پژوهش‌ درباره یائسگی زودرس/ مشکلات کمبود ویتامین D در بارداری

عضو هیئت‌علمی پژوهشگاه ابن‌سینا گفت: در ایران پژوهش‌هایی درباره علل یائسگی زودرس انجام شده، اما در حال حاضر بهترین درمان پیشنهادی، انجام لقاح آزمایشگاهی با تخمک اهدایی است. مورد دیگری که به دلیل شیوعش سهم قابل توجهی از تحقیقات را به خود اختصاص داده سندرممطالب مرتبط

مصرف ویتامین C آلرژی را کاهش می دهد

تهران- ایرنا- یک متخصص آسم و آلرژی گفت: مواد غذایی غنی از ویتامین C و اسید فولیک به کاهش التهابات ناشی از واکنش های آلرژیک کمک می کنند.

تالاسمی ، دخمه دردها

شیراز - ایرنا- هر چند بیماران تالاسمی در دخمه جانکاه این بیماری با مشکلات زیادی مانند کمبود دارو، هزینه سرسام آور درمان ، عدم همکاری بیمه‌ها و انبوهی از مشکلات روبرو هستند اما همه رویکردها به سمت کاهش مشکلات این بیماران در مراکز بهداشتی و درمانی برنامه ری

کمبود داروی دسفوناک بیماران تالاسمی رفع شد

تهران- ایرنا- سخنگوی سازمان غذا و دارو در مورد کمبود داروی دسفوناک بیماران تالاسمی گفت: کمبود مقطعی این دارو به دلیل مشکلات ایجادشده در واردات ماده اولیه بود که با تأمین ماده اولیه مورد نیاز، تولید این دارو توسط یکی از شرکت‌های دارویی از سر گرفته شد.

تأمین ماده اولیه داروی بیماران تالاسمی و رفع کمبود آن

سخنگوی سازمان غذا و دارو در مورد کمبود داروی «دسفوناک» بیماران تالاسمی توضیح داد: کمبود مقطعی این دارو به دلیل مشکلات ایجادشده در واردات ماده اولیه بود که با تأمین ماده اولیه موردنیاز، تولید این دارو توسط یکی از شرکت‌های دارویی از سر گرفته شد.

افزایش مرگ و میر ناشی از بارداری در آمریکا

طبق نتایج یک مطالعه جدید، نرخ مرگ و میر ناشی از بارداری، بخصوص در بین زنان سیاهپوست، در آمریکا در حال افزایش است.

باید زیپ و دکمه وارد شود

رئیس اتحادیه فروشندگان پوشاک البرز گفت: تولیدکنندگان مشکلات عدیده‌ای دارند و از کمبود و گرانی پارچه تا مشکلات مربوط به کارگران همگی گریبان تولیدکنندگان را گرفته است.

"باتری قلب" کمبود ندارد

رییس اداره نظارت بر تامین و نگهداشت تجهیزات پزشکی در واکنش به اخباری درباره کمبود باتری قلبی گفت: از سال گذشته برنامه‌ریزی‌های لازم برای تامین پیس میکر و ICD صورت گرفته و در حال حاضر کمبودی در این خصوص نداریم.

مرگ زودرس با افراط در نوشیدن آبمیوه‌های طبیعی

تهران- ایرنا- نتیجه یک تحقیق جدید نشان داد که افراط در نوشیدن آبمیوه‌های 100 درصد طبیعی خطر مرگ زودرس را تا 42 درصد افزایش می‌دهد.

تاثیر مصرف مغزیجات آجیلی در دوره بارداری بر مغز کودک

طبق نتایج یک مطالعه جدید، زنانی که در دوره بارداری مغزیجات آجیلی مصرف می کنند تقویت مغزی کودک شان بهتر است.

مأموریت به مرکز پژوهش‌های مجلس درباره بررسی نحوه ادامه فعالیت دانشگاه‌های علوم پزشکی

در جلسه امروز کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به مرکز پژوهش‌های مجلس درباره بررسی نحوه ادامه فعالیت دانشگاه‌های علوم پزشکی به صورت مجزا از وزارت علوم مأموریت داده شد.]]>

ذوعلم: حساسیت‌ها در مورد انتصابات سازمان پژوهش بی‌مورد است

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی درباره انتصابات اخیر این سازمان، با اشاره به اینکه حساسیت‌های ایجاد شده بی‌مورد است و ما می‌خواهیم از حاشیه دور باشیم، گفت: اگر معلم و مدیر همراه با نگاه آموزش و پرورش نباشد در کلاس درس اتفاقی نمی‌افتد.

خادمی: وعده دولت درباره تصفیر نفت در بودجه را مرکز پژوهش‌های مجلس محقق کرد

ذوعلم: درباره انتصابات اخیر سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی توضیح می‌دهیم

مشکل اصلی واحدهای تولیدی اردبیل کمبود نقدینگی و تامین مواد اولیه است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: در شرایط کنونی مشکل اصلی واحدهای تولیدی کمبود نقدینگی و تامین مواد اولیه بوده و افزایش دستمزد کارگران مولفه تاثیرگذاری بر مشکلات واحدهای تولیدی استان محسوب نمی‌شود.

رژیم گیاه‌خواری به بارداری کمک می‌کند

«له و علیه ویرایش»/نکاتی درباره تشدید و مشکلات زبانی سریال شهرزاد

کتاب «له و علیه ویرایش» نوشته سایه اقتصادی‌نیا حاوی مطالبی درباره فن ویرایش توسط نشر ققنوس منتشر و راهی بازار نشر شد.

کش و قوس های کمبود شکر در قطب تولید

کمبود شکر در قطب تولید شکر در کشور همچنان ادامه دارد.

همدان با کمبود پرستار مواجه است

‌مدیر دفتر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا همدان از کمبود پرستار در استان خبر داد.

پایان لیگ برتر و مشکلات ادامه‌دار ورزشگاه نقش‌جهان

اصفهان- مشکلات ادامه دار ورزشگاه نقش‌جهان با وجود پایان مسابقات لیگ برتر همچنان به چشم می‌آید و انتظار می‌رود مسئولان درباره این موضوع تدبیری جدی بیاندیشند.

مشکل کمبود آب در بخش مرکزی چادگان جدی است

بخشدار مرکزی چادگان با بحرانی توصیف کردن وضعیت آب آشامیدنی در این بخش گفت: مشکل کمبود آب در مناطق روستایی بخش جدی و نیازمند اقدام فوری است.