استفاده از ذرات الماس و نور کوانتوم در نانودماسنج‌های دقیق

یک گروه بین‌المللی از محققان به رهبری دانشگاه فناوری سیدنی استرالیا موفق به توسعه نانودماسنج جدید با حساسیت و دقت بسیار بالا شده‌اند که کاربردهای فراوانی دارد.مطالب مرتبط

رئیس هیئت ویژه گزارش ملی سیلاب: گزارش‌ سیلاب‌ها دقیق، علمی و بی‌طرفانه تهیه می‌شود

گروه استان‌ها ـ رئیس هیئت ویژه گزارش ملی سیلاب با تأکید بر استفاده از ظرفیت دانشگاه‌ها در تهیه گزارش‌ها گفت: این هیئت متشکل از 15 کارگروه است که تلاش‌ می‌کنیم گزارش‌های ما دقیق، علمی و بی‌طرفانه باشد.

محققان موفق به تولید الیاف الماس با فناوری لیزر شدند

تهران- ایرنا- محققان با تابش لیزر به نانولوله ‌کربنی و سرد کردن آن موفق به تولید الیاف الماسی شدند، در این روش علاوه بر نانولوله کربنی می‌توان از نانوالیاف نیز استفاده کرد.

از سیل تا ویرانی/ مردمان آسیب‌دیده چگونه به سر کار بازمی‌گردند؟

یک کارشناس علوم پزشکی می‌گوید: رفعِ آسیب‌های وارده به مردم سیل‌زده نیازمند بررسی‌های دقیق و اتخاذ راهکارهای دقیق علمی‌ست؛ او در این میان، سهم آسیب‌های روانی را برجسته می‌داند.]]>

بازرس کل یزد: نظارت دقیق از فساد اقتصادی جلوگیری می کند

یزد - ایرنا - بازرس کل استان یزد گفت: برنامه ریزی دقیق و نظارت عالیه دولت بر امور مختلف اقتصادی از بروز خیلی از فسادها و رانت خواری ها در جامعه جلوگیری می کند.

یادگیری ماشینی حمله قلبی را دقیق‌تر از انسان پیش‌بینی می‌کند

پژوهشگران اروپایی در بررسی جدیدی به این نتیجه رسیدند که دقت الگوریتم یادگیری ماشینی در پیش‌بینی حمله قلبی، بسیار دقیق‌تر از انسان است.

لایحه جامع انتخابات نتیجه کار کارشناسی دقیق با مشارکت گروه‌های سیاسی است

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور گفت: ما در مجلس گفتیم که لایحه جامع انتخاباتی دولت نتیجه کار کارشناسی بسیار مبسوط و دقیق است که با مشارکت گروه‌های سیاسی انجام شده است.]]>

ارائه آمار دقیق صادرات استان تا سه شنبه هفته آینده

سازمان های جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت و گمرک موظفند آمار دقیق صادرات استان را تا سه شنبه هفته آینده ارائه دهند.

ایجاد مکانیزم دقیق برای همکاری میان دانشگاه های استان های سیل زده

رئیس هیئت ویژه بررسی سیلاب‌های کشور خواستار ایجاد مکانیزم دقیق برای همکاری میان دانشگاه های استان های سیل زده شد.

تاکید معاون استاندار زنجان بر آسیب‌شناسی دقیق از انتخابات

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان گفت: آسیب شناسی دقیق از انتخابات گذشته باید در سه حوزه قبل از انتخابات، حین انتخابات و بعد از انتخابات صورت گیرد.

فرودگاه ساری به تجهیزات سامانه فرود دقیق هواپیما مجهز شد

ساری – ایرنا – مدیر کل فرودگاه های استان مازندران با اشاره به آماده سازی فضا و بستر برای استقرار تجهیزات سامانه فرود دقیق هواپیما (آی ال اس ILS)) در فرودگاه ساری ، گفت: هم اکنون مرحله نخست در یک طرف باند فرودگاه این سامانه نصب شده است.

فرودگاه ساری به تجهیزات سامانه فرود دقیق هواپیما مجهز شد

ساری – ایرنا – مدیر کل فرودگاه های استان مازندران با اشاره به آماده سازی فضا و بستر برای استقرار تجهیزات سامانه فرود دقیق هواپیما (آی ال اس ILS)) در فرودگاه ساری ، گفت: هم اکنون مرحله نخست در یک طرف باند فرودگاه این سامانه نصب شده است .

نبود اطلاعات دقیق دغدغه رونق تولید است

زنجان-رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان گفت: یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های کنونی رونق تولید، نبود اطلاعات دقیق و برنامه‌ریزی‌های کارشناسانه است.

نماینده رامیان: نظارت دقیق بر بازار، کالا، خدمات و خودرو ضروری است

نماینده مردم رامیان و آزادشهر در مجلس گفت: نظارت دقیق بر بازار، کالا، خدمات و خودرو ضروری است. امیدوارم بتوانیم با گذر از تحریم به فضای آرامش در کسب و کار و معیشت مردم برسیم.

خطرات استفاده از لاک های ژله ای

تهران- ایرنا- متخصصان پوست با هشدار نسبت به خطرات استفاده از لاک های ژله ای اعلام کردند که استفاده از این لاک ها، می تواند خطراتی را مانند ابتلا به عفونت، پیری پوست و سرطان پوست به دنبال داشته باشد.

تحقق تعالی مدیریت مدرسه با ارزیابی دقیق و شفاف میسر است

ارومیه- ایرنا- معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش آذربایجان غربی با بیان اینکه تحقق تعالی مدیریت مدرسه با وجود ارزیابان دقیق و ارزیابی های شفاف میسر است، گفت: در راستای اجرای سیاست های مدرسه محوری، آموزش ارزیابان طرح تعالی مدیریت مدرسه در استان در دستور کار

عابدینی: زمان استفاده از مربیان داخلی در تیم ملی فرارسیده است

تهران- ایرنا- رئیس اسبق فدراسیون فوتبال با بیان اینکه استفاده از مربیان خارجی در تیم ملی اشتباه است، تاکید کرد: زمان آن رسیده تا از مربیان داخلی خوب و با تجربه برای هدایت تیم ملی استفاده کنیم.

سه گام لازم برای تحقق استفاده وکلا از کارتخوان

در رابطه با اظهارات سخنگوی قوه قضائیه درباره استفاده وکلا از کارتخوان برای دریافت حق الوکاله خود و استفاده انحصاری از این شیوه، سه گام متصور است که حداقل 2 گام از آن باید در خود قوه قضائیه برداشته شود.

هوای تهران پاک شد

تهران- ایرنا- کیفیت هوای پایتخت امروز (سه شنبه) با افزایش سه واحدی غلظت آلاینده های ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون در مقایسه با روز گذشته با شاخص 47 پاک است.

هوای تهران پاک شد

تهران- ایرنا- کیفیت هوای پایتخت امروز ( یکشنبه) با کاهش هشت واحدی غلظت آلاینده های ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون در مقایسه با روز گذشته با شاخص 45 پاک است.

کرمانشاه| استفاده از پشم و پنبه در حلیم کذب محض است

دبیر اتحادیه چلوکبابی، کبابی و اصناف وابسته کرمانشاه با اشاره به اینکه استفاده از پشم و پنبه در حلیم نه‌ تنها در کرمانشاه بلکه در کشور صحت امکان‌پذیر نیست و صحت ندارد اظهار داشت: استفاده از گوشت مرغ در حلیم تخلف است.