ادبیات کودک در افغانستان چه وضعی دارد؟

یک نویسنده افغان ادبیات کودک با بیان این‌که ادبیات کودک در این کشور اولویت آخر است، می‌گوید: تعداد نویسندگان کودک در افغانستان از تعداد انگشتان دست تجاوز نمی‌کند.مطالب مرتبط

دخالت بیش از حد در ادبیات کودک

علی‌اصغر سیدآبادی با انتقاد از دخالت بیش از حد دولت و نهادها در ادبیات کودک می‌گوید: وضع به گونه‌ای است که کتاب کودک وضعیت طبیعی ندارد. فکر می‌کنم این مشکل جدی‌تری است تا این‌که بگوییم چرا دولت کاری نمی‌کند.

فاصله گرفتن از نگاه بالا به پایین در ادبیات کودک

مریم محمدخانی از کمرنگ شدن نوشتن با دید بزرگسالانه برای کودکان گفت و اظهار کرد: از نگاه تعلیمی و نگاه بالا به پایین در ادبیات کودک داریم فاصله می‌گیریم و ادبیات به عنوان لذت و سرگرمی بیشتر به رسمیت شناخته می‌شود.

بیش از دومیلیون کودک و مادر در افغانستان سوء تغذیه دارند

صندوق کودکان سازمان ملل متحد در افغانستان اعلام کرد : دو میلیون و پانصد هزار کودک و مادر درافغانستان ازسوء تغذیه رنج می برند.

«جودیت کر» نویسنده سرشناس ادبیات کودک و نوجوان درگذشت

«‌جودیت کِر» نویسنده و تصویرگر سرشناس ادبیات کودک و نوجوان و خالق بیش از ۳۰ اثر، روز گذشته در سن ۹۵ سالگی درگذشت.

سخنان نویسندگان ایرانی در همایش «ادبیات کودک» در روسیه

همایش بین‌المللی «ادبیات برای کودکان و نوجوانان» با حضور نویسندگانی از ایران در شهر آستراخان روسیه برگزار شد.

ادبیات جنگ توسط مخاطبانش مدیریت می‌شود/ تب خاطره‌نگاری بالاست

مدیر بخش ادبیات نشر ۲۷ بعثت ضمن بیان اینکه در دوران تب خاطره‌نگاری دفاع مقدس به سر می‌بریم، گفت: این روزها ادبیات جنگ دارد توسط مخاطبان مدیریت می‌شود.

نخستین همایش استانی قصه‌گویی در ادبیات کودک و نوجوان

10 کشته براثر سیل در افغانستان

براثر سیل در مناطق روستایی هرات افغانستان 10 نفر از جمله سه کودک جان خود را از دست دادند

مرگ بر اثر گرسنگی در کمین کودکان افغانستان

یونیسف، نهاد حمایت از کودکان سازمان ملل می‌گوید ۶۰۰ هزار کودک زیر پنج سال در افغانستان به خاطر سوءتغذیه مزمن در شرایط مرگبار قرار دارند.

دو میلیون کودک افغان سوءتغذیه دارند

کابل- ایرنا- صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) با انتشار گزارشی اعلام کرد نزدیک به دو میلیون و نیم کودک و مادر در افغانستان دچار سوءتغذیه هستند.

قلم بر زمین به احترام خاطرات

هوشنگ مرادی کرمانی را می توان «هانس کریستین آندرسن» ایرانی دانست یا گفت کاری که او در ادبیات کودک کرد شبیه همتی بود که عباس کیارستمی در سینما به خرج داد.

افغانستان: واردات فرآوردهای نفتی از ایران ادامه دارد

تهران - ایرنا - اداره تنظیم نفت و گاز افغانستان روز سه شنبه اعلام کرد که حرکت تانکرهای حامل مواد نفتی وارداتی از ایران که با استانداردهای مد نظر کشور منطبق باشد، همچنان ادامه دارد.

«جودیت کر» درگذشت

«‌جودیت کِر» نویسنده و تصویرگر سرشناس ادبیات کودک و نوجوان و خالق بیش از ۳۰ اثر، در سن ۹۵ سالگی درگذشت.

بازتولید اولین تئاتر عروسکی کودک ایران/ دست به عصا حرکت می‌کنم

عادل بزدوده کارگردان باسابقه تئاتر کودک قصد دارد اولین تئاتر عروسکی کودک در ایران را بازتولید و زمستان سال جاری در مرکز تولید تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به صحنه ببرد.

سهم ادبیات و فرهنگ فقط در همایش ها خلاصه شده است

ساری - شاعر معاصراز ادبیات و فرهنگ و هنر غنی، به عنوان بزرگترین ثروت ایران یاد کرد و گفت: سهم ادبیات و فرهنگ فقط در همایش و تشریفات خلاصه شده است.

نجات ۵۰ کودک در پی انهدام باند چندملیتی کودک‌آزاری

در جریان تحقیقات پلیس اینترپل در مورد یک "باند بین‌المللی کودک‌آزاری"، ۹ نفر از تایلند، استرالیا و ایالات متحده آمریکا دستگیر شده و ۵۰ کودک نیز نجات یافتند.

امروز شعر‌های خیام تبدیل به گفتمان ادبیات جهانی شده است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: خیام آوازه جهانی دارد و امروز شعر‌های حکیم خیام نیشابوری تبدیل به گفتمان ادبیات جهانی شده است.

خلیلزاد: دولت افغانستان برای برگزاری انتخابات همزمان با تلاش‌های صلح آماده باشد

نماینده ویژه آمریکا در روند صلح افغانستان اظهارداشت که صلح در اولویت برنامه‌های آمریکا در افغانستان قرار دارد اما برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری این کشور نیز باید آماده شد.

نظر خانواده‌ها درباره برنامه‌های کودک صداوسیما

نتایج یک پژوهش نشان می‌دهد با توجه به دیدگاه خانواده‌ها، بعد اقتصادی برنامه‌های کودک صداوسیما از وضعیت مطلوب فاصله دارد.

رئیس حوزه هنری: انقلاب اسلامی حماسه را در متن ادبیات قرار دارد

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی با بیان اینکه انقلاب اسلامی حماسه را به ادبیات ما بازگرداند، خاطرنشان کرد: هنرمندان ما باید با بهره‌گیری از عنصر حماسه، قهرمانان این سرزمین را معرفی کنند.