جاده سازی در زیستگاه آهوی خوزستان متوقف شد

اهواز- ایرنا- رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دشت آزادگان گفت: دادستان این شهرستان دستور توقف جاده سازی در منطقه حفاظت شده میشداغ (مشداخ) را صادر کرد.مطالب مرتبط

تیم فولاد خوزستان متوقف شد

اهواز - ایرنا - تیم فوتبال فولاد خوزستان در هفته پایانی لیگ برتر باشگاه های ایران برابر حریف خود تراکتور سازی تبریز متوقف شد.

زیستگاهی بی بدیل، برای آهوان ایرانی

بارشهای اخیر در منطقه دشت قَراویز سرپل‌ذهاب، سرسبزی و پر آبی را به تنها زیستگاه آهوی ایرانی در غرب کشورآورده است

رها سازی بره آهوی ۴ ماهه در کیش

بره آهویی پس از ۴ ماه نگهداری و مراقبت کارشناسان اداره محیط زیست در پارک آهوان کیش رها شد.

سایت آهوی چشمه گل نمونه موفق پرورش وحوش در کشور

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی از سایت تحقیق، تکثیر و پرورش آهوی چشمه گل شهرسان تربت جام بازدید کرد.

خصوصی‌سازی باید متوقف شود/ لزوم اجرای قانون رتبه‌بندی معلمان

عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس گفت: خصوصی‌سازی باید متوقف شود تا رویه و مقررات آن مورد بازنگری قرار گیرد و دیوان محاسبات به درآمدها و هزینه‌های شرکت‌های دولتی رسیدگی کند.

خسارت 850 میلیارد تومانی سیل به زیرساخت‌های جاده‌ای خوزستان

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان با بیان این‌که 4 محور استان همچنان مسدود هستند، گفت: بر اساس برآوردهای اولیه از خسارت‌های وارده به زیرساخت‌های جاده‌ای خوزستان، 850 میلیارد تومان خسارت برآورد شده است.

خصوصی‌سازی تا بازنگری در رویه و مقررات باید متوقف شود

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس معتقد است تا زمان بازنگری رویه و مقررات، خصوصی‌سازی باید متوقف شود.

تیم ملی فوتبال جوانان برابر منتخب خوزستان متوقف شد

اهواز- ایرنا - تیم ملی فوتبال جوانان ایران در دیداری تدارکاتی برابر تیم منتخب فوتبال خوزستان متوقف شد.

جاده چذابه در خوزستان تا 10روزآینده برای تردد باز می شود

اهواز - ایرنا - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان گفت: جاده مرزی چذابه که به دلیل جاری شدن سیلاب درفروردین امسال دچار آبگرفتگی و مسدود شده بود تا 10 روز آینده بازسازی و برای تردد باز می شود.

سازمان محیط زیست مجوز تله کابین در تنگ تکاب را نداده است

تهران- ایرنا - مدیر کل دفتر زیستگاه ها و امور مناطق سازمان حفاظت محیط زیست درباره شایعاتی مانند ویلا سازی، هتل سازی و مجوز تله کابین در منطقه تنگ تکاب گفت: سازمان به هیچ عنوان اجازه ساخت تله کابین را نداده و اصلا بحث ویلاسازی و هتل سازی نیز مطرح نیست.

فرصت میزبانی پرندگان را از ایران نگیریم

یکی از علل مهاجرت پرندگان به ایران وجود زیستگاه‌ها و آب‌گاه‌های مناسب است که هرساله جمع کثیری از مهاجران عرض‌های شمالی را میزبانی می‌کنند، بر همین اساس باید از تخریب این زیستگاه‌ها جلوگیری کرد.

تشدید پایش و کنترل زیستگاه‌های پلدختر در فصل زادآوری حیات وحش

پلدختر- رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست پلدختر از تشدید برخورد قانونی با متخلفان زیست محیطی و جلوگیری از شکار و صید در زیستگاه‌های این شهرستان خبر داد.

تملک تمام آغل‌های زیستگاه یوز/ دام‌داری در توران شاهرود نداریم

شاهرود - مدیرکل محیط‌زیست سمنان بابیان اینکه همه آغل‌ها و پروانه‌های تعلیف احشام محدوده پارک ملی توران خریداری‌شده است، گفت: هیچ بهره‌بردار دامی در محدوده این زیستگاه یوزپلنگ وجود ندارد.

کارکرد سال گذشته بخش حمل و نقل داخلی خوزستان مطلوب بود

اهواز- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان گفت: سال گذشته بخش حمل و نقل داخلی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان از ۲۵ درصد کمتر نشد و این ۲۵ درصد ظرفیت بار استان بود.

تولید نفت در مناطق سیل زده خوزستان به حالت عادی بازگشت

تهران - ایرنا - تولید نفت در مناطق سیل زده به حالت عادی بازگشته و تنها در تعداد محدودی از چاه‌ها به دلیل از بین رفتن جاده‌های ارتباطی و یا آب‌بردگی لوله‌ها، تولید همچنان متوقف است.

یک زیستگاه مرجان های منزوی در خلیج فارس کشف شد

کیش - ایرنا - عضو هیات علمی پژوهشگاه اقیانوس شناسی ‏و مجری برنامه علمی پایش سواحل از کشف یک زیستگاه اصلی مرجان های منزوی (مرجان فنجانی) در عمق متری در بخش غربی تنگه هرمز خبرداد.

پورمختار: قانون خصوصی سازی باید بازنگری شود

یک عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: خصوصی سازی باید متوقف شود تا رویه و مقررات قانونی آن مورد بازنگری قرار گیرد.

تخریب زیستگاه، تقابل با انسان و توله‌کُشی؛ بلای جان خرس‌ها

تهران- ایرنا- خرس‌ها علاوه بر اینکه از لحاظ تخریب زیستگاه و تقابل با انسان در عذاب هستند؛ خودشان هم به خود رحم نمی‌کنند و برای اینکه مادر آماده زادآوری دوباره شود خرس نر اقدام به کشتن توله‌ها می‌کند و این سه عامل در کنار هم، جمعیت این‌گونه ارزشمند را در م

یک قلاده گورکن در زیستگاه طبیعی تکاب رها شد

مهاباد- ایرنا- رییس اداره حفاظت محیط زیست تکاب گفت: یک قلاده گورکن (رودک) که توسط یک شکارچی متخلف به طور زنده به دام افتاده بود، توسط محیط بانان در یکی از زیستگاه های طبیعی این شهرستان رها شد.

بهسازی جاده بستان - مرز بین المللی چذابه در خوزستان به پایان رسید

اهواز - ایرنا - فرماندار دشت آزادگان گفت: تعمیر و بهسازی جاده بستان - چذابه و انتقال آب سیلاب از روی این جاده در نقطه ای دیگر روز یکشنبه به پایان رسید و جاده برای تردد خودروها باز شده است.