بناهای تاریخی بیمه می‌شوند

نمایندگان در مصوبه‌ای دولت را مکلف کردند بناهای تاریخی ثبت شده در فهرست آثار ملی را بیمه کند.مطالب مرتبط

معافیت احیا و تعمیرات اساسی بناهای تاریخی از عوارض تغییر کاربری

نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مصوب کردند که هرگونه مرمت، احیا و تغییر اساسی بناهای تاریخی از هزینه های مربوط به تغییر کاربری و بازسازی معاف می‌شوند.

احیا و تعمیرات بناهای تاریخی از عوارض تغییر کاربری معاف می‌شوند

موافقت مجلس با طرح مرمت بافت های تاریخی

تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر حفظ و احیای بافت‌ها و بناهای تاریخی سازمان میراث فرهنگی گفت: طرح مرمت و احیای بافت‌های تاریخی و فرهنگی و توانمندسازی مالکان و بهره‌برداران بناهای تاریخی در مجلس تصویب شد.

مرمت بناهای تاریخی کرمانشاه در سال 98 نیازمند 880 میلیارد ریال است

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه با اشاره به ضرورت مرمت بناهای تاریخی در استان گفت: مرمت بناهای تاریخی استان کرمانشاه در سال 98 نیازمند 880 میلیارد ریال است.

طرح مرمت بافت های تاریخی و توانمندسازی مالکان تصویب شد

مدیرکل دفتر حفظ و احیای بافت‌ها و بناهای تاریخی گفت: طرح مرمت و احیای بافت‌های تاریخی و فرهنگی و توانمندسازی مالکان و بهره‌برداران بناهای تاریخی و فرهنگی به‌طور کامل در مجلس به‌تصویب رسید.

اهواز| بیش از 35 میلیارد ریال صرف مرمت بناهای تاریخی خوزستان شد

معاون میراث فرهنگی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان گفت: در سال 1397 بیش از 35 میلیارد و هشتصد میلیون ریال هزینه صرف مرمت بناهای تاریخی سطح استان شد.

بازدید رایگان از موزه ها و بناهای تاریخی قزوین

معاون میراث فرهنگی استان قزوین: از ۲۸ اردیبهشت ماه تا سوم خرداد ماه بازدید از همه موزه‌ها و بناهای تاریخی استان قزوین از ساعت ۸ صبح تا ۸ شب برای شهروندان رایگان است.

سه بنای تاریخی شاخص در هرمزگان مرمت می‌شود

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان هرمزگان گفت: بناهای تاریخی شاخص استان مرمت می‌شوند.

چرا فیروزه‌ای رنگ بیشتر بناهای تاریخی یزد است؟

بازی عامدانه‌ی معماران ایرانی با رنگ آرامش‌بخش آبی در مساجد و ابنیه‌های تاریخی بیانگر اهتمام آنها به منظر روان‌شناسانه رنگ‌ها در روح این بناها داشته است.

دسته‌جمعی به این حمام بروید

خیابان نادری در میانه‌های بافت تاریخی قزوین، بنا و آثار تاریخی کم ندارد؛ کوچه پس کوچه‌های تنگی که گاه به یکی از این بناهای تاریخی می‌رسد، مانند «حمام قجر» که نبش کوچه‌ی درگاهی‌اش در خیابان عبید زاکانی قرار گرفته.

تصویب طرح مرمت و احیای بافت‌های تاریخی

طرح مرمت و احیای بافت‌های تاریخی و فرهنگی و توانمندسازی مالکان و بهره‌برداران بناهای تاریخی در مجلس به طور کامل تصویب شده است

طرحی برای حمایت صددرصد از مالکان بناهای تاریخی

معاون توسعه مدیریت سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری طرح «حمایت از مرمت و احیای بافت‌های فرهنگی تاریخی» را یک حمایت صددرصدی از مالکان و سرمایه‌گذاران بافت‌های تاریخی دانست.

4 هزار خانوار روستایی خراسان رضوی تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند

با تأمین مالی شرکت فولاد نیشابور،4 هزارخانوار روستایی فاقد بیمه در شهرستان‌های نیشابور و فیروزه، بیمه می شوند.

۴هزار خانوار روستایی خراسان رضوی تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند

با تأمین مالی شرکت فولاد نیشابور، ۴هزارخانوار روستایی فاقد بیمه در شهرستان‌های نیشابور و فیروزه، بیمه می‌شوند.

شما کدام اثر قزوین را برای تخریب انتخاب می‌کنید؟!

قزوین این روزها درد زیاد دارد. هر کدام از مسؤولان شهری چشم‌اش به یکی از بناها و محوطه‌های تاریخی این شهر است و حرف‌ها فقط از تخریب است. مرمت و سر و سامان دادن بناهای تاریخی هیچ جایی در بین حرف‌ها ندارد و در این میان به نظر می‌رسد میراث‌فرهنگی استان مُهر س

مرمت بناهای تاریخی در گیلان

65 بنای تاریخی گیلان پارسال مرمت شد.

55 میلیارد ریال برای مرمت و حفظ بناهای تاریخی فارس هزینه شد

مدیرکل میراث‌فرهنگی فارس از انجام 114 قرارداد مرمتی و مطالعاتی آثار تاریخی استان در سال گذشته خبر داد و گفت: اعتباری نزدیک به 55 میلیارد ریال برای این امر اختصاص داده شد. 

۱۳۰ هزار خانوار عشایری در کشور بیمه می‌شوند

قزوین- رئیس سازمان امور عشایر کشوری گفت:باتفاهم نامه‌ امضا شده با صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر کشور،در مدت سه سال ۱۳۰ هزار خانوار عشایر واجد شرایط تحت پوشش بیمه درمانی قرار می‌گیرند.

بازدید رایگان از موزه ها و بناهای تاریخی استان، فردا

فردا ،بازید از موزه ها و بنا های تاریخی استان اصفهان برای عموم رایگان است.

گذر از خطر آتش سوزی با ایمن سازی بازارهای تاریخی

تبریز- ایرنا- وقوع آتش سوزی در بازار تاریخی تبریز به عنوان بزرگ ترین سازه مسقف جهان که علاوه بر فهرست آثار ملی کشورمان از طرف یونسکو نیز به عنوان میراث جهانی ثبت شده است، ضرورت خطرزدایی از این سازه معماری و بناهای مشابه را آشکار کرد.