آنچه «شریف آباد اردکان» دارد و «ابیانه» ندارد!

هر چند یزد و اصفهان به عنوان دو استان همجوار در مرکز کشورمان از گذشته تاکنون قرابت‌های بیشماری از نظر نوع ساختار بافت تاریخی، فرهنگی و حتی گاهی نوع بیانشان دارند امّا به نظر می‌آید که نوع توجه مسئولان هر یک به مقوله گردشگری تفاوت‌هایی وجود دارد.مطالب مرتبط

ورود دادستانی به موضوع کلیپ روستای ابیانه

دادستان شهرستان نطنز در خصوص کلیپ منتشر شده از روستای ابیانه، گفت: هنوز مشخص نیست که این افراد در چه قالبی به ابیانه سفر کرده بودند و منتظر تکمیل شدن گزارش در این زمینه هستیم.

ورود دادستانی به موضوع کلیپ روستای ابیانه/ مسافرین احضار شدند

دادستان شهرستان نطنز در خصوص کلیپ منتشر شده از روستای ابیانه، گفت: هنوز مشخص نیست که این افراد در چه قالبی به ابیانه سفر کرده بودند و منتظر تکمیل شدن گزارش در این زمینه هستیم.

تک خوانی یک زن در ابیانه نطنز ارتباطی با تورهای گردشگری ندارد

کاشان - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان با اشاره به انتشار تصاویری در فضای مجازی مبنی بر آوازخوانی یک زن گفت: ماجرای تک خوانی یک زن در روستای ابیانه شهرستان نطنز در قالب تورهای گردشگری زیر نظارت این مجموعه نبوده است.

ادامه واکنش‌ها به هنجارشکنی تک‌خوانی یک زن در ابیانه؛ نفر اصلی تحت پیگرد دستگاه قضایی است

گروه استان‌ها - واکنش‌ها به اقدام هنجارشکنانه یک گروه گردشگری در روستای تاریخی ابیانه و تک‌خوانی زن در این منطقه همچنان ادامه دارد.

ورود گردشگران به روستای ابیانه بدون راهنما ممنوع شد

رئیس شورای اسلامی روستای ابیانه خطاب به رئیس شورای تأمین و فرماندار شهرستان نطنز در نامه ای نوشت که دستور دهند تا گردشگران بدون راهنما به روستای ابیانه رفت و آمد نکنند.

یزد ابیانه می‌شود؟

عضو شورای علمی گروه هنر و تمدن اسلامی پژوهشکده اسلام تمدنی مشهد، ثبت جهانی یزد را فرصت و تهدیدی برای این شهر خواند و تاکید کرد که ماجرای روستای ابیانه نباید مجدداً برای یزد تکرار شود!

دادستانی نطنز پیگیر پرونده هنجار شکنی تور گردشگری در ابیانه

برخورد با تور گردشگری هنجار شکن بافت تاریخی روستای ابیانه در دستور کار دادستان نطنز قرار گرفت.

اصفهان| پرونده «تک‌خوانی یک زن در ابیانه» تشکیل شد؛ کسی دستگیر نشده است

دادستان عمومی و انقلاب اصفهان گفت: پرونده تک‌خوانی یک زن در ابیانه تشکیل شده و در دادستانی نطنز پیگیری می‌شود.

پرونده مقدماتی در ارتباط با تک‌خوانی یک زن در ابیانه تشکیل شد

اصفهان - دادستان عمومی و انقلاب اصفهان گفت: توجه به گزارش پلیس اطلاعات امنیت عمومی درباره تک‌خوانی یک زن در ابیانه پرونده مقدماتی در این ارتباط تشکیل شده است.

کلیپ منتشر شده از ابیانه ربطی به تورهای میراث فرهنگی ندارد

مدیرکل میراث فرهنگی استان اصفهان گفت: آژانس ها و راهنمایان تور ما آموزش دیده اند و به شعائر اسلامی و به قوانین و عرف اسلامی احترام می گذارند و رعایت موازین مذهبی و اعتقادی را در دستور کار دارند.

هنجارشکنی فرهنگی در ابیانه مربوط به گروهی گردشگر غیررسمی

میراث فرهنگی استان اصفهان هنجارشکنی فرهنگی در ابیانه را مربوط به گروهی گردشگر غیررسمی  دانست.

توفان گرد و خاک، بخش هایی از اردکان یزد را در نوردید

یزد - ایرنا - کارشناس اداره کل هواشناسی یزد، سرعت توفان گرد و خاک، عصر روز جمعه در شهر عقدا از توابع شهرستان اردکان را 83 کیلومتر بر ساعت اعلام کرد.

کمک ۸.۶ میلیاردی حامیان و خیرین آموزش عالی کشور به دانشگاه شریف

مراسم ضیافت افطار دانشگاه صنعتی شریف با حضور حامیان، خیرین و نیکوکاران و با هدف حمایت از دانشگاه صنعتی شریف در راستای حفظ و ارتقای سطح تولید علم، پژوهش و پیشرفت کشور برگزار شد که در این مراسم به میزان ۸.۶ میلیارد تومان از سوی خیرین از دانشگاه صنعتی شریف ح

ساخت مجتمع تفریحی، رفاهی و ورزشی چادرملو اردکان عید فطر آغاز می شود

یزد- ایرنا - استاندار یزد، سرپرست فرمانداری اردکان و مدیران شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در نشستی تاکید کردند، همزمان با عید فطر، ساخت مجتمع تفریحی، رفاهی و ورزشی چادرملو اردکان آغاز شود.

50 درصد مدارس اردکان، نیازمند جایگزینی یا بازسازی هستند

یزد - ایرنا - سرپرست فرمانداری اردکان با بیان اینکه 62 مدرسه در این شهرستان دایر است گفت: نیمی از این مدارس از بافت فرسوده برخوردار بوده و استحکام لازم را ندارند .

خروجی دانشکده‌های طب سنتی نمود عینی ندارد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: آنچه که برونداد دانشکده‌های طب سنتی بوده، خیلی نمود عینی ندارد و نتوانستند طب سنتی را به خوبی در قالب علمی درآورند به همین دلیل تلاش‌هایی در این زمینه دیده نمی‌شود.

تور جنجالی ابیانه مجوز میراث فرهنگی هم نداشت

کاوش در غار کلدر خرم‌آباد تا 15 خردادماه امسال ادامه دارد

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری لرستان گفت: مجوز فصل سوم کاوش در غار تاریخی کلدر خرم‌آباد تمدید و کاوش در این غار تا 15 خرداد ادامه دارد.

امام جمعه اردکان: عزل و نصب مسئولان با رعایت ملاحظات انجام شود

یزد - ایرنا - امام جمعه موقت اردکان گفت: کسانی که در عزل و نصب‌ها دخیل هستند باید دقت لازم را در انتخاب مسئولان داشته باشند، زیرا اگر احراز صلاحیت برای فردی نشود، زیان آن بیش از خودشان متوجه جامعه و مردم خواهد بود.

دعای روز هفدهم ماه رمضان

خدایا مرا در این ماه به سوی کارهای شایسته هدایت کن، و حاجات و آرزوهایم را برآور، ای آن که نیاز به روشنگری و پرسش ندارد، ای آگاه به آنچه در سینه جهانیان است، بر محمّد و خاندان پاکش درود فرست.