استاد دانشگاه: احتمال گسترش فرونشست در استان سمنان محتمل است

سمنان- ایرنا- عضو هیات علمی رشته کویرشناسی دانشگاه سمنان گفت: اگر برای مهار فرونشست زمین با اصلاح الگوی مصرف آب در بخش کشاورزی و دیگر بخش ها اقدام جدید صورت نگیرد، احتمال گسترش این پدیده در استان سمنان محتمل است.مطالب مرتبط

دانشگاه سمنان در جمع 963 دانشگاه برتر دنیا قرار گرفت

سمنان- ایرنا- نخبه علمی جهان و معاون پژوهش و فناوری دانشگاه سمنان گفت: بر اساس رتبه بندی سال 2019 دانشگاه لایدن هلند، دانشگاه سمنان برای نخستین بار در جمع 963 دانشگاه برتر دنیا قرار گرفت.

خطر فرونشست زمین در برخی نقاط تهران و البرز/مروری بر محله‌های پرخطر تهران

نتایج یک پژوهش نشان می‌دهد احتمال فرونشست زمین در مناطق جنوبی شهرستان تهران همچون چهاردانگه و هم‌چنین شهرستان‌های پاکدشت، پیشوا، بخش‌های شمالی شهرستان ورامین و شهرری، بخش میانی شهریار، اسلامشهر، بهارستان، بخش‌های شمالی رباط کریم از استان تهران و بخش جنوبی

بیش از 100 پایگاه سیار فشارخون در استان سمنان پیش‌بینی شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان سمنان با اشاره به اجرای طرح بسیج و کمپین ملی کنترل فشارخون در مناطق زیرپوشش این دانشگاه گفت: این طرح در پایگاه‌های ثابت و سیار دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان اجرا می‌شود.

رئیس دانشگاه سمنان: رویکرد دانشگاه آموزش مساله محور باشد

سمنان- ایرنا- رئیس دانشگاه سمنان گفت: رویکرد دانشگاه های استان سمنان در برنامه های آموزشی مساله محور و قابل اجرا باشد.

هوای سمنان 6 درجه خنک می شود

کارشناسان هواشناسی برای 24 ساعت آینده استان سمنان کاهش 4 تا 6 درجه ای دمای هوا ، بارش باران ، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید و در نقاط مستعد احتمال تگرگ پیش بینی کردند و درباره احتمال خسارت های بارندگی و وزش باد هشدار دادند.

تَرک خوردگی زمین تهدید بزرگ در سمنان- محمدرضا یوسف نژاد*

سمنان- ایرنا- رفع پدیده تَرک خوردگی و فرونشست زمین به عنوان زلزله خاموش در جنوب سمنان نیازمند عزم ملی و جلوگیری از برداشت غیراصولی آب از سفره های زیرزمینی و افزایش پوشش گیاهی است.

تَرک خوردگی زمین تهدید بزرگ در سمنان- محمدرضا یوسف نژاد*

سمنان- ایرنا- رفع پدیده تَرک خوردگی و فرونشست زمین به عنوان زلزله خاموش در جنوب سمنان نیازمند عزم ملی و جلوگیری از برداشت غیراصولی آب از سفره های زیرزمینی و افزایش پوشش گیاهی است.

رقابت پِتانک دانشجویی در دانشگاه سمنان برگزار شد

سمنان- ایرنا- مدیر تربیت بدنی دانشگاه سمنان گفت: رقابت های رشته ورزشی پِتانک با حضور 50 دانشجوی شرکت کننده در دانشگاه سمنان برگزار شد.

هواشناسی سمنان نسبت به سیلابی شدن مسیل ها هشدار داد

سمنان- ایرنا- سرپرست اداره کل هواشناسی سمنان گفت: با تقویت سامانه بارشی احتمال جاری شدن سیلاب در 48 ساعت آینده در برخی از نقاط این استان دور از انتظار نیست.

رئیس دانشگاه: نخستین محقق دوره پسادکتری دانشگاه سمنان پذیرش شد

سمنان- ایرنا- رئیس دانشگاه سمنان گفت: نخستین محقق دوره پسادکتری دانشگاه سمنان در رشته مهندسی مکانیک گرایش تبدیل انرژی پذیرش و مشغول فعالیت در این دانشگاه شد.

دانشگاه‌های نقش محوری در توسعه و تولید استان سمنان دارند

سمنان - معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار سمنان گفت: توسعه و رونق تولید دو مقوله مهم در استان محسوب می‌شوند که دانشگاه‌ها در ارتقای آن‌ها نقشی محوری دارند.

تبادل استاد و دانشجو میان دانشگاه‌های دولتی فسا با فرانسوی‌ها

رئیس دانشگاه فسا گفت: براساس تفاهم‌نامه جندی شاپور این امکان برای دانشگاه‌های دولتی فسا مهیا است تا در زمینه تبادل اطلاعات و تبادل استاد و دانشجو با دانشگاه پواتیه فرانسه همکاری کنند.

هشدار محققان نسبت به افزایش نرخ سالانه فرونشست در استان البرز

رئیس مرکز پژوهش‌های کاربردی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور از اجرای مطالعات جدید درباره نرخ فرونشست استان البرز خبر داد و نسبت به افزایش این پدیده در این استان هشدار داد.

«سند جامع سلامت» در استان سمنان اجرایی شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه‌ها بین دانشگاه علوم پزشکی با استانداری سمنان گفت: باید سند جامع سلامت در استان سمنان اجرایی شود.

خطر فرونشست زمین در زمین‌های کشاورزی مازندران

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری، ایجاد چاه‌های عمیق و نیمه عمیق را تهدیدی بزرگ برای سفره‌های زیرزمینی دانست و گفت: علاوه بر اینکه این سفره‌ها در حال خالی شدن است خطر بزرگ فرونشست زمین در مناطق کشاورزی و مسکونی وجود دارد که قابل جبران

احتمال آبگرفتگی نواحی شمالی استان سمنان وجود دارد

سرپرست اداره کل هواشناسی استان سمنان درباره آبگرفتگی و سیلابی شدن مسیل‌ها در نواحی شمالی این استان هشدار داد.

گسترش فعالیت‌های بین المللی دانشگاه حکیم سبزواری

با امضاء تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه حکیم سبزواری و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی فعالیت‌های بین المللی این دانشگاه گسترش یافت.

تداوم بارندگی ها در سمنان

کارشناسان هواشناسی برای 24 ساعت آینده استان سمنان بارش باران ، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید و در نقاط مستعد احتمال تگرگ پیش بینی کردند . روزهای پنج شنبه و جمعه دما بین 3 تا 5 درجه کاهش می یابد.

برآورد ابتلا به فشار خون بالا در جامعه هدف سمنان 30 درصد است

سمنان- ایرنا- رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان گفت: پیش بینی می شود 30 درصد از جامعه هدف در پویش کنترل فشار خون در استان مبتلا به فشار خون بالا باشند.

رئیس یک دانشگاه چین: همکاری علمی پکن-تهران افزایش یابد

پکن- ایرنا- رئیس دانشگاه معماری پکن با اشاره به گسترش روابط سیاسی و اقتصادی چین و ایران تاکید کرد: در شرایط فعلی که دو کشور زیر فشار آمریکا هستند باید در زمینه علوم، فنون و هنر نیز همکاری های خود را گسترش دهند.