بایدها و نبایدهای حضور گردشگران در مناطق حفاظت شده

همدان- ایرنا- معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان اظهار داشت: افزایش چشمگیر حضور گردشگران در مناطق حفاظت شده همزمان با فصل زاد و ولد حیات وحش آسیب زا است.مطالب مرتبط

صنعت گردشگری رونق دارد/حضور پررنگ گردشگران خارجی در نصف‌جهان

حضور گردشگران خارجی از ابتدای سال جاری در ایران و نصف جهان نشان می‌دهد، تحریم‌های دشمنان نتوانسته از اشتیاق گردشگران برای بازدید از زیبایی‌ها و جاذبه‌های گردشگری ایران بکاهد.

۲۴ آتش سوزی در ۲۲۰ هکتار از مناطق حفاظت شده استان درسال گذشته

یاسوج- مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد گفت: سال گذشته ۲۴ مورد آتش سوزی در ۲۲۰ هکتار از مناطق حفاظت شده استان رخ داد.

حضور گردشگران تا نیمه خرداد در تنگه واشی ممنوع است

فرماندار فیروزکوه گفت: حضور گردشگران به دلیل شرایط ناپایدار جوی، بارش‌های احتمالی و بالا آمدن سطح آب رودخانه از ۳۱ اردیبهشت تا نیمه خرداد در تنگه واشی ممنوع است.

باید و نبایدهای تغذیه در رمضان

خروج دام های غیرمجاز از مراتع منطقه حفاظت شده اشترانکوه

خرم آباد - ایرنا - مسئول منطقه حفاظت شده اشترانکوه گفت: در راستای جلوگیری از تخریب پوشش گیاهی و حفاظت بهتر از محیط زیست دام های غیرمجاز از مراتع منطقه حفاظت شده اشترانکوه خارج شدند.

خروج دام‌های غیرمجاز از مراتع منطقه حفاظت شده اشترانکوه

مسئول منطقه حفاظت شده اشترانکوه گفت: در راستای جلوگیری از تخریب پوشش گیاهی و حفاظت بهتر از محیط زیست دام‌های غیرمجاز از مراتع منطقه حفاظت شده اشترانکوه خارج شدند.

نگه داری از منطقه حفاظت شده قلاجه به محیط زیست واگذار شد

معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری گیلانغرب گفت: در راستای صیانت و حفاظت از منطقه حفاظت شده قلاجه که نادرترین گونه‌های گیاهی وجانوری را درخود جای داده حفاظت از این منطقه به محیط زیست واگذار شد.

علت تلف شدن پنج راس کل و بز وحشی منطقه حفاظت شده دناهنوزمشخص نیست

یاسوج- مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد گفت: بررسی علت تلف شدن پنج راس کل و بز وحشی در منطقه حفاظت شده دنای شرقی ادامه دارد.

مناطق خطرآفرین ساحل آستارا مسدود می شود

آستارا - ایرنا - فرمانده نیروی انتظامی آستارا گفت: برای جلوگیری از غرق شدن افراد در آب های ساحلی این شهرستان، برخی مناطق خطر آفرین مسدود و گردشگران توسط همیاران پلیس به طرح های سالمسازی هدایت می شود.

تابستان امسال پروانه شکار صادر نمی‌شود

معاون محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست در حاشیه جلسه بررسی وضعیت قرق‌های اختصاصی کشور (مناطق حفاظت شده مردمی) گفت: در تابستان امسال پروانه شکار برای چهارپایان صادر نخواهد شد.]]>

تابستان امسال پروانه شکار صادر نمی‌شود

معاون محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست در حاشیه جلسه بررسی وضعیت قرق‌های اختصاصی کشور (مناطق حفاظت شده مردمی) گفت: در تابستان امسال پروانه شکار برای چهارپایان صادر نخواهد شد.

مدیریت گردشگری در پارک ملی دریایی دیر- نخلیو استان بوشهر عملیاتی می‌شود

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهربا تاکید بر پاکسازی زیستگاه‌های پرندگان و جانوران در مناطق حفاظت شده استان بوشهر گفت: در این راستا، برنامه اصولی مدیریت گردشگری در پارک ملی دریایی دیر- نخلیو این استان تدوین و اجرایی می‌شود.

باید و نبایدهای افطار تا سحر

کارشناس تغذیه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: روزه‌داران عزیز از مصرف تنقلات زیاد در فاصله افطار تا سحر پرهیز کنند.

وقتی سدها زندان ماهیان می‌شود

فردا ۲۴ مه و سوم خرداد روز جهانی «مهاجرت ماهیان» است. کارشناس آبزیان آب‌های داخلی سازمان حفاظت محیط زیست در مورد وضعیت نگران‌کننده مسیرهای مهاجرت و مناطق تخم‌ریزی و تولید مثل ماهیان به‌ویژه در رودخانه‌های مناطق مختلف جهان از جمله ایران هشدار داد.

روش های نوین حفاظت از تنوع زیستی

تهران - ایرنا - برنامه سی و هفتمین زنگ آموزش سازمان حفاظت محیط زیست به موضوع روش های نوین حفاظت از تنوع زیستی اختصاص یافت که دوشنبه ( 30 اردیبهشت ) ساعت 9 در این سازمان برگزار می شود.

مفام فرهنگی پکن: ایران می تواند بازار بزرگ گردشگران چینی باشد

پکن- ایرنا- معاون همکاری های بین المللی وزیر فرهنگ و گردشگری چین تاکید کرد: ایران می تواند بازار بزرگی برای گردشگران چینی باشد اما لازم است اطلاعات و تسهیلات بیشتری از سوی تهران در اختیار این گردشگران قرار گیرد.

یورش معدنکاوان به منطقه حفاظت‌شده ساریگل/ ورود عناصر "سرب و روی" به آب شرب اسفراین

در پی برداشت‌های غیرمجاز از معادن سرب و روی آلبلاغ، مسمومیت آب مورد مصرف روستاهای مسیر رودخانه گنجدان در منطقه حفاظت‌شده ساریگل قطعی است؛ در حالیکه عنوان پارک ملی زیبنده کل منطقه حفاظت شده ساریگل است نه بخش کوچکی از آن.

انفجار اتوبوس گردشگران در نزدیکی اهرام مصر

حمله به یک اتوبوس حامل گردشگران در حومه پایتخت مصر، ۱۷ زخمی به جا گذاشته است.

ناتوانی مصر در تامین امنیت گردشگران

بر اثر انفجار بمب نزدیک اتوبوس گردشگران نزدیک منطقه اهرام مصر در استان جیزه ۱۷ نفر زخمی شدند.

دستور مادورو برای افزایش حفاظت از ساختمان سفارت آمریکا

نیکلاس مادورو به رغم اقدامات پلیس آمریکا علیه فعالانی که قصد حفاظت از سفارت ونزوئلا در واشنگتن را دارند، اظهار کرد، دستور داده که تدابیر امنیتی درخصوص حفاظت از ساختمان سفارت سابق آمریکا در کاراکاس تقویت شوند.