیدگی به محرومین و مساکین و همرنگ جماعت شدن سه دلیل دوزخی شدن انسان است.

من یک ارباب پورشه‌سوارم

چگونه می‌شود که انسان‌ها به جایی می‌رسند که بعد از یک فاجعه هولناک و تمام شدن زندگی یک جوان، ابتدا به‌دنبال مال و اموالشان باشند و نسبت به جان یک انسان بی‌تفاوت بمانند.

قرآن کریم مناسب‌ترین و نیرو بخش‌ترین غذای روح انسان است

رئیس اداره عقیدتی سیاسی ستاد ارتش: قرآن کریم، برنامه رشد انسان است و مناسب‌ترین و نیروبخش‌ترین غذای روح انسان را دارد

کشف 2 جمجمه انسان در ارتفاعات دربند

پلیس کوهستان پایتخت در پی اطلاع مردمی، موفق به کشف دو جمجمه و مقادیری استخوان انسان شد.

تکامل انسان در تفکر ملاصدرا متأثر از قرآن است

مدیر پژوهشکده فلسفه و کلام اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، با اشاره به اندیشه ملاصدرا در خصوص انسان متعالی، گفت: تکامل انسان در تفکر ملاصدرا، متأثر از قرآن است.

دنیا طلبی انسان ها زمینه ساز انکار قیامت می شود

قزوین - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین دنیا طلبی انسان ها را زمینه ساز انکار قیامت دانست و گفت: انسان‌های دنیا طلب برای اینکه به هر گناهی مشغول شوند و مسئولیتی را نپذیرند به انکار قیامت روی می‌آوردند و بهانه جویی می‌کنند.

نسخه ای برای سلامت در ماه مبارک رمضان

احكام و دستورات دین اسلام ضامن سعادت و سلامت انسان در دنیا و آخرت است احکام روزه داری و انجام آن تاثیرات مفیدی بر روح و جسم انسان دارد.

امام جمعه قزوین: دنیاطلبی انسان‌ها زمینه‌ساز انکار قیامت می‌شود

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین دنیا طلبی انسان ها را زمینه ساز انکار قیامت دانست و گفت: انسان‌های دنیا طلب برای اینکه به هر گناهی مشغول شوند و مسئولیتی را نپذیرند به انکار قیامت روی می‌آوردند و بهانه جویی می‌کنند.

خلاصه جاذبه‌های گردشگری همه ایران را در مستند خوزستان ببینید +عکس

مجموعه مستند «ایران را در خوزستان ببینید»، به نمایش جاذبه‌های گردشگری و مناطق طبیعی استانی می‌پردازد که نمونه کوچکی از کل ایران است. عبدالخالق طاهری این مجموعه را تولید کرده است.