وقتی قرائت قرآن جواز زندگی یک اسیر ایرانی شد

«برادر من تو جنگ کشته شده و مادرم به من گفته که از جنگ برنگرد مگر اینکه ۱۰ نفر از ایرانی‌ها را به انتقام برادرت بکشی.»مطالب مرتبط

مدرک تخصصی به پیشکسوتان قرائت قرآن اعطا می شود

تهران – ایرنا – دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، مصوبه شورای توسعه فرهنگ قرآنی را در خصوص شناسایی و اعطای مدرک تخصصی به پیشکسوتان قرائت قرآن کریم ابلاغ کرد.

جواز کار یک بانک ایرانی در افغانستان لغو شد

کابل- ایرنا- روزنامه 8 صبح در شماره روز یکشنبه خود نوشت:« بانک مرکزی افغانستان جواز کار آرین‌بانک را در کشور لغو کرده است.»

جلسات خانگی قرائت قرآن بانوان

در ایام ماه مبارک رمضان، جلسات خانگی زنانه با قرائت قرآن رنگ و بوی در ماه مبارک رمضان.

تعامل قرآن با زندگی باعث بوجود آمدن انقلاب اسلامی شد

سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آیین افتتاحیه بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی قرآن گفت:نسبت بین زندگی مردم با قرآن در دهه چهل باعث پدیدآمدن سفره انقلاب شد.

نشست سبک زندگی اسلامی در نمایشگاه قرآن برگزار شد

یک مدرس حوزه و دانشگاه در نشستی تخصصی در نمایشگاه قرآن کریم موضوع «سبک زندگی اسلامی با تکیه بر آیات قرآنی» را مورد بررسی قرار داد.

صالحی: قرآن کتاب زندگی و برای حیات طیبه انسان است

وزیر ارشاد گفت که قرآن فقط برای خواندن و ثواب بردن نیست بلکه قرآن کتاب زندگی و برای حیات طیبه انسان نازل شده است.

روزانه 220 جلسه قرائت و جزء خوانی قرآن کریم در اردکان برگزار می‌شود

قرآن، معنای زندگی

این روزها، بعد از ظهر و با خنک‌تر شدن هوا، مصلی تهران میزبان قدم‌های مردم روزه دار و علاقه‌مند به قرآن می‌شود

در اولین روز نمایشگاه قرآن چه گذشت

در ششمین روز از ماه مبارک رمضان بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم با شعار «قرآن معنای زندگی» با حضور نهادها، دستگاه‌های مختلف و بازدیدکنندگان در شبستان اصلی مصلی امام خمینی (ره) کار خود را آغاز کرد.

حجت الاسلام قرائتی: برای یافتن علم قرآن را زیر و رو کنید

برای عید نوروز تقریبا همه‌ مملکت بسیج می‌شوند برای اینکه عید می‌آید. اما وقتی ماه رمضان می‌آید، ما چقدر برای قرآن آمادگی داریم؟

قرآن؛ کتاب زندگی/ قرآن، نور و رحمت و هدایت به سوی خیر و سعادت است

ما مسلمانان بر آن عقیده‌ایم که قرآن، نور و رحمت و هدایت به سوی خیر و سعادت است و کافی تر و جامع‌تر از آن دستوری برای بشر نیامده و نخواهد آمد.

ترجمه، محبوب زندگی‌ جزیره‌ای مجازی است/بی‌اعتمادی به تالیف ایرانی

صادق کرمیار می‌گوید اقبال به ادبیات ترجمه‌ای در ایران امری است که زاییده زندگی جزیره‌ای در فضای مجازی و قطع بودن ارتباط ایرانی‌ها با دنیای خارج از جغرافیای خودشان است.

گشایش نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم با شعار «قرآن، معنای زندگی» باحضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گشایش یافت

فرید بهزادی: اسیر بدشانسی‎های لیگ شدیم

بازیکن تیم فوتبال ماشین‎سازی تبریز گفت: متاسفانه مقابل پدیده اسیر بدشانسی‎های لیگ شدیم و در نهایت هم بازی را واگذار کردیم.

برپایی کرسی تلاوت قرآن در نمایشگاه قرآن مشهد

دبیر چهاردهمین نمایشگاه بین المللی قرآن و عترت مشهد گفت: کرسی تلاوت قرآن کریم با حضور 9 قاری خارجی و 14 قاری ایرانی مطرح در سطح بین المللی هر شب در این نمایشگاه برگزار می شود.

استقلال اسیر حاشیه‌ها شد/ تصور قهرمانی سخت است

پیشکسوت استقلال گفت: اگر آبی پوشان اسیر حاشیه‌ها نمی‌شدند می‌توانستند الان یکی از مدعیان قهرمانی باشند.

کرسی تلاوت قرآن در نمایشگاه قرآن مشهد

مشهد- ایرنا- دبیر چهاردهمین نمایشگاه بین المللی قرآن و عترت مشهد گفت: کرسی تلاوت قرآن کریم با حضور 9 قاری خارجی و 14 قاری ایرانی مطرح در سطح بین المللی هر شب در این نمایشگاه برگزار می شود.

روایت یک ارتشی از اسارت در ماه مبارک رمضان

ماه رمضان و دقیقاً وقت اذان ظهر بود که نیروهای عراقی ما را اسیر گرفتند. یک درجه‌دار عراقی به همراه چند سرباز ما را اسیر کردند. درجه‌دار عراقی به سربازانش دستور آتش داد تا ما را به گلوله ببندند.

در ماه رمضان به هشتگ «قرآن جاریست» بپیوندید

در روزهای ما مبارک رمضان عکس هایی همراه با روزنوشت ها و درکی از معنا و مصداق آن با زندگی روزمره با هشتگ «قرآن جاریست» منتشر می شود.

برگزاری محفل انس با قرآن کریم در روستای کریق

اهالی شیعه و سنی روستای کریق سالهای سال است که با دوستی و برادری کنار هم زندگی می کنند و در ایام ماه مبارک رمضان با برگزاری محافل انس با قرآن ، دسته جمعی به تلاوت قران کریم می پردازند.