یک میلیون گونه جانوری و گیاهی در معرض نابودی است

تهران- ایرنا- بر اساس گزارش سازمان ملل، نابودی بی سابقه تنوع زیستی در سراسر جهان، تهدید جدیدی برای انسان محسوب می‌شود.
کلمات کلیدی: [ صفحه اول] [ سایر] [ محیط زیست] [ علمی]


مطالب مرتبط

اینفوگرافی / موجودات چقدر در معرض انقراض هستند؟

از بین بردن جنگل‌ها، غارت دریاها و خاک و آلودگی هوا و آب، دنیای پیرامون ما را به سمت نابودی برده است. سازمان ملل به‌تازگی گزارشی درباره وضعیت گونه‌های جانوری و گیاهی در دنیا منتشر کرده که طبق آن، تقریباً ۱۰۰ هزار گونه در معرض خطر ارزیابی شده‌اند. از این ت

یک میلیون گونه زیستی جهان در معرض نابودی است

تهران- ایرنا- مشاور وزیر جهاد کشاورزی گفت: گزارش های جهانی نشان دهنده آن است که در دهه های آینده حدود یک میلیون گونه زیستی از بین خواهند رفت.

۸۷ گونه مختلف جانوری از شکارچیان غیرمجاز در خراسان جنوبی کشف شد

بیرجند- فرمانده یگان حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی گفت: از ابتدای سال جاری تعداد ۸۷ عدد، قطعه، رأس و سر از انواع گونه‌های جانوری از شکارچیان غیر مجاز کشف و ضبط شده است.

هفت گونه از حیات وحش آذربایجان غربی در معرض انقراض است

ارومیه- ایرنا- رییس اداره حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت: 6 گونه از حیات وحش استان در معرض خطر انقراض و یک گونه به شدت در معرض انقراض است.

حفظ ۱۲۰۰ گونه گیاهی در حال انقراض توسط وزارت جهاد کشاورزی

۱۲۰۰ گونه گیاهی در حال انقراض در ایران شناسایی و برای حفظ تنوع زیستی در موسسه تحقیقات جنگل ها و مراتع کشور نگهدار می شود.]]>

گونه‌های گیاهی کم آب در ارتفاعات کمربند سبز مشهد کاشته می‌شود

سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری مشهد گفت: با هدف صرفه‌جویی در مصرف، گونه‌های گیاهی کم آب در ارتفاعات کمربند سبز مشهد کاشته می‌شود.

تضمین حیات انسانی با حفاظت از تنوع زیستی

تبریز- ایرنا- تنوع زیستی(Biodiversity) و حفاظت از گونه های جانوری و گیاهی به عنوان نمود بیرونی آن، زمینه ساز صیانت از زیستگاه ها، امنیت زیستی و غذایی و در نهایت تضمین بقای حیات جوامع انسانی بوده و سازمان ملل متحد با درک اهمیت این مساله، اول خرداد ماه را «

تکثیر گونه های گیاهی در مراتع با بارش های بهاری

مراتع فریدن ازنظرتراکم وتنوع پوشش گیاهی امسال وضع بسیارمطلوبی دارند.

در طرح گردشگری تالاب انزلی حذف آسیب های محیطی در نظر گرفته می شود

معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی گیلان گفت: اجرای طرح گردشگری در تالاب انزلی با حذف آسیب های محیطی از جمله تولید زباله ، پسماند و فاضلاب، آسیب به گونه های گیاهی و جانوری با ارزش، تصرف غیرقانونی اراضی حاشیه تالاب و تالاب خواری قابل اجرا خواهد بود

12 گونه گیاه دارویی خراسان شمالی در معرض انقراض

بجنورد - ایرنا - محقق مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی خراسان شمالی گفت: 12 گونه گیاه دارویی این استان، به علت خشکسالی و برداشت های غیراصولی در معرض خطر انقراض است.

12 گونه گیاه دارویی خراسان شمالی در معرض انقراض

بجنورد- ایرنا- یک محقق مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی خراسان شمالی گفت: 12 گونه گیاه دارویی این استان، به علت خشکسالی و برداشت های غیراصولی در معرض خطر انقراض قرار گرفته است.

آذربایجان غربی رویشگاه 1000 گونه گیاه کوهی است

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی از رویش 1000 گونه گیاهی در استان خبر داده و گفت: بیشتر این گونه‌ها به صورت دارویی و خوراکی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نجات یک گونه جانوری حفاظت شده در شفت

یک قلاده گربه جنگلی در شفت بعد از تیمار، به دامن طبیعت بازگردانده شد.

جمع آوری بیش از 250 گونه گیاهی در لرستان

تاکنون در لرستان بیش از 250 گونه گیاه با خواص خوراکی ، دارویی ، صنعتی و بهداشتی شناساسی و جمع آوری شده است.

با قورباغه ها خداحافظی کنید!

تهران – ایرنا – تغییرات اقلیمی به شیوع بیماری کشنده ای در بین قورباغه ها منجر شده و پیش بینی می شود که این گونه جانوری تا 50سال آینده به طور کل نابود شود.

دره لک لک‌ها در مریوان

روستا‌های مرزی شهرستان مریوان، هر سال در فصل بهار، به علت داشتن شرایط آب و هوای مناسب و گونه‌های مختلف گیاهی میزبان لک لک‌ها هستند.

تولد نخستین بره‌های نماد جانوری همدان

زایمان میش ارمنی در منطقه حفاظت شده خانگرمز منجر به تولد بره‌های دو قلو و نخستین گزارش زاد آوری نماد جانوری استان همدان در سالجاری شد.

ویدئو / زنگ خطر سازمان ملل: زمین رو به نابودی است

گزارشی که از سوی سازمان ملل متحد منتشر شده نشان می‌دهد بشر تأثیر ویرانگری بر کره زمین داشته و این سیاره بیش از پیش در معرض خطر قرار دارد. سه سال برای تکمیل این گزارش زمان صرف شده؛ گزارشی که با استفاده از ۱۵ هزار منبع معتبر، تحولات طبیعت در جهان را بررسی ک

تولد نخستین بره‌های نماد جانوری استان همدان

همدان - زایمان میش ارمنی در منطقه حفاظت شده خانگرمز منجر به تولد بره‌های دو قلو و نخستین گزارش زاد آوری نماد جانوری استان همدان در سال جاری شد.

«بذرهای نابودی»؛ روایتی از پشت پرده محصولات تراریخته در جهان

«بذرهای نابودی» با روایتی از برنامه مخفی دستکاری ژنتیکی نوشته اف . ویلیام انگدال از سوی انتشارات ققنوس منتشر شد.