هنرمندان در دو سالانه مجسمه شهری مشهد براساس فضای تعریف شده کار می‌کنند

سومین دوسالانه مجسمه شهری مشهد توسط اداره هنری سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد با همکاری انجمن هنرمندان مجسمه ساز ایران برگزار می‌شود.مطالب مرتبط

40 هکتار فضای سبز در مناطق کم برخوردار مشهد احداث می‌شود

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر مشهد گفت: با برنامه‌ریزی صورت گرفته، 40 هکتار فضای سبز در مناطق کم برخوردار مشهد احداث می‌شود.

نمایشگاه خوشنویسی 'بر آستان جانان' در مشهد افتتاح شد

مشهد- ایرنا- نمایشگاه خوشنویسی 'بر آستان جانان' شنبه شب با حضور جمعی از مدیران شهری و هنرمندان در نگارخانه شهر مشهد افتتاح شد.

پیشنهاد ثبت ملی 6 مجسمه در پایتخت

تهران- ایرنا- احمد مسجدجامعی عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران خواستار ثبت ملی 6 مجسمه واجد ارزش تهران از جمله مجسمه های فردوسی و خیام شد.

پیشنهاد ثبت ملی 6 مجسمه در پایتخت

تهران- ایرنا- احمد مسجدجامعی عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران خواستار ثبت ملی 6 مجسمه واجد ارزش تهران از جمله مجسمه های فردسی و خیام شد.

شبکه های اجتماعی می توانند به گسترش فضای قرآنی کمک کنند

مشهد- ایرنا- استاندار خراسان رضوی گفت: ماه رمضان فرصتی است که ارتباط بیشتر و بهتر با قران کریم داشته باشیم و در روزگاری هستیم که شبکه های اجتماعی می توانند به گسترش فضای قرآنی کمک کنند.

جمع‌آوری بیش از 100 مورد تابلوی غیرمجاز در مشهد

رییس اداره خدمات و محیط زیست شهری شهرداری منطقه یک مشهد گفت: تابلوهای نامتناسب با بافت شهری می‌توانند به زیبایی شهر آسیب برسانند.]]>

مجسمه‌های فاخر تهران باید ثبت شوند

عضو شورای اسلامی شهر تهران: مجسمه‌هایی چون مجسمه خیام که فاخر هستند و تعدادشان هم در تهران زیاد نیست جایی ثبت نمی‌شوند

نگاهی به موزه جدید مجسمه «‌آزادی» نیویورک

موزه جدید مجسمه «آزادی»‌ نیویورک روز شانزدهم ماه «مه»‌ درحالی درهایش را به روی علاقه‌مندان گشود، که از این پس خانه جدید مشعل اصلی مجسمه «آزادی» نیز خواهد بود.

واکنش هنرمندان به خبر درگذشت بهنام صفوی

پس از انتشار خبر درگذشت بهنام صفوی خواننده پاپ کشورمان، هنرمندان در فضای مجازی به خانواده وی و جامعه هنری کشور تسلیت گفتند.

140 هزار فرصت شغلی برای زنان در مشهد ایجاد می شود

مشهد- ایرنا- رئیس هیات مدیره صندوق کارآفرینی امید گفت: براساس تفاهم نامه امضا شده در استانداری خراسان رضوی 140 هزار زن سرپرست خانوار در شهرستان مشهد توانمند سازی و مشغول کار خواهند شد.

احداث40هکتار فضای سبز در مناطق کم برخوردار مشهد

۴۰ هکتار فضای سبز در مناطق کم برخوردار مشهد احداث می‌شود.

لزوم حفظ مجسمه‌های پایتخت

یک عضو کمیسیون فرهنگی ــ اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران بر لزوم حفظ مجسمه‌های پایتخت تاکید کرد.

مردم ، مسئولان برای حفاظت از فضای سبز تلاش کنند

چه در تصاویر هوایی و چه از همین روبرو، به هر قسمت از شهر زاهدان که نگاه کنی کمترین چیزی که به چشم می آید فضای سبز است. این یعنی هم مردم هم مسئولان برای حفاظت از همین مقدار کم فضای سبز تلاش کنند.

6 پروژه ریلی در خراسان رضوی در حال اجراست

مشهد- ایرنا- مدیر کل دفتر فنی، امور عمرانی، حمل و نقل و ترافیک استانداری خراسان رضوی گفت: پنج پروژه ریلی بین شهری این استان و خطوط دوم و سوم قطار شهری مشهد در حال اجراست.

78 دستگاه تانکر جمع آوری آب در شهر مشهد مستقر شده است

مشهد- ایرنا- مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری مشهد گفت: با توجه به پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی مبنی بر وقوع بارشهای رگباری در مشهد هم اکنون 78 دستگاه تانکر جمع آوری آبهای سطحی در نقاط مختلف این شهر مستقر شده است.

اما و اگرهای توسعه شهری در بستر بازآفرینی

مشهد- ایرنا- توسعه پایدار شهری از مهمترین عناصر کلیدی زندگی در عصر حاضر و جوامع کنونی است که در نقاط مختلف جهان متخصصان و دست اندرکاران این حوزه، برای تحقق آن راهکارهای مختلفی ارائه کرده اند که طرح های بازآفرینی شهری یکی از آنهاست.

ایستگاه‌های پایانی خط 2 قطار شهری مشهد چه زمانی به بهره‌برداری می‌رسد؟

گروه استان‌ها - شهردار مشهدمقدس در مورد زمان بهره‌برداری از ایستگاه‌های پایانی خط 2 قطار شهری مشهد توضیح داد.

تأثیر فضای معنوی ماه رمضان بر کاهش جرائم

گرگان- براساس تحقیقات مراجع رسمی، آسیب‌های اجتماعی و جرایم در ماه مبارک رمضان کاهش پیدا می‌کند که این مسئله نشان ‌می‌دهد عموم افراد جامعه حتی بزهکاران هم تحت تاثیر فضای معنوی قرار می گیرند.

برگزاری دو نشست تخصصی در نمایشگاه قرآن مشهد

نشست‌های "فضای وب و اسلام‌شناسی"و "شیعه‌شناسی و قرآن در فضای وب" در نمایشگاه قرآن مشهد برگزار شد.

به هنرمندان سیل‌زده کمک می‌شود؟

معاون صنایع دستی اعلام کرد که به محض پاک‌سازی مناطق سیل‌زده و امکان استقرار هنرمندان در کارگاه‌ها و منازلشان، با تخصیص وام‌ تسهیلات و تجهیزات این هنرمندان را فراهم خواهند کرد.